צום אופן: עיריית תל אביב לא תאפשר השכרת אופניים בכיפור

מערכת "תל אופן" לא תופעל גם השנה במהלך יום כיפור. עם זאת, מנויים שנתיים בלבד יוכלו לשכור אופניים לפני כניסת החג בחלון זמנים מוגבל

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

הכינו מנויים מראש: הדיון סביב הפעלת "תל אופן", מערך השכרת האופניים בתל אביב, שוב חוזר לכותרות לקראת יום כיפור בסוף השבוע הקרוב. היום (שני) פרסמה העירייה הודעה לפיה מערכת "תל אופן" לא תופעל במהלך יום כיפור. זאת כיוון שמערך ההשכרה מצריך העסקה של מוקדנים, לצד הנעת האופניים ברחבי תל אביב. שרות תל אופן יופסק כבר ביום שישי ה-3 באוקטובר, בשעה 15:00. יחד עם זאת, מנויים שנתיים בלבד יוכלו לשכור אופניים לפני כניסת החג, בחלון זמנים מוגבל, ולהחזירם בצאתו או במהלכו ללא כל תשלום נוסף.

בהודעה בנושא שרות המערך פורסם כי "אנו ממליצים למשתמשים ביום כיפור לקשור את האופניים במקום בטוח כאשר הם לא בשימוש. לשם כך מומלץ לתרגל נעילה עצמית ושחרור בעת לקיחת האופניים". עוד נכתב: "על השוכר מוטלת האחריות לשמור על האופניים ולהחזירם במועד לאחר צאת החג בהתאם לחלון הזמנים המפורט בהמשך".

הכניעה של העירייה ללחצים מצד הסיעות החרדיות בקואליציה הצליחה לפעול כבר לפני שלוש שנים. ב-2011, השנה בה התחיל לפעול המערך, הוחלט כי השירות לא יופעל במהלך יום כיפור. ממערך "תל אופן" נמסר כי: "מאז שקיים השירות יש הסדר מיוחד ליום כיפור"?.

באשר למחיר השירות - השכרה על בסיס דמי גישה יומיים או שבועיים תחויב כרגיל - על השכרה יומית או שבועית שתחל לפני כניסת החג יגבה תשלום מלא עבור דמי שימוש, כולל שעות השימוש במהלך החג.לא כל כך נעים לראות אופניים קשורים. "תל אופן" (צילום: עופר וקנין)להלן לוחות זמני שרות תל אופן ביום כיפור: ערב החג, 3 באוקטובר:» 15:00-11:00 - מנויים שנתיים בלבד יוכלו לשכור אופניים במתכונת יום כיפור ללא דמי שימוש בחלון זמנים זה בלבד. יש להחזיר את האופניים עד השעה 00:59 במוצאי החג. מנוי שנתי שישכור אופניים לפני חלון הזמנים יחויב במלוא התשלום בגין השימוש ממועד השכרתם ועד לשעה 20:00 למחרת, או מועד החזרתם המאוחר מבניהם.

» 14:00 - יופסק שרות תל אופן הכולל מוקד שרות טלפוני (*6070), בקרה, שינוע אופניים וטיפול בתקלות.» 15:00 - ממועד זה תופסק פעילות המסופים ולא ניתן יהיה לשכור אופניים. את האופניים יהיה ניתן להחזיר לתחנות ולבצע נעילה מושלמת.מהלך החג, 4 באוקטובר:במהלך החג המסופים לא יעבדו ולא ניתן יהיה לשכור אופניים. ניתן יהיה להחזיר אופניים לתחנות ולבצע נעילה.» 20:00 - הפעלה מחדש של המסופים. ניתן לשכור אופניים במתכונת רגילה לכל סוגי המנויים.» 21:00 - חידוש הפעלת מערך השרות של תל אופן, כולל מוקד לקוחות טלפוני, בקרה, שינוע אופניים וטיפול בתקלות.» 00:59 - מועד אחרון להחזרה. מנויים ששכרו אופניים בערב החג ולא השיבו אותם עד לשעה זו יחויבו בגין דמי שימוש עבור ההשכרה ממועד זה.