ישנן בנות שעושות רוקנ'רול: ורה פוצ'ינסקי

ב"דה וויס" ויתרו עליה כי לא הייתה מספיק מיינסטרים, ל"ישנן בנות" נכנסה סנובית ויצאה מאוהבת, היא שותה כמו גבר, מעריצה את טולסטוי ועונה לכל דבר ב"פאק איט". הכירו את ורה פוצ'ינסקי

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

כשוורה פוצ'ינסקי מסתכלת על עצמה בפרקים הראשונים של התוכנית "ישנן בנות", היא לא יכולה שלא להתפקע מצחוק. "הגעתי לתוכנית באנטי מוחלט, היה נראה לי שהתוכנית טראשית מדי וזה גרם לי להרים את האף", היא מודה. "היום אני מבינה שזה היה מיותר. לשים 32 נקבות בחדר אחד, וכל אחת מהן דיווה בדרכה, זה הרעיון הכי גאוני לריאליטי שראיתי בחיי". פוצ'ינסקי, שמשתתפת בעונה הראשונה של הריאליטי המחפש את להקת הבנות הבאה, נבחרה לחבור ללהקת הנשים "דיסטורשן", שכשמן, עושות רוקנ'רול. בימים אלה הסדרה סגרה את שמונה הלהקות הסופיות, כאשר מדי שבוע נפרדים מלהקה אחת. "ההשתתפות בתוכנית היא אחת החוויות הכי מחנכות שהיו לי אי פעם", היא מודה, "אם בעבר הייתי מופיעה שיכורה על הבמה ועושה מה שבא לי, היום אני לומדת איך לעמוד על הבמה, איך לתת מקום למי שמופיע איתי ולהיות מקצועית. זה אמנם טראש, אבל אני מתה על זה".

» מטאור: איט גירל ושמה אלכסה דול» לילה עם איט גירל: אור בירון» האיט בוי האולטימטיבי

גם ההתגלגלות של פיצ'ינסקי לתוכנית היא חוויה משעשעת לא פחות. "אני מגיעה ממשפחה מאוד מוזיקלית. כשהייתי קטנה למדתי לנגן על פסנתר ואני ואחותי היינו מרביצות סימפוניות בארבע ידיים, מה שנקרא 'רוסיות לפנים'", היא מספרת. "כל החיים אני שרה ומנגנת, אבל אף פעם לא קיבלתי פידבק שכדאי לי ללכת על זה באופן מקצועי. את הביטחון קיבלתי אחרי שקניתי גיטרה והתחלתי לכתוב שירים. הייתי מופיעה בערב במה פתוחה במועדון ה"ג'ק", באשקלון, ומופיעה, ובאחת הפעמים הגיעה מישהי ששכנעה אותי להגיע לאודישנים לתוכנית 'דה ווייס'". באודישנים המקדימים, טרום צילום התוכנית, הפקת התוכנית ויתרה על פוצ'ינסקי בטענה שהיא "לא מספיק מיינסטרים", לדבריה. "דווקא ההערה שלהם מאוד החמיאה לי - אני לא יודעת עם זה יעזור לי לכיס, אבל לאגו זה אחלה".

אנטי מיינסטרים. פוצ'ינסקי (צילום: אינסטגרם)בסצנת תוכניות הריאליטי, ברגע שכף רגלך נחתה על רצפת האודישנים, נכנסת אוטומטית למאגר המלהקים, וכך קרה שפנו לפוצ'ינסקי בפייסבוק בהצעה להשתתף בתוכנית ריאליטי חדשה. "הטיימינג מבחינתי היה מושלם", היא אומרת, "בדיוק כתבתי כמה חומרים שאהבתי והייתה לי מוזה טובה ובנוסף עבדתי בעבודה משרדית משמימה בתחום המכירות והפיננסים. הייתי מתוסכלת ורעבה לעשות משהו בשביל הנשמה. הגעתי לאודישנים ושרתי את "House of the rising sun". הם דווקא אהבו אותי, ומאז שאני בתוכנית אני קמה כל בוקר עם חיוך. לעולם לא אחזור יותר לעבודות שמכלות לי את הזמן".

אמנם העתיד של פוצ'ינסקי עוד מעורפל, אך דבר אחד ברור לה: "במידה ונזכה בתוכנית נתחיל לעבוד כלהקה. וזה יהיה הדיי ג'וב שלי ובלילה אעבוד על חומרים שלי", היא מעידה. "אם לא נזכה אני מתכננת ליצור הרכב עם בן הדוד שלי, פוצ'ה, ולהמשיך לעשות מוזיקה בכיוון של רוק-גראנג' מינימליסטי. מבחינתי שכל חיי אתעסק במוזיקה, אצייר, אתעסק במוזיקה ואצייר, לא צריך יותר מזה כלום".

מוזיקה-ציור-מוזיקה. פוצ'נסקי מאושרת (צילום: אינסטגרם)

שאלון מהיר: ורה פוצ'ינסקי
סצנת הלילה של תל אביב: הופעות של מוזיקאים מקומיים, מועדוני לייט נייט מלוכלכים ואפלים.דרינק: וויסקי, עם העדפה לברבון, והרבה. אני שותה כמו גבר ולא מתנצלת על זה. אלה הרגלים מהבית של אבא.

לילה אידאלי: נגמר בצהריים למחרת.

גברים ישראלים: כריזמטיים ולא מזיקים, למרות כל החוצפה. בנות ישראליות: אמיצות. חיות במדינה קשה ומתקשות עם הזמן, לצערי.

גראנג', ברבן וקעקועים. פוצ'ינסקי (צילום: צח טיאר)סטיילינג: גראנג' טראש.

האיט גירל שלי: עדי אולמנסקי, כי היא עושה הכל לבד.

מודל חיקוי: צ'ארלי קוק.

קעקועים: יומן מסע. יש שרוול, עוד כמה ועוד בדרך. אין לזה באמת סוף.

אלבום משפיע: midnight boom - the kills.

כמו צ'ארלי שין, רק בג'וק. פוצ'נסקי (צילום: אינסטגרם)

עשה לך את התקופה האחרונה: סונטת קרוייצר של טולסטוי.

גילטי פלז'ר: מקדונלדס.

לא יודעים עליי: שפוצ'ה, גיטריסט העל, הוא בן דוד שלי.

העצה הכי טובה שקיבלתי: בן הזוג שלי, דניאל זר, תמיד אומר "תעשי מה שעושה לך טוב, אני אדאג לכל השאר".

קאץ' פרייז: פאק איט.

» אז רוקנ'רול אז איט גטס - ורה בג'ק: