טור עורכת: איך אתר נולד?

אפילו התמונות של מירי רגב אוכלת מופלטות לא יקלקלו לנו את השמחה

טל לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוין, עכבר העיר

משרדי מערכת עכבר העיר ממוקמים אי שם בדרום תל אביב, בין מוסכים, תחנות דלק ומועדוני חשפניות. רוב היום נשמעים עד למרומי הקומה השלישית קולות של קדיחות, חריקות ניסורים ושאר עבודות מסגרות נעימות. מדי פעם אזעקה של רכב סורר, שמשולבת בצרחה ואחריה צפירות וצפופים. במידה מסוימת (וסליחה על הפואטיקה בגרוש), האווירה הזאת היא המטאפורה המושלמת לחיינו - הניסיון ליצור משהו כשיש רעש בלתי פוסק מסביב. המוזיקה של היומיום (והנה שוב פואטיקה בגרוש וחצי) היא לא נעימה במיוחד, אבל איכשהו צריך להתנהל בתוכה.

הפסקול של השבוע האחרון לא היה שונה מקודמיו - התחיל בשחיתות, נגמר בטרור ובאמצע היה פרק של משחקי הכס. והיה גם את הניסיון להתאושש מחופשת הפסח האינסופית, והיה גם הסלפי עם ניצולי השואה, והתמונות של מירי רגב מהמימונה והראיון עם רקפת רוסק עמינוח, שגרמה לי לחשוב מה אפשר לעשות עם 6.3 מיליון שקלים בשנה.

אבל בלילה שבין שלישי לרביעי קרה משהו אחר, שהצליח להתגבר אפילו על הרעשים האלה - אתר חדש לעכבר העיר עלה לאוויר. קשה להסביר למי שלא נמצא בביזנס הזה כמה קשה להרים כזה פרויקט. הוא דורש תכנון מדוקדק, סקיצות, זריקה של הסקיצות לפח, התחלות חדשות והרבה - 'נו! מה קורה?! למה זה לא עובד?!!!' שמושמעים מכל עבר. מעולם לא ילדתי משהו, אבל יש לי תחושה שלרבות תחושת הגוף המתבקע לשניים - התהליך הזה מאוד מאוד דומה. אולי בעצם לידה זאת לא מטאפורה טובה (#חוששת_מאימהות_שילדו_ללא_אפידורל). המטאפורה הנכונה יותר היא טיפוס על הר, כזה שברור שמהפסגה שלו יתגלו לנגד עינינו לא מעט פסגות חדשות.

אי שם בשלוש בבוקר, כשהיינו כולנו כאן במערכת גמורים, והיינו עסוקים בבדיקות של כל העמודים והפיצ'רים החדשים, נשמעו צעקות מבחוץ. מישהו כנראה לא ראה מישהו אחר וכמעט דרס אותו. "אתה לא רואה אותי?!!", הוא צרח, "אני ממש כאן!". ועם הרעשים האלה עלה עמוד הבית החדש, כאילו היינו חלק מהפקה של סרט ישראלי. כנראה שבמקרה הזה אי אפשר להתחמק מקלישאות, או לפחות אפשר ליהנות מהן לכמה דקות בלי בושה. האתר הזה עומד ביעד שהצבנו לעצמנו בתחילת הדרך - לעשות תוכן שמעניין אותנו לקרוא, שהיינו צורכים בעצמנו, ושהיינו שמחים וגאים להראות לחברים, למשפחה ולקולגות שלנו.

והנה מה שהכנו לסוף השבוע הקרוב - המלצות למנות הלחם הכי טובות במסעדות, ראיון עם כריסטין ברנסקי, הלא היא דיאן לוקהרט מ'האישה הטובה', פרויקט מיוחד לרגל 25 שנה לסוזן דלל בהשתתפות אוהד נהרין, יאיר ורדי, ענבל פינטו ואבשלום פולק ואחרים, טור הרכילות 'האינסטגרמר', טור ביקורת האופנה של סשה סירקין והרבה הרבה המלצות לטיולים, הצגות, מופעים, תערוכות ודברים שכדאי לעשות בוויקאנד. מעניין, בטח שמעניין.