רד הוט צ'ילי גירל: מעיין בזק

היא מנגנת על באס, מתקלטת, משחקת, כותבת וקורעת רחבות סדרתית. הכירו את מעיין בזק, הבחורה הכי פלפל בתל אביב

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

מעיין בזק כנראה עלתה על השיטה לדחוס 26 שעות ביממה, כי אחרת אין הסבר הגיוני איך היא מספיקה לעשות כל כך הרבה דברים בזמן כה קצר. בין תקלוטים ברחבי העיר, לימודי משחק אצל רמי בלייר, כתיבה למגזינים, נגינה על באס וחלום להקים להקה שמורכבת רק מבנות, היא מוצאת גם זמן לנהל את הפיקוק חמש פעמים בשבוע ולהיות העורכת המוזיקלית של המקום, וכמובן, קורעת את הרחבות הכי לוהטות בעיר. "אני רוצה לגעת בהכל, ואני לא מתחייבת לשום דבר", היא אומרת, "להתחייב למשהו אחד ולעשות ממנו קריירה, מבחינתי זה או לשרוף את עצמך או להשתעמם".

» ישנן בנות שעושות רוקנ'רול: ורה פוצ'ינסקי» מטאור: איט גירל ושמה אלכסה דול» לילה עם איט גירל: אור בירון

לתל אביב בזק עברה רישמית בגיל 20, אבל למעשה היא חיה את רחובות העיר כבר מגיל העשרה. "בשנות ההתבגרות חברים היו עושים לי בייביסיטר. הם לקחו אותי למקומות הכי יפים בתל אביב, ושלחו אותי חזרה להורים עם קיט של דיסקים וערמה של ספרים", היא מספרת. אחרי שכבר עברה לעיר, החלה לעבוד ב"אורקה" לשעבר, אבל שם הרגישה כחלק מפס יצור, ומהר מאוד מצאה את עצמה בפיקוק, המקום המדויק שבזק יכלה להיות שם עצמה, עד הסוף. "גיליתי שזה עולם שאני מאוד אוהבת. מעבר לבלאגן, אני פשוט נהנית מהאינטרקציה עם האנשים", היא אומרת. "אני פוגשת אנשים בחלק הכי נעים של היום שלהם, ובשבילי זה הפלייגראונד הכי כיף שיש. אני יכולה לצחוק עם שולחן, להיכנס לבר ולעשות בלאגן או סתם להשתלט על המוזיקה". לא מתחייבת. בזק (צילום: אינסטגרם)אבל בין כל העיסוקים הרבים, החלום הגדול של בזק הוא בכלל לפתוח מקום משלה. "אין עדיין תוכנית קונקרטית, אבל לדעתי אם אתה נמצא במקצוע הזה, אז זה כיוון בלתי נמנע", היא מעידה. "המקום שאני חולמת עליו הוא בר ששם דגש על העקרונות שאני גדלתי עליהם: מוזיקה, אוכל ווייבז. אני חושבת שהאוזן התרגלה למוזיקה אינסטרומנטלית והאינדי והרוקנ'רול קצת נעלמו. אני רוצה מקום שינגן מוזיקה שלא מפחדת, מטי וי און דה רדיו, איאלס וברוקן בלס ועד אלקטרוני או ג'אז. זה יהיה בר קוקטיילים אמיתיים, לגילאי 30 פלוס, שאפשר להתלבש אליו ויגידו לך שלום בכניסה. תל אביב כבר לא בשנות ה-20 שלה, וסצנת הפיק-אפ שלה גם נגמרה. סיימתי להסתער על העיר, עכשיו אני ביחסי אהבה איתה".

ולמרות יחסי האהבה הברורים שמתקיימים בין בזק ותל אביב, בקרוב היא אורזת מזוודה והולכת להראות לניו יורק איך חוגגים באמת. "אני מרגישה שאני חייבת להתאוור ואין דרך טובה לעשות את זה מאשר חודש בניו יורק", היא מוסיפה. "מה שכיף בתל אביב זה שהיא קטנה, ומה שלא כיף בתל אביב זה שהיא קטנה. אין מקום שלא מכירים אותך בו ואי אפשר להיות אנונימי, אני רוצה לראות דברים חדשים באמת".

אחרי החזרה ניו יורק, ועד פתיחת בר החלומות שלה, בזק מקווה להעמיק עוד בעולם התיקלוט. "מוזיקה בשבילי זה שחרור טוטאלי. אני לא דוחפת לכיוון ולא מתחייבת לתחביב הזה במאה אחוז, אבל למזלי אנשים שמעו אותי מנגנת וניגשו אליי עם ההצעה לנגן בכל מיני מקומות, בהם הבוטלג, הקוקיז אנד קרים, המרסנד ובעוד כמה מסיבות". באשר לכיוון המוזיקלי, כמו שניתן לשער, גם כאן בזק לא מסכימה להתחייב. "אף פעם לא יהיה לי כיוון אחד", היא מעידה, "אנחנו יצורים סקרנים וחשוב לי לחקור את עצמי. אני מושפעת מהרבה מאוד דברים קטנים ואני אוהבת להכניס לסטים הפתעות וקטעים שפתאם מגיעים ויכולים לשבור אותך".

יחסי אהבה-אהבה. בזק ותל אביב (צילום: אינסטגרם)

מעיין בזק: שאלון מהיר
נקודה אהובה בתל אביב: "המסדרון" הקטן שמוביל מהיכל התרבות לשדרות חן.

סצנת הלילה של תל אביב: אוכל, שתייה, גבר, אשה.

דרינק: אולד פאשן וכמה שיותר.

גברים ישראלים הם: יין.

בנות ישראליות הן: יאנג.

אולד פאשו גירל. בזק (צילום: אינסטגרם)

סטיילינג: לא מתחייבת להגדרות, אבל יש בו הרבה ג'ינס ואקססוריז.

שופינג: פרשס בוטיק, על פרישמן 63.

הפריט הכי מיוחד בארון: שמלה לבנה ארוכה ששמעון (משל, "פיקוק", "ארמדילו", "נח") קנה לי באמסטרדם, הייתי בת 14 ואני משתמשת בה עד היום.הפריט הכי מביך בארון: אין כזה דבר.

האיט גירל שלך: החברות שלי. כולן.

קעקועים: אנד סטיל קאונטינג.

השראה: לא נמצאת בהגדרות.

ללא הגדרות. בזק (צילום: אינסטגרם)

עשה לך את התקופה האחרונה: האלבום החדש של בק - אתה לא יודע כמה התגעגעת עד שהבנת שהתגעגעת, וגם ה- Bean Burger של הפיקוק.

» מה חשבנו על האלבום החדש של בק

העבודה הכי גרועה שהייתה לך בחיים: טפו טפו טפו.

חלום ילדות: רציתי להחליף את רמי וייץ ולשדר את ליגת האלופות - אולי בעתיד זה יקרה, אינשאללה. היום אני אסתפק בפינה באולפן של ליגת האלופות.

באוזניות: Bombay Bicycle Club - So Long See You Tomorrow

אלבום שהכי השפיע עלייך: Bob Dylan - The Freewheelin.

גילטי פלז'ר: ערב טקילה ולנגן מיוטיוב.אובססיה: פילאטיס והמפץ הגדול.

אולד פאשן גירל. בזק (צילום: דפנה ווכמן, אינסטגרם)

העצה הכי טובה שקיבלת: צניעות היא המעלה הגבוהה ביותר של גאווה.

על מה מבזבזת כסף: תאוות.

משהו של יודעים עלייך: נשאיר משהו לדייט השני..

לא יכולה בלי: פאזי, בקבוק המים החמים שלי. עכשיו רק שיבוא חורף.

קאצ' פרייז: אז מה אוכלים?

התקופה האחרונה במשפט: קאץ' מי איף יו כן.

כשאהיה גדולה: בטח יהיה לי שיער שיבה.