הסיכוי האחרון למצוא את האופניים הנעלמים

נאבדו לכם האופניים? יכול להיות שהם לא נגנבו ורק הפריעו המעבר ופונו. עיריית תל אביב מעדכנת את הנהלים ונותנת לכם צ'אנס אחרון להשיב את האופניים הנעלמים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

ירדתם לרחוב וגיליתם שהאופניים שלכם נעלמו? ההנחה הטבעית אומרת שהם נגנבו, אך יכול להיות שהאופניים שלכם רק הפריעו במעבר התנועה ברחוב ופונו על ידי העירייה ככה שיש סיכוי להשיב אותם אליכם. בימים אלה עיריית תל אביב מסיימת עבודת מטה נרחבת בנוגע לנוהל פינוי אופניים מהמרחב הציבורי. נמנים עם אוכלוסיית המפדלים? הנה כמה דברים שחשוב לדעת:

אופניים אשר הוחנו בצורה שהפריעה למעבר תקין והתקבלה עליהם קריאה במוקד העירוני - העירייה תדביק עליהם דרישה לפינוי תוך 14 יום (במקום 1-4 ימים כמו בעבר). במקביל האופניים יצולמו ותמונתם תעלה לגלריה באתר העירוני (גרוטאות ובעלי ערך). לאחר מכן, אופניים שלא ניתן לעשות בהם שימוש יועברו לגריטה, ואופניים בעלי ערך יועברו למחסן העירוני, שם יישמרו למשך 30 יום. בתום תקופה זו אפשר יהיה להגיע לאסוף אותם מהמחסן העירוני, כאשר בתהליך הזיהוי תדרשו למסור פרטים מזהים, לציין את המקום המדויק ממנו פונו האופניים וכן תאריך משוער של העמדת האופניים במקום.

עיריית תל אביב, אשר מעודדת את השימוש באופניים ופועלת לשיפור תנאי הרכיבה בעיר, פונה לציבור בבקשה לעזור לשמור על הסדר הציבורי ודרכי המעבר של הולכי הרגל בעיר. מהעירייה נמסר כי הם נתקלים לא מעט בתופעה של אנשים שמשדרגים את אופניהם לאופניים חשמליים, ומשאירים את הישנים במרחב הציבורי לתקופות ארוכות, כך שלמוקד העירוני מגיעות תלונות רבות על אופניים נטושים ועל אופניים החוסמים את המעבר.

השתדרגתם? שימרו לנו על המעבר (צילום: באדיבות דוברות עיריית תל אביב)

» בעלי האופניים אשר זיהו את אופניהם בגלריית התמונות, ומעוניינים לקבל אותם בחזרה, יכולים לפנות לסיירת הירוקה (מיכל) בטלפון 03-7240868/7, 057-2502041, בימים א' - ה', בין השעות 09:00 - 16:00. לפרטים נוספים.