חדשות לילה: מונשיין חוזרים לתקופת היובש

<P>אלכוהול שנרקח במקום, בירות מהמבשלה הביתית, אוכל אמריקאי והמון תירס - הבר הסודי שצמוד למטבח לילה מחזיר את תל אביב לתקופת היובש של ארצות הברית</P>

יוליה ניקנקין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוליה ניקנקין, עכבר העיר

בעידן שבו מסעדות וברים דוגלים בעיצובים ראוותניים שמפארים את התרבות השפע, מפתיע לגלות שיש כאלה שמנסים לשחזר את את האחת התקופות הצנועות ביותר בהיסטוריה המערבית. מונשיין, בר הקוקטיילים החדש של דני בראליה, גלעד היימן והברמן מור סיקורל, מסתתר מאחורי דלת ברזל כבדה בפינה צדדית במסעדת מטבח לילה. ירידה במדרגות מובילה לחלל קטן, אפלולי ונטול חלונות ששואב את השראתו ממוסדות מחתרתיים בתקופת היובש בארצות הברית בהם הוגש אלכוהול לא חוקי על שם המבריחים (שפעלו "לאור הירח"). על הבר עומדות צנצנות זכוכית המשמשות לאכסון בסיסים אלכוהוליים שנרקחו במקום בטעמי תירס, מייפל, ג'ינג'ר ותפוח, מהם מורכבים הקוקטיילים (43-49 שקלים) שבלב תפריט המשקאות. בנוסף נמכרות כאן בירות מהמבשלה הביתית ואלכוהול מיובא ומקומי שמתומחר, כמקובל בתקופת היובש, לפי יחידות של 10 מ"ל.

ככה מרווים את הצמא בתקופות יובש. מונשיין (צילום: בן יוסטר)

גם פס הקול והתפריט במקום דוברים אנגלית של שנות ה-30. שף אדר עפרון שגדל בארצות הברית ובועז פלד, השף של מטבח לילה הרכיבו מנות שהן מחווה לקלאסיקות אמריקאיות מושחתות, שמיטיבות לספוג את השתיה החריפה (23-36 שקלים): סלופי ג'ו עשיר בבישול איטי ומוגש בלחמניות פועלים, תפוח אדמה ממולא שמנת ובייקון ואפוי פעמיים, קורן-דוג בבלילת בירה עם חרדל-מייפל, בפאלו וינגס עם מולאסה וצ'ילי, וס'מורס מתוקים עם חמאת בוטנים, שוקולד ומרשמלו.

» מונשיין - לילינבלום 43, תל אביב