זמן כפר סבא: על מכבי, ג'ודי וחיות אחרות

הצליעה לנשיאות: מי יהיה הבא שיזכה לברך את בלאט בטלפון? עפר (קניספל) בן אדל, תייר מכפר סבא, מתלבט

עפר (קניספל) בן אדל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עפר (קניספל) בן אדל, עכבר העיר

הערת המערכת: את הטור הבא יש לקרוא בלווית השיר בתחתית העמוד

חג שמח, עורכת אוהדת.

איזה חלום, אה?

מאות אלפי אוהדים עירומים מרוב שמחה בבריכה של הכיכר.

עיני לא שזפו כל כך הרבה גברים שעירים במקור מים מאז פתחתי בטעות פעם את דלת המקלחת שלך במערכת.

בגדול הבנתי שהיה איזה משחק חשוב, שבו גברים שחורים של תאגיד כלכלי ספרדי הפסידו לגברים שחורים של תאגיד כלכלי ישראלי, ושיש אלוהים. מה החמצתי?

תכננתי, עורכת ידידה, לדווח לך מוקדם יותר, אלא שעוצר הוטל על כפר סבא.

עוצר מרצון כמובן. סגרנו את הכפר לכל פעילות למשך ארבעה ימים, גם ככה אף אחד לא יכול להתרכז כשסילבן מתייעץ עם מקורביו האם לרוץ.

כשיצאה ההודעה שהוא לא מתמודד, התכנסנו בכיכר ותחבקנו בשקט. היתה דממה.

אין לי דבר אישי נגד סילבן. בינוניות ליכודית בסיסית שמתאימה לייצג אותי בעולם כמו חנה מ"מכולת חנה ואילן" (מקסימה!) או קיפי. כלומר, אנשים שהם אחלה אבל זה לא אומר שהם מתאימים לארח את שרון סטון.

אלא שבעקבות בחירתו הבוגרת של סילבן, שלא להתמודד, מצאתי את עצמי מול מלכוד לוגי - האם העובדה שסילבן למד את הלקח של קצב והירשזון ("אם אתה סוחב על גבך שק של לכאורה, מוטב לעצור בצד הזה של מעשיהו") לא מוכיחה שהוא מנהיג בשל ומתאים?

התשובה אגב היא לא. וחבל. כאזרח, כאמור, לא הייתי רוצה לראות את סילבן נשיא. ככותב קומי, אני אכול צער על מה שהפסדנו.

המחשבה על ג'ודי צוהלת "היי גיא" מההלוויה של עליזה ב' מלכת אנגליה, כשהיא לבושה בטייץ מנומר, עושה לי נעים. מאד. הידיעה שזה לא יקרה בשנים הקרובות, מעציבה אותי.

כמה הומור עוד תספק לנו שרה? היא כבר שנים ממחזרת את אותם חומרים: קריזות, גלידות ומיטות מעופפות, מוכרחים להתקדם! ג'ודי מזמינה את מישל אובמה להפרשת חלה עם פנינה רוזנבלום ומתקשרת, זה צעד קדימה בהומור.

אבל לא יקרה. מזל שלא אלמן ישראל (מה שאני לא מוכן לומר על נתניהו) ומישהו חפר עמוק עמוק ומה מצא מצא לנו, עורכת?

דוד לוי.

בבורותי חשבתי שהוא כבר לא חי, ואז גיליתי שזה עוד יותר גרוע - הוא חי בבית שאן.

ועכשיו מישהו נזכר שמוכרחים להוציא אותו משם, ומה יותר טבעי מאשר לשלוף קשיש מבית שאן ולהעבירו ישר לבית הנשיא. אני מחכה שיסרב, רק כדי לראות עד כמה אחורה יקחו את זה, והאם יקום הנועז שיציע להריץ לנשיאות את מנחם בגין (מהמר שזה יבוא משטייניץ).

לא אבזבז את דקותייך היקרות כדי לחזור 30 שנה במכונת הזמן ולספר מי היה דוד לוי, האיש שחוץ מלהיות חלק מהממשלה ששלחה למעלה מאלף חיילים למות בלבנון, היה אלוף העולם במינויים פוליטים, נעלבן מקצועי ורמזן עדתי ציני. לא שאני סמכות עמית סגלית, אבל אני לא רואה מצב שבו דוד לוי יהיה נשיא, מקסימום פיית הכבוד. אבל אם חלילה, בטעות, זה יקרה, יהיה מצחיק.

והכי מצחיק יהיה אם יבחרו לנשיאות את דוד לוי אבל רק בתנאי שהוא מתחתן עם ג'ודי.

אז מי כן, עורכת?

נשארנו כנראה רק עם המהמר (לכאורה) שרוצה להיות אבא שלנו, מול החבר של האסיר דודי אפל (אגב, מגדולי המקורבים של דוד לוי) ואחד הקומבינטורים הגדולים במינוי קצב. בחירה קשה.

שוב אני נחלק בתוכי, בין האזרח החושש לבין כותב ההומור שבי.

כאזרח אני מעדיף את רובי. הוא לפחות יודע לחבר מילים למשפטים. ככותב, אין לי ענין בו, הוא די כותב את החומרים שלו לבד ובהתאם את המבוכות.

פואד, עורכת, יותר מאתגר, כי הוא רק יוצר את מצב הבסיס: מצטלם בשלייקס, נכנס לקזינו, הנכדה שלו מתגנבת לספארי ונלחמת בפיל, ומקבל לכאורות ממובארק.

ומי ייבחר?

אולי נעשה הפתעה לאלה מהאח הגדול? שהמנצח יקבל מיליון שקל והודעה שהוא גם נשיא. פריכי המוח האלה רק ישמחו על עוד קצת חשיפה וגם לא ישנה להם אם נחליף את שם הבית - מבית האח לבית הנשיא - וככה נוכל למכור את בית הנשיא או לשפץ אותו כחלק ממבנה הוואגינה שראש הממשלה וביבי בונים לעצמם.

אבל, האמת הכואבת, עורכת, הכי מתאים לנשיא זה בוגי.

התחלתי לחשוד שהוא עשוי מהחומר הנכון אחרי תקרית החסה במימונה. השבוע זה נחתם סופית, אחרי שהודיע שהוא לא ראה את הסרט הפלסטיני שמתעד רצח של שני נערים לא חמושים בידי חיילים, אבל הוא כבר יודע שהוא מזוייף.

זה האיש שאנחנו צריכים, עורכת.

איש שיודע לשים עלים על הראש ולעצום עיניים.

המציאות, כידוע, משתנה, אם עוצמים את העיני ים מספיק זמן.

אני מקווה שאם בוגי, לא רואה סרטים הוא לפחות קורא משהו, כי התפרסם השבוע דו"ח של נציב קבילות החיילים שמתאר התנהגות סדיסטית של מפקדים לחיילים, מכות, מניעת טיפול רפואי, אפס רגישות.

את זה הם עושים לחיילים. יהודיים עילאיים כמותם. איך אמרה ההיא מהצ'אט ביצהר "על ערבים, אין שאלה בכלל".

עם הנתון הזה בראש כדאי לראות שוב את הסרט, או לקרוא את הדיווחים היומיים של ארגוני הסיוע. אבל בשום אופן לא נאצים עבריים, עמוס עוז רע. מקסימום נצנצים.

ברכות על ראשך עורכת.

שלך במידה.