זמן כפר סבא: לכהנא זה לא היה קורה

איזה קולות באמת נשמעו בעקבות פרשת ניני VS זילבר? למה זילבר לא צריך בכלל להתנצל? ואיך כהנא קשור לזה? עפר (קניספל) בן אדל, תייר מכפר סבא, מעדכן מבחוץ

עפר (קניספל) בן אדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עפר (קניספל) בן אדל

הערת המערכת: את הטור הבא יש לקרוא בלווית השיר בתחתית העמוד

בטי בם לך, עורכת נשמה.

נו? החרמת? כי כפר סבא חלוקה בטירוף. פקחים נאלצו להפריד בין פרדסנים על בריקדות. חצי טענו שאחינועם ניני בוגדת שעושה ביד לאפיפיור, והחצי השני הסכימו איתם. הריב היה סביב הויכוח, "האם מה שעשה שוסטר הזקן לפומלות נופל תחת הגדרה הטרדה מינית, או תאונת עבודה"?כן, עורכת, גם כפר סבא בקונסנזוס שלכלכו על אריאל זילבר."הסמולנים המסריחים האלה עם החרם שלהם". בדיוק ככה. כי בימין לא מחרימים, זה ידוע. הם לא סותמים פיות - הם יורים. השתיקה כבר מגיעה לבד. וזה עובד - עובדה שכבר המון זמן לא הוטרדנו מהבוגדנות של אמיל גרינצוויג ורבין. מילא כפר סבא, אין פה הומואים, אבל חברים שהם שמאלה מהשמאל הקיצוני (בוז לכיבוש+טבעונים), הצטרפו לגינויים בחדווה ליברלית וקול ששמור להפגנות נגד התעללות בקופים: "אויש, צריך לעשות הפרדה בין האדם לדעותיו"; "די נו, לא צריך להחרים רק כי הוא כהניסט מגעיל". אפשר לפטור את זה בטיעון "ניג'וסים של שמאלנים עם זיכרון קצר ותמימות מולדת", אבל רצוי לנמק, אז הנה לך.על שנאת האחר ("אין לחילונים מה להציע היום. יש להם רק לקנות ולחלות באיידס ולהיות הומו, לסבי, ולראות עירום מלא בכל מקום. טפו!") כבר דיברו לא מעט.אבל זה כיף, אז בואי נזכר עוד טיפה, כי צריך לכבד את האמן:"הקיבוצניקים הם בני זונות, עם האף למעלה. הם לא רוצים לעבוד. שנים הם תחמנו את המדינה, לא שילמו ביטוח לאומי כמו שצריך. אנשים רעים, מושחתים".

רוצה עוד? בטח, מי לא אוהב מילים יפות:

"כל השמאל הזה, שיורק על המדינה היהודית, יש להם בתים בניו יורק או בלונדון. זה השמאל השמן, הנהנתנים, כל המרצ והשינוי. הם פאשיסטים".

אח, עורכת, אם רק כהנא ידע להלחין.

והיה מספיק זריז כמובן, באותו ערב מביך בניו יורק.

אז על זה כבר דובר וסוכם, במיעוט קולות לצערי, שמדובר בדרעק סוג א'.רק שאז נפלה הפצצה, עורכת: "אבל תבין, הוא מקבל פרס על המוזיקה, לא על הדעות. כבד אותו כאמן". לא נשמע מופרך, אבל למה שאכבד אותו כאמן?הוא מכבד אמנים אחרים?הגזענוכפט הזה פרץ לבמה אחרי שקולגה שלו, מוש בן ארי, התחיל לשיר לכבודו, שיר שלו עצמו, כדי לנבוח משהו על לפרק את אקו"ם ולבנות בית מקדש במקום. ומילא, אם זה היה איזה שמאלן מובהק. על מוש בן ארי התחרעת, איש מבהיל עם כיפה בגודל לווין? הוא לא נגדך. הוא לא נגד כלום. לאיש אין אפילו דעה על מרכך שיער.

הנה אנו המיואשים. זילבר (צילום: מוטי מילרוד)אז נגיד עורכת, שהוא היה נסער וגם היה לו דד ליין להמנון הקו קלוקס גבעות, שהוא מאחר בהגשתו, ובגלל זה הוא שכח להיות בן אדם לפני שהוא נהייה בכיין שמשפיל מוזיקאי קולגה, ונגיד שתפסת אותי ביום סלחני ואני רוצה לעבור הלאה. אי אפשר. כי בדיוק כשאני אומר לעצמי, "אז הוא גזען וטיפש, תעביר אותו", אני מגלה שהוא גם פחדן מביך.הוא לא אמר ולא הובן, והוא לא התכוון, והוא בכלל מכבד הומואים, אבל גם חתולים הוא מכבד, אז למה מדברים עליו ולא מפרקים כבר את אקו"ם על הראש של דליה רבין, שהוא בכלל לא אמר שצריך לשחרר את הרוצח של אבא שלה, אלא רק שאסור להשאיר אותו בכלא...יאללה, יא שפן. כהנא בחיים לא התנצל. הוא היה מטונף, אבל לא התרפס והתנצל כדי להתעקש על פרס שלא רוצים לתת לו.אבל היו גם צדדים חיוביים.אהבתי איך חברי הבית היהודי, רק יהודי ואך ורק יהודי, אבל לא גזעני, נעמדו כבנט אחד מאחורי אריאל והכריזו, כולנו אריאל זילבר. ובכן, בהנחה שאינכם מוזיקאים, ומידיעה ברורה שלבסיסט של תמוז לא קראו לא יוני שיטבון ולא ניסן סלומיאנסקי, יוצא שאתם כולכם זילבר במובן האחר שלו, ואת זה אני טוען כלפיכם כבר המון זמן.אגב, עורכת, כל חברי הבית היהודי הביעו מחאה בכך ששמו בדף שלהם שיר של אריאל זילבר.

מחווה יפה, ברם, איילת. מה יהיה עם איילת? מה אומר ומה אוסיף שלא בכיתי כבר על איילת המבולבלת? מכל שיריו של אריאל רק היא בחרה שיר שכלל לא שלו (בדיעבד, של סנדרסון), כמו רצתה להגיד - "הייתי האחרונה במפלגה לבחור, ולא באמת יש לו אחד עשר שירים מקוריים טובים, אז נפרגן לו עם שיר של אחר". ייתכן שהילדים שלה לא יתחנכו להומואיות, אבל גם מודעות עצמית רבה הם לא יונקים שם.לסיום הפרשה, עורכת: לא עוד אחינעם ניני, מהשבוע, אחותנעם ניני.ואת? מה חדש בביצתך? תוגת פיליפ סימור הופמן? יעבור לך. יש כאלה שסובלים יותר. תחשבי מה זה עושה לגילה אלמגור שמת שחקן ולא נותנים לה לכאוב ולהספיד.ולפני שאני משחרר אותך לעבודת עריכה, אני נזכר שטרם הסברת לי מה בשנים של מסאז'ים בתשלום הכשיר אותך למקצוע? לא דחוף כרגע - רבים שואלים אותי, אז נסחי משהו משכנע יותר ממכתבו של אייל גולן ותעבירי לתוהים. לידיעתך, דווקא הלכתי עם המכתב של אייל גולן, עד הרגע שבו הוא כתב "המצב קשה", וכדי להמחיש, שם ליד תמונה של הזין שלו. לא יפה ככה.

עד כאן עורכת, שלך במידה. עפר (קניספל) בן אדל

* זמן כפר סבא הוא טור סאטירי, ואין לייחס לנאמר בו שום משמעות אחרת או ניסיון לפגוע.