בר תל אביב: איך נראה בר תל אביבי בלב ירושלים?

הבר תל אביב מציע בירה ניו יורקית בטעם שוקולד בלב ירושלים. מעניין? כן. טעים? קצת פחות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בשיר “אינגליש מן אין ניו יורק” מכנה עצמו סטינג חייזר. כך מרגיש בריטי בניו יורק. האם גם תל אביבי שמגיע לירושלים ירגיש כי נחת זה עתה ממאדים? אם במאדים נהוג ללבוש סווטשירט אדום נטול צורה, אז כן. זה מה שלבש חברי התל אביבי כשהגיע לירושלים. “זה מה שאתה לובש?”, שאלתי אותו. “אף אחד פה לא מכיר אותי בכל מקרה”, הוא ענה. “חוץ מזה, את צריכה לשמוח שלא בחרתי את הסווטשירט הצהוב”. קיוויתי שמשטרת האופנה לא תעשה פטרולים באזור והובלתי את החייזר התל אביבי לבר תל אביב.

הבר תל אביב הוא למעשה גם מסעדה. הסניף שברחוב בן שטח הוא קטן ויש לו שתי קומות. בקומה התחתונה הבר עצמו ותמונת ענק של בנייני עזריאלי, בקומה העליונה יש שולחנות נוספים ויש גם שולחנות בחוץ, במדרחוב עצמו. “איפה נשב?”, שאלתי כשעוד עמדנו בחוץ. “איפה שאת רוצה. מה שתגידי אני בסדר עם זזזה”, והבחנתי שהוא נעשה כחלחל. “אתה בסדר?”, שאלתי. “קצת קרררר בירושלים, לא?”, שיניו נקשו. “אולי נשב בפנים?”, הוא הציע בנונשלנטיות של קרטיב בהתהוות. “אז האדום הזה לא כזה מחמם, הא?”, קצת נהניתי מהסבל שלו, אבל לא יכולתי להיות כה אכזרית והסכמתי שניכנס. התיישבנו על הבר, ברקע התנגנה מוזיקת ג’אז, ולידנו ישבו סטודנטים לרפואה שדיברו על ניתוח של צפרדע. לפחות אני מקווה שזו היתה צפרדע. בקיצור, האווירה היתה נעימה.

הסבתי את תשומת לבו של התל אביבי לתמונה של בנייני עזריאלי. שירגיש בבית. הוא, לעומת זאת, הסב את תשומת לבי לכך שהברמן לובש חולצה אדומה די זהה לשלו. חששתי שתהיה כאן תקרית קלי־ברנדה, אבל הוא דווקא היה מרוצה - הוא הוכיח לי שהוא משתלב אופנתית. לא חייזר ולא נעליים.התבוננו בתפריט האוכל, ששם דגש על בשרים ומציע סוגים שונים של המבורגרים, שיפודים, טורטיות וסלטים. החלטנו להתמקד בשתייה. במקום יש גיוון רב מבחינת היצע האלכוהול. מן החבית ניתן לבחור בין גולדסטאר, מרפיס ופאולנר. אך מלבדן המקום מציע סוגי בירות רבים, שונים ומשונים. את עינינו תפס שלט קטן ובו תיאור של כמה בירות מיוחדות, כולל תיאור מפורט ופיוטי של סוגי בירות מברוקלין. נשמע לנו מושלם. לשתות בירה ניו יורקית בבר ששמו תל אביב שנמצא במרכז ירושלים. כה קוסמופוליטי. אני הזמנתי בירה עם ארומה של שוקולד והתל אביבי הזמין בירה “בעלת גוף מלא ופירותי”. הברמן היה נחמד מאוד וצ’יק צ’ק הונחו בפנינו הבירות.

בחיים שלי לא טעמתי משהו שקורא לעצמו “בעל ארומה של שוקולד” ושהטעם שלו כל כך מר. גם הבירה של התל אביבי היתה קצת מרה, אבל הוא התנהג כאילו אין לו בעיה, ואפילו היה קצת מרוצה שעכשיו אני זו שסובלת. לזכותי ייאמר ששתיתי את הבירה עד הסוף. שלא יגידו בתל אביב ששתייני ירושלים אינם מחונכים. סיכמנו שהמקום ממש חמוד חוץ מעניין הבירות, ושאם אכן יגיע חייזר לאזור, אמסור לו את ההנחיות הבאות: לעולם אל תצא בירושלים ללא מעיל, ולעולם אל תאמין לבירה שאומרת שהיא בטעם שוקולד.

אז מה היה לנו שם?ברוקלין מונסטר אייל 26 שקלברוקלין שוקולד סטאוט 26 שקל

תל אביב, בן שטח 2. טלפון: 6259850. פתוח: כל השבוע 12:00 עד אחרון הלקוחות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ