המרוץ לוולנטיינ'ס: מיה VS. בחורים שווים בין חברות

וולנטיינ'ס דיי שוב בפתח, ואין סיכוי שגם השנה נעביר אותו בכפיות עם החתול. מדי יום נבדוק אפליקציית היכרויות שונה ומה הסיכוי לצאת ממנה עם אהבה, או לפחות עם דייט לשישי. יום שלישי למרוץ, והפעם על הכוונת: בחורים שווים בין חברות, ודומיהם

מיה קופרברג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה קופרברג, עכבר העיר

וולנטיינ'ס דיי 2014 מתקרב ובא ואיתו מגיע הטקס הרגיל של התקף החרדה, ההשתכרות הידועה בבר ליד עשרות זוגות דביקים, והחביב מכל, מנטרת ה"וולנטיינ'ס היה בכלל אנטישמי". בניסיון אחרון לדלג על אותם מנהגים קלוקלים, ולהחליף אותם באופציה הגרועה לא פחות, דייט דביק, שלחנו את כתבתנו למשימה המביכה של סריקת אתרי ואפליקציות ההיכרויות הזמינים בחינם ומיועדים, פחות או יותר, לאנשים במצבה. מהו מצבה? בת 29, בוגרת אקדמיה, גרה בתל אביב, רווקה טרייה במונחים של קופסאות שימורים, לא באמת במצב רוח להכיר אף אחד אבל זורמת עם הרעיונות שמציעים לה לכתבות. המיועד: דומה, רק בגבר.

» המרוץ לוולנטיינ'ס: מיה VS. טינדר» המרוץ לוולנטיינ'ס: מיה VS. לאב מי» המרוץ לוולנטיינ'ס: מיה VS. אלפא

בכל אחד מהאתרים היא נתבקשה למלא פרופיל, לרבות תמונות, ואפילו לתקשר עם בני המין השני. בין אינטראקציות מקסימות, מלחיצות, או כאלה שגרמו לה להתקלח במים רותחים, נותרה תחושה אחת ברורה: לאתרים האלו רשומים בעיקר אנשים נורמליים ובעלי פוטנציאל אמיתי לקשר (ובכן, חוץ מטינדר). אין סיבה שאנשים במצב רוח מעט יותר אקטיבי לא יצאו משם עם כמה דייטים מצויינים, גם אם את ה-14 לפברואר נראה שהיא בכל זאת תעביר – ניחשתם נכון – בכפיות עם החתול. את המרוץ פתחנו עם הרשמה לטינדר ומחשבות על פוסטינור, המשכנו אותו עם לאב מי ומחשבות על התנזרות ואלפא שגרמה לנו לחזור לאהוב חנונים ואז להתחרט על זה. הפעם, פייסבוק על הכוונת, ובפרט - עמודי ההיכרויות בתיווך של "חברות".

טרנד שהולך לפסוח מהעולם? בחורים שווים בין חברות (צילום מסך)

בחורים שווים, למישהי אחרת

טרנד ה"X שווים בין חברות" החל לתפוס תאוצה באמצע 2012, וגם אם אינו טרנדי כיום כפי שהיה בעבר - הקבוצות מצליחות בכל זאת לשמור על מהירות פעולה מרשימה. העיקרון נשמע נפלא: מקום בו את יכולה לפרסם את כל הידידים המקסימים שיש לך, שמשום מה לא הצליחו למצוא בחורה להקים איתה בית בישראל. לכולנו הרי יש כאלה: הם ממש נחמדים, ודי חכמים, ויש להם עבודה טובה, והם לא נראים רע, ואנחנו בחיים לא היינו מוכנות לגעת בהם עם מקל אבל אולי בנות אחרות, איכשהו, יסתפקו בהם.

מטעמי זוגיות דאז, לא לקחתי חלק בקבוצה בימיה הראשונים ולכן אינני יכולה להעיד על טיב הגברים כשהיא עוד הייתה צעירה וטרנדית. היום, על כל פנים, היא מכילה מה שנראה כמו גלגולים של אותם פרופילים מוכרים מכל אתרי ההיכרויות האחרים: גברים צעירים, אקדמאים, מיושבים, גרים בפריפריה ולא מדי אטרקטיביים. בדיוק מסוג הבחורים שלאף בחורה אין בעיה למצוא בכל מקום, אבל הפעם עם חותמת של בחורה אחרת שמוכנה להישבע שהם רציניים. ואתם יודעים מה? זה כבר שידרוג מספיק רציני על פני האתרים האחרים, כי האינטראקציה הנשית היא בדיוק מה שמחזיק את הקבוצה במעמדה. לדבר עם בנים זה נחמד והכל, אבל לדבר על בנים עם בנות אחרות זה כבר באמת מעניין, ואותו חלל פייסבוקי סגור הוא מקום המפלט של אלפי נשים שצריכות להתייעץ על חיי היום יום.

לפעמים זה סיפור על דייט מתסכל, לפעמים סיפורי הצלחות של נשים אחרות, והרבה פעמים גם דברים שכלל לא נוגעים ליחסים בינו לבינה, כמו ראיונות עבודה, המלצה לקוסמטיקאית ושאר פטפוטים שנוח להוציא בהיעדר עיניים גבריות. קשה לומר האם הקבוצה הזו טובה יותר או פחות מאתרי היכרויות סטנדרטיים. נכון שיש משהו מאוד מרגיע בכך שמגישים לך על צלחת רשימת גברים עם חותמת איכות (למרות שכבר הכרתי גבר שרצה שיפרסמו אותו בקבוצה במטרה "להשכיב בחורות"), אבל בסופו של דבר, כש- 15,000 בנות מציעות את הידידים שלהן, משהו בתחושת הסינון הבסיסית אובד.

במידה ויש לך תחומי עניין ספציפיים, יש עשרות קבוצות קטנות וממוקדות יותר כמו "גיקים שווים בין חברות", "צמחונים וטבעונים מגניבים בין חברות", קבוצה לדתיות וקבוצות ממוקדות לאיזורים בארץ ובעולם או לטווחי גילאים אחרים.

ייאוש שווה בין חברות. היכרויות בפייסבוק (אילוסטרציה: Dreamstime)

בחורים שווים בין חברות: בשורה התחתונה
אוכלוסייה: נוכחי אתרי ההכרויות האחרים מינוס הקריפרים.פוטנציאל הצגה לאמא: גם אם לא תחזרי הביתה עם חבר, לפחות תחזרי עם עוד חברה.מידת השקעה: לשבת ולגלול.למה כן: כי יש לפחות מישהי אחת שמעידה עליו שהוא שווה משהו.למה לא: כי יש סיבה שהיא לא רצתה אותו.לסיכום: כך או כך, יום העבודה שלך יעבור הרבה יותר מהר.