סיפורים לשעת לילה מאוחרת: ליינים חדשים של מספרי סיפורים

ערבי חובבים של מספרי סיפורים הם הטרנד החם כרגע בחיי הלילה. האוזןבר ורוטשילד 12 כבר בעניינים

לירי הלפרין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לירי הלפרין, עכבר העיר

מתברר שבירה, צ’ייסר ופיק־אפ כבר לא מצליחים להחזיק ערב. אחרי שאירגנו לנו מדענים ופוליטיקאים על הבר, קבלו את הטרנד הבא: מספרי סיפורים. מדובר בערבי במה פתוחה לחובבים שרוצים לספר סיפור אותנטי על החיים בכמה דקות. הסיפורים בדרך כלל מתקשרים לנושא מסוים שעליו הוחלט מראש, כמו מה היתה הפעם הראשונה שלך, החיים בתל אביב ועוד.

בחודשים האחרונים התקיימו שני ליינים של מספרי סיפורים בעיר. באוזןברמריצים כבר חודשיים ערבים בחסות וויסקי גרנטס, שבהם אנשים יכולים להגיע ולשמוע אנשים אחרים מספרים על חייהם ב־15 דקות. המספרים הבטיחו את השתתפותם בעזרת סיפורים ששלחו דרך פייסבוק. בנוסף, הובאו שחקני חיזוק כמו דרור קרן, שסיפר על נסיעתו עם אביו לחו”ל כדי לחפש את בית נעוריו של אביו בקרקוב.

גם רוטשילד 12 כבר אירח ערב שכזה. יזם הקונספט איתן מרום הוא לקוח קבוע בבר, שחזר לאחרונה מניו יורק. “שם קוראים לערבי מספרי הסיפורים Story Slam”, הוא אומר, ומספר כי המודל הניו יורקי נוסד לראשונה ב־1997 על ידי המשורר ג’ורג’ דאוס גריין ואף כולל ארגון בשם The Moth. לדבריו, גם לונדון נדבקה בחיידק לאחרונה. ערב Story slam ברוטשילד 12 - לכל הפרטים“כל משתתף עולה לחמש דקות בלבד. יש שלושה שופטים בקהל, שנותנים ציון, עד עשרה אנשים על במה בערב, מנחה ונושא גג”, מוסיף מרום. אלו גם החוקים שמרום ייבא לערב המקומי. “הנושא היה ‘הפעם הראשונה שלי’”, הוא מספר, “בתחילת הערב מי שרצה להשתתף כתב את שמו על פתק וסדר העלייה לבמה היה לפי הגרלה. בקהל ישבו שופטים שנתנו ציונים על פי עמידה בזמנים, התגובות של הקהל ועוד”.

“היתה פתיחות בקהל ואנשים עלו לספר על החיים. אנחנו מאוד אוהבים להכניס תוכן ותרבות לחיי הלילה”, מספרת נירית שקדי, מנהלת הבר, שכבר מתכננת את האירוע הבא, שיתקיים ב־2.9. במקביל, מרום מחפש לוקיישנים חדשים לערבי Story Slam על מנת להפיץ את הבשורה.

מכניסים תוכן לחיי הלילה. Story Slam ברוטשילד 12 (צילום: יוסי מויאל)

הספורט הוורבלי הזה, כך מתברר, הוא גם היחיד שהצליח להביא לנו מדליה מהממלכה. שחר לביא, מפיק מוזיקלי ומנהל האירועים באוזןבר, זכה במקום הראשון בתחרות מספרי סיפורים בינלאומית שהתקיימה כחלק מפסטיבל הפרינג’ הוותיק והגדול בעולם באדינבורו. “בגלל שמדובר בסיפורים אמיתיים, מי שמספר אותם תמיד מצליח לרגש. לא צריך להיות בשביל זה שחקן”, אומר לביא, שבתחרות בסקוטלנד סיפר על יום בר המצווה שלו, שבו שחטו כבשה לכבודו, ומאז הוא צמחוני אדוק.

“למרות שזו לא היתה שפת האם שלי, עדיין הצלחתי להעביר על הבמה את התחושה המצמררת שלי כילד”, הוא מספר, “לא רציתי להבהיל אותם יותר מדי עם עניין השחיטה של הכבשה, אז עליתי עם מעיל ובסוף הסיפור הורדתי אותו ונשארתי עם חולצה של מקדונלדס, שהשאירה טעם הומוריסטי”.

כתבות מומלצות

מתקן להפקת נפט בטקסס, בשנה שעברה. הקונגרס מאציל סמכויות לסוכנויות משום שהוא נעדר יכולות מקצועיות

העליון בארה"ב עלול לטרפד את המאבק העולמי בהתחממות

בן עמי ומנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק. באופן אבסורדי, ככל שחדר המזוודות האבודות יהיה עמוס יותר כך ייטב עם פרנק

לישראל אין פתרון. עכשיו זה בטיסות, מחר - חכו ותראו

חבר הכנסת איתמר בן גביר
מליאת הכנסת 20.06.2022
הכנסת ה-24
העשרים וארבע
הממשלה השלושים ושש
ה-36
כנסת ישראל
ירושלים
י-ם
מליאה
דיוני המליאה

התקשורת מכורה, וככה דמות קיצונית ומקטבת צוברת כוח

טיל איראני על כן השיגור במחוז סמנאן, החודש. בפועל כבר מתקיים שיתוף פעולה בין מדינות האזור, אך פרסומו ייחשב להישג אמריקאי

המפגש בין כוכבי לרמטכ"ל הסעודי מעיד: מערך ההגנה האזורי כבר פועל

"דבר עם הסוכן שלי". מי בכלל צריך את העיבוד?

המקור הצרפתי מביס את הגרסה הבריטית בנוקאאוט