עכבר מיקסים: סט חגיגי של שימי סוניק

שימי סוניק מתקלט בתל אביב כבר כמה שנים טובות. לכבוד פסח הוא נותן טעימות מהאלבום החדש ובונה פסקול מושלם לניקיונות ובישולים

יוני שרוני, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוני שרוני, עכבר העיר

המיקס שילווה אתכם בחג מגיע מידיו של הדי.ג'יי הכי גבוה בעיר, שימי סוניק לבית משפחת סוליקו. שימי נמצא בסצנה המקומית כבר שנים ומחזיק בניסיון עשיר של תקלוט כמעט בכל המקומות בעיר, חלקם הגדול לא קיים עוד. "למזלי, מלבד סמלי תרבות כמו הדינמו דבש, הברזילי הישן־חדש וכו', לא אצליח בחיים לזכור כל מקום שניגנתי בו. בכל זאת, 15 שנה, לך תזכור", הוא מודה.

שימי, שידוע כדי.ג'יי שחביב על הנשים, הכין לנו מיקס נפלא שתוכלו לשים ברקע הניקיונות והבישולים לחג. "הסט כולל קטעים שאני שומע הרבה לאחרונה, חלקם חדשים מאוד וחלקם קלאסיקות שאני מתרפק עליהן בנוסטלגיה. הוא כולל גם כמובן רימקסים וקטעים שלי". לשימי, מעבר להיותו תקליטן, יש גם רפרטואר של יוצר עצמאי, ולפני כחודש הוציא את אלבומו השני "סופרנובה", שיצא בלייבל הלונדוני Rhythm Fruit ושילב בתוכו אורחת מיוחדת מאוד - רוואה מהאפי מאנדייז. "אחד הקטעים במיקס הזה הוא הרמיקס שאל בומבה הכין בשבילי לשיר שעשיתי איתה".

איך נוצר הקשר? "היא פנתה אלי, להפתעתי. מתברר שיש לה תוכנית רדיו והיא עוקבת אחרי כבר כמה זמן. היא ביקשה שאם ארצה קולות על אחד הביטים שאני עושה שאפנה אליה מיד. שיתוף הפעולה ימשיך, כמובן, גם בתקליט הבא". אז אתה אחד מכוכבי סצינת הנו־Fאנק?"אני מתחיל לפלס את דרכי בסצנה הזו, בנחישות וברגישות. הרבה מאוד בלוגים ולייבלים גדולים יחסית, כמו Ghetto Funk ו־GoodGroove, מאוד מפרגנים ואוהבים".

חביב הבנות. שימי סוניק (צילום: בן פלחוב)

איך קורה בכלל שב־2012 יש סצינת Fאנק כל כך רחבה?"אני חושב שFאנק, מעצם גרוביותו, תמיד היה ז'אנר מאוד קומוניקטיבי וקצבי שבעזרתו אפשר 'לצבוע' כל סט או ז'אנר. המיזוג בין Fאנק לכל ז'אנר אחר נהיה רחב יותר בשנתיים האחרונות, והיום הדבר הכי 'חם' בסצנה של הניו Fאנק הוא החיבור בין אלמנטים של דאבסטפ לFאנק".זה עובד? כי על הנייר זה נשמע לא להיט."לפעמים כן ולפעמים לא. כרגע יש אובר התלהבות מזה, ולכן הרוב חרא. אבל יש גם פנינים מעניינות פה ושם".אתה מתקלט הרבה. זה לא שוחק אותך?"כשעושים משהו הרבה זה מקהה חושים. למזלי הגדול אני לא מתפרנס מזה, אלא זה תחביב אהוב ולפעמים משתלם. יש תקלוטים שהם עבודה ויש תקלוטים שהם כיף טהור. אין ספק שזה שוחק ובמינון גבוה מדי גורם לך ללכת על בטוח בסטים ופחות לחדש לעצמך ולקהל. מה שכן, נהייתי יותר סלקטיבי מבחינת התקלוטים, אם כי אני עדיין זונה".מה התקלוט שאתה הכי זוכר?"זו שאלת מיליון הדולר. אני מעדיף לחשוב שדווקא התקלוטים שאני לא זוכר היו הטובים ביותר. מהשנה האחרונה אני זוכר תקלוט שהיה לי בתדר: הבירה נשפכה כמים, משהו בווייב התחבר לי באותו ערב. זה היה תקלוט לא אופייני ושיכור, כמו שאני אוהב".טיפ לתקליטן המתחיל?"לא לערבב משקאות".

1. Shimi Sonic - Supernova ,Mouldy Soul Remix2. Gramatik - The_Culture3. Kid Cudi feat. Chip Tha Ripper & Christian Bale - All Talk4. Baker brothers - Can Ya Dig It5. Mad Lads - Get Out of My Life, Woman ,Shimi Sonic Remix6. Mark Ronson & Osaka Monaurail ft. Q-Tip & MNDR - Pick Up the Bang Bang Steely ,Chan's Blender Mash7. Shimi Sonic - I'll Take You, El Bomba Remix8. Bounce Brothers - Do It9. Marc Mac - Speak Louder10. Marc Hype and Jim Dunloop - Stamp Out Reality11. OKA - Old Skool12. Quincy Jointz - Hottie Party13. Galactic Bacchus ft. Allen - Toussaint14. Gramatik - Bring It Fast15. Poetree - This Girl16. Bootman - To the Hip17. Luke Vibert - Get Your Head Down18. Outkast - Dracula's Wedding, B's Edit

כתבות מומלצות

ריביירה רומאניולה. הריביירה של מחוז אמיליה רומאניה

לנפוש כמו איטלקים: חופשה באמיליה רומאניה

The SS Exodus in 1947.

מקזבלנקה לישראל על סיפון האקסודוס

קנדי כורע ברך מול בית המשפט העליון בוושינגטון, באפריל

העליון בארה"ב: עובדים בבתי ספר רשאים להתפלל במקום עבודתם

אדולף אייכמן. "פנינים" מתועבים

חשבתי שכבר שמעתי הכל. ההקלטות של אייכמן טלטלו אותי

הפגנת מחאה נגד פסיקת העליון, מול בית הנבחרים של יוטה

למה מתכוון בית המשפט העליון בארה"ב כשהוא מדבר על "ניטרליות"