זמן כפר סבא: ביבי מציג את "נשיא נולד"

מי צריך להיות הנשיא הבא של ישראל? עפר קניספל מתרגש מהכבוד שנפל בחלקו, ומציע לקחת את הדיון לפריים טיים. הילה נחשון כבר בפנים

עפר (קניספל) בן אדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עפר (קניספל) בן אדל

הערת המערכת: את הטור הבא יש לקרוא בלווית השיר בתחתית העמוד

יום שמח לך עורכת, אור חיי.לא, לא טעות, אני אכן שמח יותר היום. הידיעה שראש הממשלה ובעלה עומדים להטיל עלי את הזכות לבחור נשיא, עושה לי זרמים נעימים בגוף. אני יושב ליד הטלפון בתקווה שפואד יתקשר למלמל בשפה שמזכירה עברית "תבחר אותי למה אני הכי טובה בכל הקרקס הזה". יושב על הספה בתקווה סמויה שיצלצל האינטרקום, ושליח מזיע יביא לי זר פרחים מדליה איציק שאליו מוצמד פתק מ"דליה", שלוש נקות וסמיילי.תראי מה זה חיים.יושב בן אדם בכפר סבא, מתלבט אם להאמין להבטחות ראש הכפר שהשנה נתחבר לאיזה קו חלוקת חלב ונוציא סוף סוף את לידיה המיינקת לפנסיה, ופתאום! בום! הוא בוחר נשיא. מה אני יודע, עורכת, מי הכי מתאים לייצג אותנו בהלוויה הקרובה של נשיא גואטמלה הגוסס? ולמה דווקא אני?

או. טוב ששאלת, עורכת, כי זה בדיוק מה שביבי ענה כשביקשו ממנו לבחור מי יתמנה לנשיא. המחשבה שרובי ריבלין ישב בבית הנשיא עושה לו לא טוב במפרק השרה, והמחשבה שג'ודי תחליף את שרה בתור הגברת פאדיחה-הראשונה, לא נעימה לשניהם. בכלל הוא לא טוב בהחלטות, ביבי. חוק הגיוס? "שבוגי יחליט". כלכלה? "שיאיר יקבע". פרס חדש? "מה העם עושה עכשיו"? ואם הוא כבר מודה, בצנעה, שהוא לא מסוגל להחליט ומבקש עזרה, איפה הייתה דעתנו בבחירות אחרות שהוא קיבל בחיים? כמו אז כשניגב דמעה וענה לה "אי דו". אבל איך כתוב בתורה, עורכת, "רוצה ככה, נלך ככה" (דברים ב', ליד הציור של הפיפי, לפחות בתנ"ך של ספריית בית ספר).יש איזה חמישה מועמדים מדוברים, וזה עוד לפני שאיזה נודניק תורן גילה שבעצם בגלל פירצה בחוק אפשר לבחור את אריק איינשטיין. המועמדים שהכי ריגשו את הציבור הם שכטמן, כי הוא יודע כימיה, שזה מגניב השנה בגלל שובר שורות, ודליה דורנר כי קוראים לה דליה וזה שם של אשה. יותר מזה אין לי מושג מה מכשיר אותם לייצג אותי בחתונת הדוכס של קונגו. לכן עבור שני אלה לא אצביע. גם עבור דליה איציק לא אצביע, מסיבה מנומקת שהיא דליה איציק. מה שמותיר אותי עם המועמד רובי ריבלין, המועמד פואד והזהו שנשוי לזאתי.

הזוג השני של ישראל בדרך לנשיאות? (צילום: מוטי קמחי)

בכנות, עורכת, רובי ריבלין הוא הקלאסה לתפקיד.יש לו את כל מה שצריך: הוא תרבותי (ביי פואד), הוא ליברל-דמוקרטי (אתרגם לאט אחר כך, ג'ודי) והכי חשוב - ביבי שונא אותו, אז בטח יש בו משהו טוב. הבעיה שלי איתו שהוא עצמו בסדר, אבל המשפחה שלו חרא. מה שאומר שעם כל הצער שבדבר, כמו שאומר פואד, נשארנו עם פואד.לא אומר,עורכת, יש יתרונות בבחירה של פואד.היחסים עם מצריים של מובארק יתחממו מאד. זהו.אז עד שתגיע מכונת הזמן, הבא ונשתעשע עורכת במחשבות פואד נשיא.דמייני, עורכת, את פואד בטקס הקבורה של אליזבת', בהנחה שהגברת תבין שהעולם קטן מדי בשביל פרס ובשבילה. זוכרת את הכובעון המשעשע שחבשה שרה להלוויה של תאצ'ר? אז תחשבי על פואד בפיג'מה ונעלי בית של פו הדוב (להלן, "פואדוב"). כי פואד זה לא לייצוג. בקושי לצריכה מקומית.רוצים מישהו שיקמבן? תביאו פואד.מחפשים חבר לארוחת לילה? בטח פואד.המסיבה דועכת וצריך איזה הומוריסטן, פואד קורע עוד מהצבא עם ה"תמשוך אצבע" שלו, אבל נשיא? על כן עורכת, נותרה על השולחן עוד בחירה אחת שהיא אחת אחרי האחרונה - ג'ודי והאפרפר.שוב אני חוזר לדוגמת הכובעון של שרה, עורכת. רק לצורך הדוגמה, שערי בנפשך מה היה קורה אם החיה המתה שקשרו אז בחוט לראשה של שרה היתה מתחילה לדבר. מדמיינת? אז ג'ודי. היא הכובע. האם באמת נחוצה לנו בשעה כזו, כשכל האנטישמים סוגרים עלינו, שהעולם יגלה את הסוד הכי גדול שלנו? לא רק שאנחנו לא כאלה חכמים, אנחנו גם די המוניים ו"חולים חולים" על אורנה דץ? מה זה יעשה להרתעה? איך תבהל איראן וימוגרו העובדים הזרים?לו שאלו את דעתי, ואולי טוב שלא שואלים כי אז היינו מתקשרים לאוגנדה ושואלים אם זה עוד אקטואלי, הייתי מציע לנתניהו ללכת עד הסוף עם בחירתו האמיצה והמנהיגותית, לזרוק את האחריות עלינו ולעשות – ריאליטי, "בוחרים נשיא". הנוהל מוכר ואהוב. הילה נחשון ואקי אבני מהבוקר עטופים דגל ישראל, מונה בפינת המסך, גמר גדול, בואו נראה מה את יודעים לעשות עם סלק והודעות מהקהל - מזל טוב יש לנו נשיא. הבעיה כמובן היא הסיכוי שנגמור עם גלית גוטמן נשיאה, במקרה הטוב, או סוג של ספיר סבח במקרה וההפקה לא תתערב. הבשורה הטובה. מי שלא יבחר ילך בדרך כל זוכה ויעלם אחרי חמש עשרה דקות ואיתו המוסד המטופש הזה.אסכם עורכת, על ההוד השרון שלי מי ישב בבית הנשיא, הרבה יותר מטריד אותי מתי ישב מישהו בבית ראש הממשלה.עד כאן עורכת. שלך במידה.

* זמן כפר סבא הוא טור סאטירי, ואין לייחס לנאמר בו שום משמעות אחרת או ניסיון לפגוע.