בעלי האנה לולו: המשטרה מתנכלת לנו

המשטרה הוציאה צו סגירה של שבוע לאנה לולו. בעלי המקום טוענים שמדובר בהתנכלות שיטתית בימים שבהם נערך ליין דו לאומי

איילה חננאל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איילה חננאל, עכבר העיר

בר האנה לולו ביפו, שהיה סגור למשך כשבוע בעקבות צו סגירה, היה אמור להיפתח מחדש אתמול בערב (חמישי). ביום רביעי שעבר הגיעו שוטרים למקום והחליטו לסגור אותו בעקבות צפיפות יתר. אלא שלטענת הבעלים והצוות, המשטרה מתנכלת להם במיוחד בימי רביעי, שבהם מתקיים במקום ערב משותף של די.ג'ייז ערבים ויהודים.» אנה לולו

» הליינים הלוהטים של תל אביבהאנה לולו ידוע כבר המקדם דו לאומיות וכאחד ממקומות הבילוי המועדפים על פעילים חברתיים בשמאל. ניב גל, מבעלי הבר, מספר כי ביום רביעי שעבר, "במסיבה שערכנו יחד עם מוחמד ג'בלי, הגיעו כמה שוטרים וטענו שיש רעש שמגיע מאנשים שעומדים מחוץ לבר ושותים. הם הורו לנו להכניס את האנשים פנימה, מה שגרם למקום להתמלא באנשים. ברגע שכולם היו בפנים, אחת השוטרות ציינה פתאום שכעת יש במקום יותר אנשים ממה שמותר למקום להכיל לפי רישיון העסק, שזה 41 איש. לפי הספירה שלהם, היו שם 19 אנשים יותר מהמותר. היא קראה לאחד הקצינים שהיו שם והוא הורה לנו לעשות בדיוק את הפעולה ההפוכה ולהוציא את כולם החוצה. למחרת זימנו אותנו לשימוע במשטרה. בהתחלה רצו לסגור אותנו לחודש שלם, רק אחרי הרבה בכי ותחנונים הם התפשרו על שבוע ימים”.מפגש שלא קיים במקום אחר (צילום: אורן זיו)גל מציין כי הסגירה גרמה למקום להפסדים כבדים. “אנחנו לא יודעים איך נפתח השבוע”, הוא אומר, “אנחנו מפחדים שבמשטרה יבואו לשבת עלינו ולא יפסיקו”. בינתיים, לדבריו, הם נאלצו להעביר את פעילותם לברים אחרים. “כולם התגייסו לעזרתנו, וזה אולי יעזור לנו להתגבר על ההפסדים, אבל בינתיים אנחנו לא יודעים איך נפתח שוב”, הוא מוסיף. לטענת גל, המשטרה מתמקדת בהם באופן ספציפי בימי רביעי. “אני לא יודע למה לייחס את זה, אבל אולי זה קשור לכך שמדובר בערב מיוחד ורב תרבותי, מפגש שכמותו לא קיים במקום אחר בעיר”, הוא אומר, “יש תחושה שמנסים לחסל את זה. המשטרה מגיעה באופן שיטתי בימי רביעי כדי לפזר את האנשים שבחוץ, וכבר ברור לנו שבאחת בלילה יגיעו משטרה או פיקוח”.

אופיר טובול, שתיקלט באותו ערב, קיבל דו”ח מהמשטרה על גרימת רעש. גם הוא סבור שתשומת הלב שהאנה לולו מקבל מהמשטרה אינה מקרית ונובעת מכך שקהל מעורב מבלה במקום. “בכל הפעמים האחרונות שהייתי שם היתה משטרה”, הוא מספר, "ברור שכשהמשטרה ורואה ערבים ויהודים במקום אחד יחדיו, היא מתייחסת לזה אחרת. מגיעים ארבעה שוטרים עם ניידת גדולה למקום שאין בו אלימות, להפך".

סער סקלי מתעמת עם שוטרת מחוץ לאנה לולו (צילום: אורן זיו)ממשטרת מחוז תל אביב נמסר: "במסגרת יעדי המשטרה לחיזוק הביטחון האישי של האזרח, פועלת מחלקת רישוי עסקים ובוחנת את עמידתם של בתי עסק המוגדרים כטעוני רישוי בתנאים שהוגדרו להם. אנו מוחים על עצם העלאת הטענה כי ישנה אכיפה סלקטיבית ולראיה בית העסק נסגר לחמישה ימים בלבד בעוד החוק מאפשר את סגירתו לחודש. על מנת לסבר את האוזן, רק במהלך סוף השבוע קיבלו שני בתי עסק נוספים צווי סגירה בשל אירוע אלימות".

כתבות מומלצות

מצעד הגאווה הראשון במצפה רמון, 2021

מי שרוצה לקבל הצצה לעתיד, מוזמן להגיע ביום שישי למצפה רמון

מערכת להסעת המונים במטרופולין תל אביב - קווי מטרו
מפת קווי הרכבת הקלה והתחתית בתל אביב
מקור	נתע

הכנסת סוערת רגע לפני פיזורה על חוק המטרו. מה החשיבות שלו?

לייבזון עם המפגינות. לא מצאה או לא חיפשה

״תמונה מורכבת״, סיכמה יונית לוי את הדיווח. ככה לא עושים חדשות

חביתת עיג'ה של גיא גמזו

אין לימודים, אבל חייבים לאכול משהו: מנות שילדים ונוער אוהבים

א.ב. יהושע בינואר 2018.  סיפרתי לו על הסצינה שבה פר גינט קולף בצל

לפני שיהפכו את א.ב. יהושע לחסידו של נתניהו, חשוב לי לספר את זה