עיריית תל אביב מציגה: אכיפת חנייה באמצעות מצלמות

הקץ לתירוצים ולהתחמקות מקנסות - עיריית תל אביב מתחילה לאכוף חנייה אסורה באמצעות שימוש במצלמות נייחות

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

כולנו מכירים את הדילמה של חיפושי החנייה בתל אביב. ניתן לסייר בין הרחובות הצפופים ולהתפלל שאולי עכשיו רכב (בגודל המספק) יצא אל דרכו. אפשר גם להוציא 20 שקלים לשעת חנייה ועוד ארבעה שקלים על כל רבע שעה נוספת בחניון הציבורי. אבל לרוב, הנהגים נכנעים למגבלות הזמן והעצבים ופשוט מעדיפים להחנות במקום אסור. עם החזרה, יעטר את שמשת הרכב דו"ח חנייה עם חתימת פקח ידועה לשמצה.

לא אחת נשמעו טענות בסגנון מדוע העירייה לא מפרסמת את מדיניות החנייה הסבוכה והיכן ממוקמים כל אותם רחובות שאסור להחנות בהם. על מנת לעשות מעט סדר בדברים, מתחילה עיריית תל אביב לאכוף ענישה על חנייה במקומות אסורים באמצעות שימוש במצלמות נייחות. המצלמות שיטשטשו כל תירוץ אפשרי (ואולי יסבכו קצת יותר את חייהם של מחפשי החנייה), יוצבו על עמודים בצירי תנועה עמוסים ובנתיבים ציבוריים. במטרה להזהיר את הנהגים, יוצב על העמודים שילוט המעיד על קיומה של מצלמת אכיפה במקום. המצלמות החדשות הן תמרור אזהרה שמדגיש באופן טכנולוגי ומתקדם יותר שלנהגים אין יותר דרך להתחמק מהקנסות. בשבועיים הראשונים, יישלחו אזהרות בלבד לבעלי רכבים שרכביהם ייתפסו בעדשת המצלמה חונים בצירים בניגוד לחוק. בהמשך ישלחו כבר קנסות לחונים שלא כחוק.

המיקומים בעיר בהם יוצבו המצלמות:» רחוב קרליבך, בין רחוב החשמונאים לרחוב ארבעה.» רחוב אבן גבירול, פינת רחוב צייטלין לכיוון צפון.» רחוב אבן גבירול פינת רחוב דוד המלך לכיוון צפון.» קצה רחוב דיזנגוף, לאחר החיבור עם בן יהודה.» רחוב יפת מול אבולעפיה.