זמן כפר סבא: אולמפידת הישראלי המכוער

אלכס גלעדיי, לימור לבנת וספיר סבח או סגן השר וורצמן - מי יזכה באליפות הישראלי המכוער? עפר (קניספל) בן אדל, תייר מכפר סבא, מעדכן מבחוץ

עפר (קניספל) בן אדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עפר (קניספל) בן אדל

הערת המערכת: את הטור הבא יש לקרוא בלווית השיר בתחתית העמוד

מתכונת שבת לך, עורכת. ...מה את לא אחות בהדסה? אז כל העניין עם מדי אחות במסיבות רווקים - סתם אחיזת עיניים? תראי מה זה, ואני הייתי בטוח שאת מנשימה את הגבר אז בבורסה. באמת היה לי מוזר שאת בוחרת דווקא בצד הזה שלו.

אוי עורכת עורכת, כמה כיעור סביבנו. הנה רגע אידיוטי מחיי: זה היה בתחילת השבוע בכפר סבא, אלא מה, הלכתי במדרחוב שלנו, שנקרא בשפה המקומית, "מדרחוב ירושלים", כי גם הוא מלוכלך תמיד, וזיהיתי אשת כפר מקומית משליכה לרשות הרבים שקית פלסטיק. מובן שלא אמרתי לה כלום - בכפר סבא ידוע שאתה לא מעיר לאיכרה כשהיא מחזיקה קלשון על הכתף, אבל בלב חשבתי לעצמי שהיא אדם מכוער.אני אוהב את הכפר עורכת.

לא נוח לי לחשוב שאחת משלנו סרחה, לא נעים לי בגוף עם כיעור כזה של מי שבאה מאחד מפרדסינו. אז כדי לנקות אותה, החלטתי שאקדיש את השבוע כולו למצוא ישראלי מכוער ממנה. המכוער של כל מכוערי ישראל השבוע. כדי שלא יהיה לי קל מדי, החלטתי שלא אלך למדגרת הבואשים הרגילה, הכהניסטים וההומואיסטים, ובגלל המגבלה בתקנון ידעתי שלא יהיה קל. ואכן זה לקח שבע דקות.אלכס גלעדי, עורכת, התראיין לגלי צהל מסוצ'י המעטירה.איך העסקנים, שאישרו את תועבת סוצ'י, מתראיינים משם ולא מאגף גימל באלקטרז, נשגב מבינתי. מצד שני ברור לי למה אלכס - "יש לי ריח של דיוטי פרי אז אפשר להאמין לי" - גלעדי נזעק להגן על תועבות סוצ'י: על גירוש האזרחים, הבזבוז, הרס הסביבה וסכומי שוחד שהיו מאפשרים לקנות את שביל החלב. היפיוף הזה היה שם בוועד כשקיבלו את ההחלטה לפתוח רגליים בחצר לפוטין. לפיכך, אם לשפוט על פי עדותו, הכל טוב שם בפוטינלנד, הכל לוהט מהצלחה. בואו נתעסק בזה שיש לי תפקיד נעים בארגון מפוקפק, ולא בלמעלה מאלף בני אדם שנהרגו. הרי השלג המלאכותי שקנינו מטייקון כבר כיסה את הדם כמעט לגמרי ועכשיו המצב דיסקו. הניתוק הנהנתני, עם נגיעות מוגזמות של אהבה עצמית, העבירו אליו מיידית את תואר הישראלי המכוער של השבוע וניקו את האיכרה. ברם, עורכת, אני עורך רשימות ואלוהים צוחק. שעה וחצי אחז הנציג הישראלי בוועד האולימפי בתואר, בטרם הרימה לימור לבנת את התקרה בכנסת לכבודה של ספיר סבח. כך ראה העולם שרה לענייני תרבות מכריזה שאם הייתה לה מכונת זמן, היא היתה מבקשת לחזור 20 שנה אחורה כדי להרות שוב וללדת ילדה פטריוטית בשם ספיר.

מתמודדת מובילה במרוץ. לבנת (צילום: דודו בכר)והנה מי זוכר את אלכס גלעדי, שפתאום חזר להיות דוד נחמד שיחסית לבהמתיות הרגילה בסבחיה הוא ממש בסדר? ותודה ללימור לבנת. ניתן לעבור להכרזת הפרסים. כן?

לא עורכת. עוד באותו הערב, בטבעון הודחה הלימור, ובידי מי? ספיר סבח עצמה, הבת שהייתה יכולה להיות שלה, לו רק פגשה ברגע הנכון את לקס לות'ר. לפני שבועיים כתבתי כאן, עורכת, שספיר קטנה וטיפשה מדי כדי להעליב אותה, אבל זה היה לפני שחבורת במב"ה (בן ארי, מרזל, בן גביר והשם) באו איתה במגע. מרגע שהתמסרה באהבה לחיבוקם (מטאפורית, עורכת. אפילו לגעת לעצמם בהר הבית, אסור להם), לא מצאתי סיבה לשמור את התואר אצל לבנת, והוא הועבר לאלתר לכוכבת הפשיסטוריאליטי המנפנפת למעריציה, כמו לא תשכח אחרי המתנחלת הראשונה שתירק על מח"ט.כאן המקום לציין, עורכת שאננה, שכנס התמיכה בטבעון גרר המונים.

מאה משתתפים הגיעו מהמדינה השכנה, מה שהבהיר שלמדינת ישראל יש בעיית תשתית קשה - לא תקין שהביוב של חברון עולה בטבעון.ומאז היה לי שקט. יממה. למה? כי וורצמן. סגן השר אבי וורצמן. ברור שהבית היהודי. ומה? הוא קבע שאבא ואבא, או אמא ואמא אינם משפחה. ופתאום הבנתי שספיר סבח לא כזאת מכוערת. אף אחד לא מתייחס אליה כנציגה של ישראל או הקניספל, אבל סגן שר החינוך?ויותר מהכל רציתי ללכת לים ולצעוק לכיוון אירופה: "אירופה! עולם! הוא לא באמת הוורצמן, הוא סתם טמבלולי בתפקיד שלא קיים, תעבירו ערוץ, פליז, אל תחשבו שכולנו נגד משפחות אחרות. אנחנו רק נגד שאחים יתחתנו כי זה גורם להולדת ילדים וורצלים".אבל אני לא אוהב ים ולא את אירופה, אז הלכתי לישון, מדוכא מהמציאות ומעודד מכך שלא אצטרך לעבוד אפילו יום נוסף השבוע - הכיעור האולטימטיבי נמצא.ואז הגיע יום רביעי.

זה היה יפה, זה היה ציוני וזה היה מעורר השראה. אני מדבר, עורכת מנותקת, על תגובת הבית היהודי לנאומו של נשיא הפרלמנט האירופי בכנסת. וואו וואו איך שהוא הכעיס אותם. אז כבני תרבות הם קמו, צווחו עליו, בזמן שהוא נואם בכנסת, לעיניי מצלמות, ש"מה זה הוא אומר עלינו ככה ולמה הוא לא נימול ומה בכלל עשו ההורים שלו בשואה והגבורה?".והנה יצא הכיעור הישראלי במירעו.השחצנות שאין מאחוריה דבר, זולת פוק. שנים שהבית היהודי טוחנים אותנו עם זה שהם הכי קרביים בכנסת, הכי אוהבי ישראל, ואני אוסיף, גם המגזר הכי חמוש בארץ , ומה יצא? הלוחמים, ובראשם רס"ן פחדני בנט, מזהים נאצי ובמקום לחסל אותו הם יוצאים החוצה כמו איזה קוקסינלים.מסקנה עורכת, כשאתה מחפש ישראלי מכוער, רוב הסיכויים שתמצא בסוף יהוד. או בית שלם של כאלה.כפר סבא זוכתה.

עד כאן, שלך במידה.

עפר (קניספל) בן אדל