זמן כפר סבא: אגדה על פסח, יצהר וג. יפית

מה בין הבית היהודי ויצהר? איך מסבירים את פסח לתיירים? ולמה ג. יפית מנסה למכור לנו עזרה לנזקקים? עפר (קניספל) בן אדל, תייר מכפר סבא, מעדכן מבחוץ

עפר (קניספל) בן אדל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עפר (קניספל) בן אדל, עכבר העיר

הערת המערכת: את הטור הבא יש לקרוא בלווית השיר שבסופו אופק 10 מגניב לך, עורכת.

ראית מה זה? עוד אחד שהצליח להציל את עצמו מהחור המקומי. לפחות לא עוד אשכנזי שבורח לברלין. אין אשכנזי שקורא לבן שלו אופק.

רק מה יוצא לנו מזה, עורכת סלש מדענית? 40 טריזיליארד דולר שמרחפים בחלל, וכאן פחד אלוהים מהמחשבה שערימת מִתנַחורִיסטִים תכעס על משהו ותהרוס אותו בהתקף ייחום.

אני עוד אחזור לכיף של יצהר בטרם יספיק עוד מתנחל לצעוק "איטבח אל חיילים", אבל קודם תראי מי הגיע.

פסח.

רק גילוי ראוי ותוכלי להמשיך לדיווחים שוטפים על מופעי מחול בפואיה של הפיל הכחול, כי זה מה שיציל אותנו מאיראן:

אז ככה, לא סובל את פסח.

מכל מנהגי היהדות, לא כולל התחביב של לחתוך לתינוקות את הזין, מנהגי הפסח הכי אמורים להעליב אינלקטואלית גם בני אנוש עם אי קיו דני דנוני. תמיד כשמתקרב הפסח המביך הזה אני חרד שמא השנה ילכוד אותי תייר, מעלובי הנפש שלא התמזל להם שיחתכו להם את הפיפי וישתלו להם את העורלה בעציץ, וישאל אותי - למה אין לחם בסופר? והמדפים מכוסים בוילונות פלסטיק עם סימני גולגולת עליהם?

מה עונים? - "אנחנו העם הכי חכם בעולם - אז שבוע שלם אנחנו מחרימים קמח בגלל שהוא תופח ויש לו גלוטן? דבר עם מצרים, הם אשמים?". הוא בטח יחשוב שאני מסתלבט עליו, ויוריד לי סטירה (שכחתי להגיד שהוא אוסטרי עם שרירי ויקינג ופתיל גרמני).

ואני מה אומר?

"לא באמת, אדון נאציופט, אנחנו מחרימים קמח, וגם אסור להדביק את העמודים של העיתון כי יש חשש לחמץ בדבק, וגם אנחנו קוראים חוברת בשפה שאף אחד לא מבין (אומרים הרבה דזבין ובן זומא ואז צוחקים), ומכריחים ילדים קטנים ומבוהלים לזייף שיר עם שאלות מטומטמות לחלוטין, רק כדי שהמבוגרים יצחקו עליהם ויחרטו בהם טראומה שתגרום להם לצאת דפוקים, אבל עם סיפור טוב לריאליטי אוכל".

מי יקנה את זה? למזלי, אני בכפר סבא, והתיירים היחידים הם פליטים מהוד השרון וטירה, אוכלוסיות שמעצם הגדרתן לא שואלות שאלות, אלא מקבלות את הגורל האכזר כשם שהוא. תנסו להסביר את זה. הגאלת כלים במאה שערים (אילוסטרציה: dreamstime)

אז מה עורכת, שוב מתקיפים קוקסינלים רק כי הם קוקסינלים?

נורא מה שהמתנחלים עשו להם במוצב. ועוד באמצע המני פדי למ"פ (ר"ת מפקד, פחח?)

הראשון לגנות היה בנט. איך שהוא גינה עורכת. פלא שלא צמחה עליו אפונה ריחנית. איילת גם היא הזדעזעה ואם סדרן לא היה שם לה רגל, היא הייתה עושה לטרוריסטים של יצהר סופו ביציע.

ברם עורכת, מה גיליתי? מבין 402 בעלי זכות הבחירה ביצהר, 252 הצביעו לבנט ואיילת. מה שאומר שאו שבנט איבד את אמון מאמיניו, או שהוא מאותו סדר קוטן של זבולון אורלב או זבולון יצחק לוי, או זבולון שאול יהלום, שלא לדבר על המנוח החביב עלי, זבולון חנן פורת - מהחבורה שהמציאה את גלגול העיניים ואת אומנות ה"כן, אבל": "אסור לרצוח... כן, אבל בואו לא נשכח שרבין התחיל כי הוא לא עשה מה שאמרנו לו, ויגאל בכלל רצח אותו כי אנחנו לא מרשים אוננות כדי לפרוק מתחים". "אסור להכות חיילים...כן, אבל הייתה להם חזות דרוזית".אוי עורכת קדושה, ראשי הימין מתחננים שלא נכליל. לא כל תושבי יצהר פרחי טרור. רק למעלה מ-50% אחוז הצביעו לבית היהודי, השאר ימינה מזה.

אז אל תאמיני להם כשהם מגנים ומזועזעים ומכינים קפה וקוגל ל"חיילים שלנו", כי יצהר מורכבת שני גורמים – הטרוריסטים, ואלה שעוזרים להסתיר אותם. התושבים בעצימת עיניים, המנהיגים בגלגולן.

עורכתתתת, איפה את בסדר ולמה?

באסה שפולארד לא יגיע, מזל שהורידו את ביבי מהרעיון להצטלם בנתב"ג עם אפרים שמיר רק כדי שישראל היום יוכלו לכתוב מתחת: "הוא בבית!"

את יודעת למי עוד לא יהיה סדר שמח השנה? למיליון רעבים שחיים ביננו ועמותת פתחון לב דואגת להם. איך אני יודע? כי הנשיאה שלהם, ג. יפית, ההדס שטייף של הפרסומות, מופיעה בתשדיר רדיו כבר כמה שבועות ופונה "כנשיאת פתחון לב, ללב שלכם". ראשית, תיסלם רב על הקופירייט המקשר בין פתחון לב ללב. מניח שלקח פחות זמן מללמד את מאיה ישעיהו שיעורי בסיס במשחק, אבל התשואות בצד.

כששמעתי את הפניה של הנשיאה ללב של כולנו, קשה היה להתעלם מהעובדה שהיא מדברת שם בדיוק באותו קול וטון שבהם היא פונה ללב שלנו עשרות פעמים בערב כל השנה. זאת, כדי שנקנה מתאגידים שמסוגלים לשלם לה את שכרה (פלוס חטיפים חופשי למאיה), המון מוצרי צריכה שמחיריהם הפכו מליון אנשים לרעבים.

אז מה היה לנו עורכת. בנט צבוע. גימל צבועה. אייל גולן צדק, בסוף האשכנזים באמת חארות.

עד כאן עורכת.

שלך במידה.

זמן כפר סבא הוא טור סאטירי, ואין לייחס לנאמר בו שום משמעות אחרת או ניסיון לפגוע.