זמן כפר סבא: חגיגות יום הזחיחות

עשן המנגלים הגיע עד כפר סבא, וגרם לעפר (קניספל) בן אדל לחשוב על הקשר בין עצמאות, מנתחלים ונערה בת 20 עם העדפות רומנטיות משונות

עפר (קניספל) בן אדל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עפר (קניספל) בן אדל, עכבר העיר

הערת המערכת: את הטור הבא יש לקרוא בלווית השיר בתחתית העמוד עורכתתתת, אחרי-יום-זחיחות שמח גם לך.

מסופק לראות אותך עם שיפוד, שלשם שינוי עושה בו את השימוש לשמו נועד.

אין, אין עלינו. יום הזקפה הלאומית האריך את רידינג בשמונה סנטימטר. אם לא היינו עוצרים את פרס וריטה, היינו רואים בחי הדגמה של פלישה לאיראן.

ואיזה מטס! ואילו משואות! ואף קצינה לא נהרגה מתפאורה! ורובי ריבלין שלנו! תחי מדינת ישראל!! כל הכבוד לצה"ל!!!

רק שזה מעורר שאלות, עורכת:

אם כל השנה אנחנו שונאים את המדינה ובצדק, כי אנחנו בריונים, אכזריים וצועקים בפלאפון במקומות ציבוריים, מה יבינו המנהיגים מזה שתמורת יום חופש, שייעודו שריפת חיות, אנחנו הופכים גאים במדמנתנו? יכולנו להוציא מהם לפחות גם שתייה. אנחנו פשוט מוכרים את עצמנו בזול, עורכת, ולהבדיל ממך, לא מקבלים שקל מזומן פלוס טיפ על שירותים מיוחדים.

למרות שאנחנו אזרחים עשוקים על ידי חזירונים, אין סיכוי מעשי למרד אמיתי כמו למשל ששנתון שלם שלא יתגייס, ויאלץ את בוגי להוריד את חסת המימונה שלו מהראש, ולהתחיל להבין שאין לו אופציות. אנחנו גם לא נפסיק לשלם מיסים, את הטריק של לשפוך תה לים כבר תפסו לנו וגם ככה כולם שותים הפוך ממכונה. לכן, המרד היחיד שיש לו סיכוי הוא מרד יום העצמאות.

אם נחרים את גאוות הכלום הזאת שנה אחת, לא רק שמיליוני עופות יאמרו לנו תודה, גם בנט יבין (מודע לאוקסימורון) שהתחושה הנעימה שהוא רגיל לחוש במכנסיים בכל פעם שהבן שלו מלקלק דגל, מתחלפת בתחושה פחות נעימה של לפיתת אשכיו.

אם הנפיחות הללו יעמדו לבד בהר הרצל\גבעת התחמושת\בימת בידור במעלות, ויספרו לדשא כמה אנחנו נהדרים, ואם על המכוניות והמרפסות יתנוססו דגלים לבנים, יהיה קשה להמשיך לספר לנו שבמכון וולקני פיתחו מלפפון בטעם של טונה, שגם משביע קהילות וגם יכול להגיע לאיראן, וכמה אנחנו נפלאים וכיפאק לנו.

בינתיים, המצב רק הולך ומדרדר. תראי, מה קורה לנו בחידון התנ"ך, עורכת.

פעם כל הבייבל בויז האלה היו מגיעים ממקסיקו ואיטליה רק כדי להתחרות על המקום השני, שכן הראשון תמיד היה מובטח, ע"פ דרישת המפד"ל, לאיזה זבולון מקומי. ברם, למעצבה, כבר השנה השנייה רצוף שבא איזה שטין רפורמי מחו"ל, וקוטף לנו את המקום הראשון.

אז מה עוד נשאר לנו, עורכת?

אפילו הדבר היחיד שהיה בטוח כבר רעוע, ומזל שיש את אבשלום להרגיע קצת. אולי בכל זאת יש דברים שיישארו לנצח.

תגידי עורכת, אם כבר יום העצמאות, גם אצלכם בתלביב היה משאל כמו ביצהר אם מותר לירות על חיילים ובאיזה נשק?

כי אצלנו בכפר ערכו כזה משאל. רוב העונים אמרו שכן אבל רק כי הם היו בטוחים ששואלים על חיילים מהכיבוש האנגלי ימ"ח שמו ושיחזור. ביצהר הנצנצית , באמת היה כינוס כזה. מגעיל, אבל נגמר טוב. אחרי דיונים ועיונים בפסיקות רבנים, החליטו שעדיף לא לתקוף חיילים. את העובדה שלכנס לא הגיעו 30% מהתושבים, חלקם בהצהרה שלא מעניין אותם מה יוחלט, הם ימשיכו להלחם בנאצים, הסתירו.

אבל האינטרנט האנטישמי לא יודע לשמור סודות, אז הוא גילה שהסחי המקומי ניהל צ'ט והתדיין האם מותר להרוג חייל? איזה חייל? האם גם זה ששומר עלייך, או רק מי שבא לעצור שכנים מהטרור היהודי? אמיתי. הכותבת נעצרה ונחשף סטטוס שכתבה לפני חתונתה (בגיל 20!!!! מה עם שיקול דעת אישי לפני ששורפים חיילים?): "הכרנו בפעילות למען ארץ ישראל. הוא כתב לי על מסגד התינשאי לי? חחחח"

האמת, עורכת, לא מבין על מה עצרו אותה?

רק דעה. רק דיון. אישית, לא אכפת לי אם היא תיפול לבור עמוק ותצא באוסטרליה. מי מתחתן בגיל 20, תשמיש קדושה מקולקל?

אבל עניינית, מותר לה לעורר דיון, גם אם מבחיל. תפקידנו אנו להראות עליה עם האצבע ולהראות ב-Live בכל ערוץ את חגיגות השחרור שיתקיימו לכבודה כשתשוחרר, ואולי גם ללחוץ על צה"ל שיתחיל לקיים גם הוא דיון דומה, האם מותר לחייל להרוג מתנחל.

רק דעה, רק דיון.

ומה עוד היה לי בשבילך, עורכת?

סתם כמה שאלות שהתעוררו אצלי סביב יום העצמאות:

את חושבת שאם מוטי איילון היה נשאר מחנך במערכת הדתית לאומית, היינו מצליחים לקחת מקום ראשון בחידון התנ"ך לנוער?

האנגלים? זה עוד הפיך?

ההספד בחרוזים של הסגנית גילה גמליאל ביום הזיכרון, אפשר לעשות מזה פורמט?

זהו עורכת. כמעט זהו.

במכתבי הקודם נפלה טעות שמרוב קונצנזוס מעדתי עליה וחברה אהובה נזפה בי בחן - הצירוף "מזרח ירושלים" הוא ניסיון שהצליח להלבין את הכיבוש. אם רוצים לזכור, יש לומר ירושלים המזרחית.

עד כאן, עורכת.

שלך במידה, עפר (קניספל) בן אדל