טור עורכת: שאני אפלה? מה פתאום!

הקמפיין החדש של משרד המשפטים נגד אפלייה אולי מלא כוונות טובות, אבל גם חסר מודעות עצמית

טל לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוין, עכבר העיר

שלום, כאן משרד המשפטים? יופי! אז קראתי בעיון את הודעתכם באתר האינטרנט על הקמפיין נגד אפלייה. שמחתי לגלות שאתם נוהגים ביד חזקה ובזרוע נטויה נגד מי שמפלים אזרחים אחרים, עד שניתן לתבוע את העבריינים ולקבל סכום לא מבוטל. אגב, אשמח אם איזה פקיד יוכל לבדוק לי מה המדיניות לגבי משרדי פרסום שמפלים נשים וילדים שמנים. כן, בטח שאתם יכולים לחזור אלי עם זה.

אז בקיצור, כעיתונאית שהמקצוע שלה נמצא בסכנה, אני מרגישה צורך לפנות ולהגדיל את מקורות ההכנסה שלי - או לפחות לנסות. אי לכך חשבתי להשתמש במנגנון המלשינון שלכם, ולספר על כמה מקרי אפלייה ששמעתי עליהם לאחרונה. הבקשה היחידה שלי היא שאת הכסף על המידע תעבירו לי רק אחרי שאגיש תיאום מס לשכר סופרים, ואם אפשר לא שוטף פלוס 60.

כן, אני ממתינה.

איזה נחמד! שמתם את התקווה בשיר המתנה!

אז אפשר להתחיל? כי עשיתי רשימה. יופי.

אז ככה, ידידי, זוג הומואים נתקלו בשלילה כשביקשו ללדת באמצעות אם פונדקאית בישראל. אגב, בדיוק נולדו להם זוג תאומות בנפאל, אבל מספרים להם שכשהילדים שלהם ירצו להתחתן אולי יעשו להם בעיה ברבנות. אה! סליחה! זה לא נגד החוק זה במסגרת החוק. טעות שלי, עזבו, שכחו מזה.

באוניברסיטת תל אביב בה למדתי כמות הנשים שמחזיקות בתקן מרצות בכירות קטן בהרבה מכמות המרצים הגברים. היות ששילמתי הרבה שכר לימוד למוסדר הזה, חשבתי שזאת ההזדמנות לגבות אותו בחזרה. מה אתם אומרים? זה בטוח לא חוקי. אה... זה לא בדיוק מה שהתכוונתם? טוב, תנו לי רגע!

יש לי יש לי - בעיר שלי גרים הרבה מהגרים שברחו מארצם לאחר שנשקפה סכנה לחייהם. אבל משום מה לא מסכימים לנו להעסיק אותם או לעזור להם. זה שלכם או לפנות לרון חודלאי בנושא? הלו? יש מישהו על הקו? מה זה? לשלוח פקס? בסדר, אני אלך לחפש פקס, אולי יש אחד במחלקת 1994.

טוב, זה ניסיון אחרון - אבל תנסו לפתוח את הלב כי סחבק פה צריכה גם פנסיה. כל אלה שגרים שם ליד ירושלים, כן, כן, גם ליד רמאללה. לא! לא החברים של בנט, האחרים. כן, אלה, בדיוק. אה... על אלה אנחנו מראש לא מדברים. כן, צודקים, למה להתחיל. עדיף לשתוק.

טוב, אם אפשר רק לקבל איזה בריף קצר על מה שהתכוונתם כי קצת הלכתי לאיבוד. בואו נגיד שאם הייתם העורך שלי הייתי טוענת שחסרים לפי פרטים בתחקיר בשביל לבנות כתבה.

אה! כמעט שכחתי! ראיתי באיזה אתר שהחרדים כועסים שלא הזכרתם אותם. כלומר, שלא דיברתם על מקרים של אפלייה נגד חרדים. אז רק רציתי לבקש שתדברו גם על זה, כי אסור להפלות אף אחד בגלל הצבע שלו. סליחה! בגלל הדת שלו. סליחה!