חגית גינזבורג, עכבר העיר

המלחמה הזו הופכת הכל לאישי, ואת כל האישי ללגיטימי באופן שקשה להסביר במלים. אולי בגלל שאלה מאתנו שלא עסוקים כרגע בהגנה על המולדת, מבלים את עיקר זמנם ברשתות החברתיות ושם, יש לך רק את עצמך ואת הדעה שלך. ותהיה הדעה הזו אשר תהיה, יקומו לה מתנגדים רבים. בימים האחרונים אלה מוצפות בצילומי מסך של הודעות נאצה שקיבלו כל מיני משתמשים, כאלה שהיו אמיצים מספיק כדי לנקוט עמדה פוליטית. ימנית או שמאלנית, קיצונית או לא, לכל אחד מהם היה מגיב מהצד השני ששמח לספר להם כמה הם המיץ של הזבל ומתבקשים לפנות את המדינה או סתם למות. הרוב המוחלט מגיב להודעות השטנה האלה בזעזוע עמוק, ובצדק. השנאה המזוקקת הזו מחרידה. מעטים יודעים איך צריך וראוי להגיב להן – בהומור. כי מספיק קשה לנו עכשיו גם ככה, אז כשאפשר, צריך לצחוק. הנה כמה דרכים משעשעות וכיפיות יותר להגיב להודעות הנאצה שאתם מקבלים: » כשהמלחמה מגיעה ללונדון» המדריך להעלאת סף הכאב» במערכה הזאת כולנו מפסידיםעשו להם שיימינג זה הפתרון המתבקש ורבים נוקטים בגישה הזו – צילום מסך פשוט של הודעת הנאצה שקיבלתם ופרסומה ברבים, כולל שמו המלא של האדם המלבב ששיגר אותה לעברכם. סביר להניח שהאנשים האלה, שאשכרה מקדישים זמן לשלוח גידופים ואיחולי אסונות לכל מי שלא אוחז בדעה זהה לשלהם (לעומת זאת, ברוב המקרים, הם לא הקדישו את הזמן כדי ללמוד לאיית), לא באמת יעצרו כדי לתת לעצמם מבט נוקב במראה והם גם לא ממש יתביישו בעצמם, אבל לפחות החברים שלכם יהיו חלק מזה ולא תצטרכו לסחוב את הבחילה לבד.

העמידו פנים שאתם אמא שלכם הרעיון הזה מגיע מבית היוצר של רחלי רוטנר, עיתונאית ואושיית רשת שנוטה להתייחס לכל המתרחש במרחב הווירטואלי בטון ציני ומשועשע באופן מעורר קנאה. רוטנר מצאה את עצמה תחת מתקפה אתמול, סופגת אש שהייתה מיועדת בכלל לבעלה. במקום להתעלם או לנסות לתקן את התוקפים על טעותם היא החליטה להשיב להם בתור אמא שלה. מסתבר שמול אישה מבוגרת ותמימה שלא מבינה מי כותב ככה לבת שלה ולמה, גם גדולי השונאים מתחילים לגמגם. כך, שיחה שהתחילה ב"תאשפזי את בעלך, מסכן חולה נפש" הסתיימה ב"תבורכי את ומשפחתך". גאונות לשמה. Post by Racheli Rottner.

יבשו להם את הצורה זה הלקרוא "מפגר" לאדם שבאמת סובל מפיגור או "מכוער" לאדם שלוקה בתסמונת נדירה שמעוותת את פניו וגם פשוט "בן זונה" למישהו שהתייתם מאמו. לא משנה עם אילו כוונות שנאה יגיעו אליכם השונאים שכתבו לכם, תשובה מהסוג הזה תותיר אותם המומים ואז יקרה אחד משני דברים: או שהם ייעלמו או שהם יתנצלו. אז אם מישהו מאחל לכם לחלות בסרטן, השיבו לו שאתם בדיוק בדרך חזרה מאונקולוגית. אם מישהו מציע לכם ללכת לחפש, ספרו לו שאתם מרותקים לכסא גלגלים. וכן, במקרים האלה זה בסדר לעשות שימוש ציני בנושאים האלה. ותודה לכותב המבריק עופר קניספל, שבזכותו צץ הרעיון הזה.

סמיילי לנצח כשאתם נקלעים למריבת סמסים, הדבר הכי מרגיז שיכול לקרות הוא שהצד השני יגיב להודעה ארוכה וזועמת שלכם ב"טוב". ה"טוב" הזה הוא ככל הנראה התשובה הלקונית הכי מקוממת בהיסטוריה. היא שלט "עצור" ששם סוף לכל מריבה, כי ברגע שאחד הצדדים שולף את ה"טוב", ברור שהעניין נגמר. אחר כך כבר אין מה לומר, רק ללכת לחבוט בקיר. אז השיבו למגדפים ב"טוב" יבשושי ואם תרצו להעלות מדרגה אחת, לכו על סמיילי. הפרצוף המחייך הטיפשי יוציא אותם מדעתם, עד שלבסוף יתפוגגו אל החשיכה.

השיבו בשפה זרה אתם לא חייבים לדבר אחת כזו, פשוט כתבו להם בג'יבריש מוחלט, שתלו שם כמה מלים אמיתיות ושלחו אותם לתהומות הגוגל טרנסלייט. זה לא יעזור לפתור את הבעיה, אבל זה יבזבז להם כמה דקות הגונות ואלה יהיו כמה דקות פחות בשבילכם לנאץ מישהו אחר.