טור עורכת: ההריון של מדינת תל אביב

מה הקשר בין ההריון של נינט, רוסלנה רודינה ושלושת החטופים? והאם באמת התל אביבים מנותקים?

טל לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוין, עכבר העיר

1. מחפשים שמאלני בראשון בערב הגיע טלפון:

- "שלום מדבר שקר כלשהו מתוכנית הבוקר של שקר אחר. רציתי להתייעץ איתך". - "לך על זה"- "בימים האחרונים יש סערה ברשת סביב עניין החטופים - נוצרו שני מחנות, אלה שרוצים שהם יחזרו, ואלה ממדינת תל אביב שטוענים שבגלל שהם מתנחלים ותפסו טרמפים אז זה אשמתם. אנחנו מחפשים איש שמאל שיוכל לייצג את העמדה השנייה. מכירה?".

מודה, בהתחלה חשבתי לנדב את עצמי. לא כי אני באמת חושבת ככה, אלא כי רציתי להוריד מהפרק את הביטוי המעצבן הזה "מדינת תל אביב", וכי עד עכשיו שאלת ה"מי אשם?" נראית לי הכי פחות רלוונטית כאן. נערים בני 16 בהתנחלות לא צריכים לתפוס טרמפים, ובה בעת לא צריכים לחטוף אותם. משום מה יש יותר מדי אנשים שקשה להם להכיל את הקיום של שתי האמיתות האלה ביחד. ולמה בעצם? העולם כל כך הרבה יותר פשוט כשיש טובים ורעים, אנחנו והם, מדינת תל אביב המנותקת מול מדינת הפריפריה הכל כך מחוברת לעצמה.

2. טוקביקסט מספר 345# בראשון אחרי צהריים נודע לנו שנינט טייב בהריון מיוסי מזרחי. מיהרנו להעלות ידיעה במדור רכילות של עכבר העיר. נכנסו אליה אלפי אנשים תוך דקות. לפני הנתונים שלנו חלק לא מבוטל מהם עשו את זה מערים מחוץ לתל אביב. כשהעלנו את הידיעה לא מעט מגיבים בחרו לזעוק "את מי זה מעניין?". ובכן זה עניין כמות עצומה של אנשים, הרבה יותר מכל עניין שסוקר בעכבר באותו יום. זה בעיקר עניין את אלה שטרחו להיכנס פנימה, לקרוא את הכתבה, ואז לכתוב בתגובות "את מי זה מעניין".

3. החברים של אייל גולן

בשני בבוקר נודע לנו שרוסלנה רודינה, זוגתו של אייל גולן בהריון, ומצפה לבן. מיהרנו שוב להעלות ידיעה. ניחשתם נכון - כמות עצומה של אנשים נכנסה לקרוא, ואני מהמרת שמדינת תל אביב היא דווקא לא הקהל המיידי של אייל גולן וזוגתו. הרי בתל אביב יושבים כל הזמן בבתי קפה ומדברים על ניטשה, לא? ובכלל כל עם ישראל שקוע בלהחזיר את הילדים שלנו, והוא בכלל לא מתעניין ברכילות לא חשובה כזאת.

4. תחזירו את הבנים, ותקנו את התיק קמפיין הסלבס שעלה השבוע, ושקרא באינסטגרם להחזרת החטופים, הבהיר יותר מפעם שלא רק שכבר אין יותר מדינת תל אביב, בטח לא כזאת שמשפיעה על השיח הציבורי, אלא שמדינת הפריפריה מנותקת הרבה יותר משנדמה לה. אני לא מזלזלת בהירתמות ציבורית מהסוג הזה, רק שצריך להבין את המוגבלות שלה. יום אחד מעלה הסלבס תמונה של עצמה עם תיק שקיבלה במתנה מאיזו חברת אופנה מזדמנת, וביום אחר מצטלמת בפנים מכורכמות עם הכתובת "Bringbackourboys". כך הופכת גם המטרה הפוליטית החברתית למוצר צריכה, ובעיקר נותנת לכולם אשלייה של מעורבות במתרחש.

5. נשבור להם את הידיים והרגליים אני מקווה שהנערים האלה יחזרו הביתה בשלום, ואני מקווה לזה למרות שאני חיה במדינת תל אביב. אני גם מקווה ששיח ה"בוא ניכנס בהם", שנדמה שרק חיכו להזדמנות כדי להחיות אותו, יפנה את מקומו בהקדם לשיח ה"בואו נדבר איתם". הההיסטוריה מלמדת אותנו שכשחזרו שבויים ונעדרים זה היה רק אחרי משא ומתן עם אלה שאמרו שאי אפשר לעשות איתם משא ומתן.