המרוץ לוולנטיינ'ס דיי: מיה VS. אוקיי קיופיד

וולנטיינ'ס דיי שוב בפתח, ואין סיכוי שגם השנה נעביר אותו בכפיות עם החתול. מדי יום נבדוק אפליקציית היכרויות שונה ומה הסיכוי לצאת ממנה עם אהבה, או לפחות עם דייט ליום שישי. יום חמישי ואחרון למרוץ, והפעם על הכוונת: אוקיי קיופיד

מיה קופרברג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה קופרברג, עכבר העיר

וולנטיינ'ס דיי 2014 מתקרב ובא ואיתו מגיע הטקס הרגיל של התקף החרדה, ההשתכרות הידועה בבר ליד עשרות זוגות דביקים, והחביב מכל, מנטרת ה"וולנטיינ'ס היה בכלל אנטישמי". בניסיון אחרון לדלג על אותם מנהגים נושנים, ולהחליף אותם באופציה הלא פחות גרועה, דייט דביק, לא נותרה ברירה אלא להתייצב מול המשימה המביכה של סריקת אתרי ואפליקציות ההיכרויות הזמינים בחינם. נתוני הפתיחה: בת 29, בוגרת אקדמיה, גרה בתל אביב, רווקה טרייה במונחים של קופסאות שימורים, לא באמת במצב רוח להכיר אף אחד אבל זורמת עם מיני רעיונות לכתבות. המיועד: דומה, רק בגבר.

» המרוץ לוולנטיינ'ס: מיה VS. טינדר» המרוץ לוולנטיינ'ס: מיה VS. לאב מי» המרוץ לוולנטיינ'ס: מיה VS. אלפא» המרוץ לוולנטיינ'ס: מיה VS. בחורים שווים בין חברות

בכל אחד מהאתרים מולא פרופיל, לרבות תמונות, ואף כלל תקשורת עם בני המין השני. בין אינטראקציות מקסימות, מלחיצות, או כאלה שגרמו לי להתקלח במים רותחים, נותרה תחושה אחת ברורה: לאתרים האלו רשומים בעיקר אנשים נורמליים ובעלי פוטנציאל אמיתי לקשר (ובכן, חוץ מטינדר). אין סיבה שאנשים במצב רוח מעט יותר אקטיבי לא יצאו משם עם כמה דייטים מצויינים, גם אם את ה-14 בפברואר נראה שבכל זאת אעביר – ניחשתם נכון – בכפיות עם החתול. השבוע נפתח עם הסליז של טינדר, המשיך עם הייאוש של לאב מי, הסלקציה ההזויה של אלפא והנחמה המועטה בבחורים שווים בין חברות. יום חמישי ואחרון למרוץ, והפעם על הכוונת, אוקיי קיופיד.

אזוטריה, אהובתי. אוקיי קיופיד (צילום מסך)

דבר אליי בסטטיסטיקה - OKC

ללא ספק, זהו אתר ואפליקציית ההיכרויות המדוברים ביותר – ובצדק. אפילו אני מכירה שני זוגות שהכירו באתר והמשיכו ממנו לחופה, ועוד מספר לא מבוטל של חברויות וידידויות שנוצרו שם. בניגוד לאתרים אחרים, שעוזרים לכם למצוא אהבת אמת בעזרת שאלות כמו "מה הסרט האהוב עלייך?", OKC (כך הוא נקרא בפי המבינים) מסיק על סיכויי ההתאמה ממאגר השאלות האזוטריות ביותר בעולם, שכולל את "האם אי פעם גנבת כוס מפאב?"; "האם לעיתים אתה משתמש בכלים חד פעמיים רק כדי להימנע מלעשות כלים?"; וחביב הקהל - "האם אתה נוהג להוסיף מלח לאוכל שלך?". מלבד התשובה שבחרתם לכל שאלה, האתר מבקש גם לדעת אלו תשובות אתם מוכנים לקבל מהצד השני (בשאלה "מה חיית המחמד האהובה עליך" הסכמתי לקבל רק את התשובה "חתולים"), ומה מידת החשיבות של השאלה עבורך ("מאוד"). לא תמיד ברור הקשר בין השאלה לסיכויי ההתאמה לבן זוג פוטנציאלי, אבל הם מתעקשים על חישוב מתמטי יעיל במיוחד ושאלות שהוכחו סטטיסטית כיעילות בפילוח האוכלוסיה.

היתרון של OKC על פני אתרים אחרים הוא שככל שהשאלות יותר מוזרות, המענה עליהן הופך להיות משחק יותר משעשע, וכך בדומה לדפדוף האינסופי בטינדר, אתם יכולים למצוא את עצמכם מעבירים שעות בציחקוק עם עצמכם. כמו כל אתר היכרויות, גם כאן תדרשו לבנות פרופיל בסיסי בו תרחיבו ותקשקשו כאוות נפשכם, אך הוא לא משפיע על אחוזי ההתאמה למשתמשים האחרים.

מישהו הזמין קופידון? OKC (אילוסטרציה: Dreamstime)

את בן זוגכם לחיים ניתן למצוא באחת משתי דרכים: חיפוש לפי פרמטרים מוגדרים ואחוזי התאמה, או דפדוף ב- Quickmatch שהאתר מציע. אפשרות לא רשמית נוספת היא דפדוף פשוט באינבוקס. כמות ההודעות שנשלחות לבחורה - גדולה משבת אנוש פשוטה אי פעם תוכל להתמודד איתה. דקה אחרי שפתחתי פרופיל ועוד לפני ששמתי תמונה - כבר קיבלתי הודעה ראשונה. אחרי ששמתי כמה תמונות, כתבתי בפרופיל שלושה משפטים תמציתיים ועניתי על חלק מהשאלון האינסופי – קיבלתי מבול של הודעות. חלקן נחמדות, חלקן קופי-פייסט נטול התייחסות אישית באופן מובהק, וחלקן איומות. למשל, הודעות שמכילות רק קריצה (אלוהים אדירים, הייתה יותר מאחת כזו); הודעה שאומרת שאני נראית כמו בחורה מאוד מעניינת (שלושה משפטים בפרופיל, כן?). הודעה אחרי הודעה אחרי הודעה למרות שאני לא עונה. איך בנות שבאמת מחפשות קשר עומדות במתקפה הזו, לא ברור לי – וחבל, כי יש שם לא מעט גברים באמת חמודים ונחמדים שבכלל לא משדרים וייב של "יש לי כלוב במרתף, תפור עליך בובה".

OKC - בשורה התחתונה:
אוכלוסייה: בעלי אינטליגנציה גבוהה מהממוצע, שנמאס להם מהסחלע התל אביבי.פוטנציאל הצגה לאמא: אמנם יש תחושה קלה שהכל מאולץ – בכל זאת, אתר היכרויות – אבל המבחר גדול וברובו רציני ובוגר.מידת השקעה: אינסופית. מלבד בניית הפרופיל (הוספת תמונות, כתיבת מגילות ברמות התנשאות משתנות) - אחוזי ההתאמה נקבעים לפי התשובות לשאלות, ויש אלפי שאלות.למה כן: כי נראה שזה עובד.למה לא: כי החתיכים בטינדר.לסיכום: הבחירה המובילה לאנשים שבאמת מחפשים קשר.