ביד חזקה: מחאת מאונני השלטים

יום אחד קמה חבורת גברים והחליטה למחות על השילוב הבוטה של רמיזות מיניות והשימוש המחפצן בנשים בכדי לקדם מכירות של מוצרי צריכה שונים. אז איך זה נגמר באוננות קולקטיבית?

סער גמזו, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סער גמזו, עכבר העיר

ביום שבת האחרון פרסם המוזיקאי כפיר רימוך בעמוד הפייסבוק שלו את הפוסט הבא: "מחר (יום א') ב-10:00 בבוקר מאוננים על השלטים של ארטיק ג'ויה באיילון צפון. כי הפרסומות כן עובדות עלינו. מחר אנחנו עוצרים ליד שלטי הענק בהן נראית מורן אטיאס מוצצת ארטיק בחושניות, ואנחנו באפודה זוהרת (כזאת שיש במכונית) ובגדי אקסטרים (סטרצ'ים ומשקפי אוקלי) יורדים מהמכוניות ומאוננים לצד הכביש במהירות. אז מי רוצה להצטרף למאונני השלטים? כמובן שזה מצולם ויעלה בקרוב לרשת.

בשבוע הבא נאונן על בר רפאלי 60 מטר על בניין ברמת גן. בדרך לעבודה עוצרים לאונן. כל יום ראשון בבוקר נפגשים בעזריאלי ומקבלים תדריך. אם אתם שואלים אז כן, זה רציני! וגם נשים יכולות להצטרף לקבוצת האינון". למרות שנראה היה כי מדובר בפוסט פרובוקטיבי בלבד שנועד לעורר מחשבה ולא להניע לפעולה, הנהגים החולפים בכביש המהיר אתמול בבוקר, גילו כי הכוונות של רימוך וחבריו היו רציניות לחלוטין. קבוצה של מוחים, לבושה באפודים זוהרים, ביצעה אוננות קבוצתית סימלית למרגלות שלט הפרסומת הענק עליו מופיעה מורן אטיאס, ואף צילמה את המעשה.לא פרובוקציה ריקה. המחאה מול הפרסומת של Joya (צילום: מאונני השלטים)

הבוקר נפתחה קבוצת פייסבוק תחת השם "מאונני השלטים" שמזמינה את כל מי שמעוניין להצטרף אליה. הכוונה של חברי הקבוצה היא למחות על השילוב הבוטה של רמיזות מיניות והשימוש המחפצן בנשים בכדי לקדם מכירות של מוצרי צריכה שונים. למארגנים חשוב להדגיש שמדובר בפעולת מחאה ולא בפעילות מינית, ושפעולה זו פתוחה לכל המינים והמגדרים שרוצים לקחת בה חלק.בשלב הזה ניתן לשנות קצת את הטון ולהוסיף גילוי נאות. אני אחד התומכים הנלהבים ברעיון, וממקימי הקבוצה בפייסבוק למרות שעדיין לא לקחתי חלק בפעילות עצמה. גם אם נראה לכם שמדובר בפעילות מזעזעת/ בוטה/ שנויה במחלוקת/ פרברטית, כדאי שתחשבו על הקשר בין סנדוויץ' גבינה צהובה לבין שפתיים בשרניות של אשה או על החוט הבלתי נראה שמחבר מחשוף נדיב לג'חנון עם ביצה. השימוש של פרסומאים במין קיבל לגיטימציה שהגיע הזמן לקעקע, להעלים מן העין, להרחיק מהתודעה. אם לא תרצו להעלים אותו, אל תאשימו את אלה שמתגרים ממנו ומחפשים דרך לפרוק את הגירוי. הצטרפו לקבוצת המחאה