בפנים לומדים, בחוץ משתכרים: בר חדש באוניברסיטת תל אביב

חבורת המזג מביאה את מרכז תל אביב אל הצפון העיר השקט, מינוס המחירים המשוגעים. החוג הצפוני הוא בר, בית קפה ומזנון שיש בו כל מה שתרצו ממקום בילוי מתחת לבית

יוליה ניקנקין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוליה ניקנקין, עכבר העיר

כל מי שסיים שיעור קצת אחרי רדת החשכה, יודע שרמת אביב נשארת שוממת בשעות הלילה לטובת אלטרנטיבות במרכז העיר. החבר'ה מהמזג הבינו את הפוטנציאל וחברו לאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב במטרה להביא מקום בילוי חדש לאזור. החוג הצפוני ממוקם בכיכר אנטין ונותן מענה למי שלא מעוניין להתרחק מהבית. בעלי הבר נשארו נאמנים לקונספט הצמידים שעובד יפה בביגי זי, בדיזי פרישדון, טנג'יר ואחרים, והרימו תפריט עם מסלולי שתיה שמאפשרים לסטודנטים מרוששים ושאר חסכנים להשתכר בזול, בלי לוותר על האווירה המעוצבת והמוזיקה. מחירי המסלולים שקיבלו את שמות הרחובות הסמוכים, נעים בין 65 שקלים למסלול הזול ביותר, שכולל גולדסטאר, מכבי, כוס יין אדום ויין לבן, קאווה ולמברוסקו רוזה, ל-129 שקלים למותגי אלכוהול יקרים יותר דוגמת קטל וואן, הנסי VS וקוארבו בלאק.

לא מוותרים על העיצוב. החוג הצפוני (צילום: נופר תגר)

לקראת פתיחת שנת הלימודים באוקטובר, המקום יתפקד גם כבית קפה ויפעיל מחדש את מזנון הטייק אווי שנשאר פתוח במהלך תקופת המבחנים האחרונה. המקום יפתח בעשר בבוקר ויגיש כריכים בשרניים, סלטים ומנות קלילות דוגמת ספגטי מיט בולס (41 שקלים) או פטוצ'יני חזה אווז (39 שקלים); טופו בורגר עם צ'יפס ושעועית ירוקה (44 שקלים) ושניצל עם צ'יפס בטטה (46 שקלים), שיתאימו גם להורים שמחפשים פיתרון זמין לארוחת צהריים עם הילדים.

צהריים קלילים במחירים שפויים. ויטרינה בחוג הצפוני (צילום: נופר תגר)

אלכוהול זול זה נהדר, אבל החידוש האמיתי צפוי להגיע במהלך הסמסטר הראשון של שנת הלימודים הקרובה. "האב" (או מועדון סטודנטיאלי) ביתי כמו שנראה עד כה רק בסרטי קולג' אמריקאים יפתח מתחת לאדמה ובו צפויות להיות פינות ישיבה ואזורי למידה, שולחן ביליארד, פלייסשטיין ומשחקים למי שלא ממהר לשקוד על ספרי הלימוד ובר משקאות במחירים שלא קורעים את הכיס.

הפסקה מרעננת באמצע היום. החוג הצפוני (צילום: נופר תגר)

» החוג הצפוני - חיים לבנון פינת איינשטיין, תל אביב