תל־אופן: העירייה שוקלת להחליף את הזכיינית בשל ריבוי התקלות

בעירייה מודים כי הם לא מרוצים מהמערכת, וממתינים לראות אם הפתרונות שהציגה הזכיינית יפתרו את בעיות התפעול. נשקלת גם "הלאמת" הפרויקט

אודיה גנור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודיה גנור, עכבר העיר

בעיריית תל אביב מודים בפעם הראשונה שהם לא מרוצים ממערכת התל־אופן, זאת בשל ריבוי התקלות. בשבועות הקרובים עתידה החברה לפיתוח כלכלי, החברה הבת של העירייה שאחראית על תפעול הפרויקט, להכניס כמה שינויים שאמורים לפתור חלק מהבעיות. עם זאת, בעירייה כבר נשקלת אפשרות להחליף את הזכיינית במידה והבעיות לא ייפתרו ואף "להלאים" את הפרויקט ולתפעל אותו על ידי העירייה בלבד.

כל הדרכים לחוות את תל אביב על תל־אופן"החברה הזכיינית כיום היא fsm", אומר עידו שמיר, מנכ"ל החברה לפיתוח כלכלי, "אנחנו לא מרוצים מהמערכת כפי שהיא פועלת היום, וגם הזכיינית לא מרוצה, אבל בעבר הם נתנו פתרונות לבעיות, דוגמת פנסים ופעמונים באופניים שהיו בלתי תקינים והתפרקו בקלות. אני מאמין שנצליח לפתור את הבעיה גם 1עכשיו".

בין התלונות החוזרות שמתקבלות בנושא תל־אופן: חוסר אפשרות להוציא את האופניים מהעמדה בגלל מנעול שלא משתחרר וכן כשלים טכניים הקשורים בחוסר תפקוד של התחנות, למשל תחנה שמודיעה כי אין בה אופניים להשכרה גם כאשר יש בה לא מעט זוגות. "החלטנו להגביר את הפיקוח על הזכיינית, לעבוד איתה בצורה צמודה יותר ולגרום לה לעמוד בהתחייבויות שלה לגבי התקינות והעבודה החלקה של המערכת", מוסיף שמיר, "מאחר שהזכיינית הנוכחית כבר בקיאה במערכת ועורכת מקצה שיפורים, הנטייה היא לא להחליף אותה. אם נראה שלא יימצא לנושא פתרון נשקול החלפה של זכיינית".

"היתה מחשבה להחליף את הזכיינית הנוכחית", אומר חבר המועצה משה טיומקין, האחראי על תנועה וחניה בעירייה, "הוחלט נכון לעכשיו להישאר איתה כל עוד היא תמשיך להציג פתרונות לבעיות שעולות".

"עשינו בדיקות של המערכת ואנחנו משוכנעים שהשדרוג שלה, שהתחיל השבוע ויסתיים תוך שלושה שבועות, יפתור את הבעיה", מגיב דני שפיגלמן, מנכ"ל fsm, "המערכת מבוססת על שדרוג של המנעול של החברה הגרמנית, שפותח בארץ לכדי מערכת פשוטה יותר מהמערכת הגרמנית המסורבלת. היתרון במנעול הזה, שהשחרור שלו מורכב, הוא שהוא מונע גניבות. בפריז, שלה מערכת שחרור פשוטה יותר, מדווחים על 20 אחוז של גניבת אופניים. גם מבחינת התקשורת שינינו ושידרגנו את המערכת, ובסך הכל אנחנו במצב טוב. בסופו של דבר בתום השדרוג אני בטוח שהחלק הארי של הבעיות ייפתר".