המרוץ לוולנטיינ'ס דיי: מיה VS. טינדר

וולנטיינ'ס דיי שוב בפתח, ואין סיכוי שגם השנה נעביר אותו בכפיות עם החתול. מדי יום נבדוק אפליקציית היכרויות שונה ומה הסיכוי לצאת ממנה עם אהבה, או לפחות עם דייט ליום שישי. נתחיל, איך לא, עם טינדר

מיה קופרברג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה קופרברג, עכבר העיר

וולנטיינס דיי 2014 מתקרב ובא ואיתו מגיע הטקס הרגיל של התקף החרדה, ההשתכרות הידועה בבר ליד עשרות זוגות דביקים, והחביב מכל, מנטרת ה"וולנטיינ'ס היה בכלל אנטישמי". בניסיון אחרון לדלג על אותם מנהגים נושנים, ולהחליף אותם באופציה הלא פחות גרועה, דייט דביק, שלחנו את כתבתנו למשימה המביכה של סריקת אתרי ואפליקציות ההיכרויות הזמינים בחינם ומיועדים, פחות או יותר, לאנשים במצבה. מהו מצבה? בת 29, בוגרת אקדמיה, גרה בתל אביב, רווקה טרייה במונחים של קופסאות שימורים, לא באמת במצב רוח להכיר אף אחד אבל זורמת עם הרעיונות שמציעים לה לכתבות. המיועד: דומה, רק בגבר.

» כל האירועים הרומנטיים במסעדות» כל ההופעות הרומנטיות לוולנטיינ'ס

בכל אחד מהאתרים היא נתבקשה למלא פרופיל, לרבות תמונות, ואפילו לתקשר עם בני המין השני. בין אינטראקציות מקסימות, מלחיצות, או כאלה שגרמו לה להתקלח במים רותחים, נותרה תחושה אחת ברורה: לאתרים האלו רשומים בעיקר אנשים נורמליים ובעלי פוטנציאל אמיתי לקשר (ובכן, חוץ מטינדר). אין סיבה שאנשים במצב רוח מעט יותר אקטיבי לא יצאו משם עם כמה דייטים מצויינים, גם אם את ה-14 בפברואר נראה שהיא בכל זאת תעביר – ניחשתם נכון – בכפיות עם החתול. מדי יום כתבתנו תפרט על אתר אחר, שנבחר כיוון שהוא מצליח לפנות לקהל יעד יחסית ממוקד: טינדר לסקס מזדמן, Ok Cupid לבעלי אנגלית רהוטה, "בחורים שווים בין חברות" לדרות הפייסבוק, אלפא לאקדמאים, ו-LoveMe לכל השאר.

סקס מזדמן? כלומר... אהבה? טינדר (צילום מסך)

איך אתה נראה וכמה אתה רחוק ממיטתי - טינדר

טינדר מלכתחילה לא משווקת את עצמה כאפליקציה שמטרתה מציאת אהבה לטווח הארוך. זה ניכר החל מהפרטים שהיא בוחרת למשוך אוטומטית מהפייסבוק (שם פרטי בלבד, גיל, about me, חברים ותחומי עניין משותפים) וכלה באופן הסינון (דפדוף התמונה שמאלה ל-NOPE ודפדוף ימינה ל-Like). לשני הצדדים ברור שהדבר היחיד שמעניין אותנו הלילה הוא: איך אתה נראה וכמה רחוק אתה ממיטתי. במידה ושני אנשים סימנו "לייק" אחד על השני תתקבל הודעה שיש "מאצ'", ותוכלו להחליט האם לפצוח בשיחה מיידית או להמשיך לשחק. במידה ואחד הצדדים סימן "לא" אף אחד מכם לא יקבל שום הודעה, ולעד תתהו האם הצד השני סימן עליכם נואופ או שפשוט לא זכה להיתקל בתמונתכם.כצפוי מאפליקציית סטוצים, חוסר האיזון בין המינים ניכר: בעוד שההיצע העומד בפני הנשים כמעט בלתי נגמר, מרבית הגברים ידפדפו את מאגר הבנות עד כלות תוך שניים-שלושה ימים. הפער יוצר שוק תחרותי כך שבחורה שנראית סבבה ומעלה תזכה למאצ' עם כמעט כל גבר שתסמן עליו לייק, בעוד הגברים ינועו בין אחוזי הצלחה של 0-60%. הוגן? לא. אבל גם חוסר השוויון בשכר לא הוגן, אז בואו נניח לתיבת הפנדורה הזו בצד ונתמקד במה שחשוב: תמונות של בחורים.הפעם הראשונה בה התיישבתי לדפדף הייתה עם חברה. בהתחלה עוד השקענו, נתנו צ'אנס, בדקנו את כל התמונות והתלבטנו בקול רם. מהר מאוד התגבשו מעצמם חוקים שהפכו את הדפדוף שמאלה לזריז ויעיל: יותר מדי חברים במשותף – נואופ; קצת חברים במשותף אבל אני שונאת את כולם – נואופ; מצטלם בים – נואופ; עם גיטרה אקוסטית; תמונה מטושטשת; מלטף טיגריס מורדם (מה לא בסדר איתך?); בלי חולצה; על רקע שלכת בגוונים שאני לא אוהבת; ניכר שהתמונה צולמה ביום אי-זוגי – נואופ, נואופ, נואופ.

תחושת הכוח בידי משכרת. מי יהיה האחד ממאתיים הראוי לזכות בדפדוף ימינה? מי לא ינופנפ? למי אעניק את חסדי המבט השני? הרווקות מעולם לא נראתה כיפית יותר. האשליה הזו נמשכה בדיוק עד הרגע בו נפלתי על בחור שגם נראה טוב, גם כתב משפט חמוד ב"about me", גם בעל מספר תחומי עניין רלוונטיים וגם אוחז במספר נמוך של חברים משותפים, אך איכותיים. בעודי חושבת "הממ, חתונת יוני כזה?", נזכרתי שאף אחד לא מתעניין בי ככה בטינדר - זוהי אפליקציה שלמה שמבוססת סביב כלום. ואם בא לי יותר מכלום? חבל, כי זה לא מה שהוא מחפש. נואופ.

שוויון בין המינים? לא בעולם הסטוצים (צילום מסך)

טינדר: בשורה התחתונה
אוכלוסייה: כל העיר. כולל האקסים שלך והחברים הכי טובים שלך. והחברים שלהם.פוטנציאל הצגה לאמא: השמועות אומרות שיצאו משם זוגות. לא הייתי מהמרת את בני הבכור על כך.מידת השקעה: בטלן בלילות. אמנם הכל נלקח אוטומטית מפייסבוק, אך ניתן לערוך ולשנות לפי הצורך.למה כן: כי יש חתיכים.למה לא: כי רובם לא. בנוסף, אחרי רבע שעה את רוצה לעטות את הטלפון כולו בקונדום.לסיכום: יש מצב לפוסטינור.