אפרת נחושתאי, עכבר העיר און ליין
אפרת נחושתאי, עכבר העיר און ליין

כפי שעמיתה מלומדה כבר כתבה לפני, לברים בפלורנטין יש פוטנציאל רב, אבל, למרבה הצער, הם לא מממשים אותו. האמת, עובדה מפתיעה כשמדובר בשכונה שרוב תושביה אוחזים בגרוגרות מפותחות. מצד שני, החיים מפחידים מספיק ואפשר לכתוב רבות בשבחי השכונתיות, בעיקר בזמנים שהמעט שאת מבקשת הוא לשתות את הדרינק שלך בנינוחות.

ובכן, חברות מודאגות, יכול להיות שנמצאה התשובה לתסכולן של תושבות השכונה, התשובה נקראת "פלורנטין 10", ובאורח פלא היא נמצאת בכתובת זאת ממש.

הערב היה לטובתנו. מזג האוויר שיתף פעולה והתיישבנו שלושתנו בשולחנות על המדרכה. בנוסף לתצפית מעניינת על הפרלה ממול, על שאר היתרונות אין צורך להרחיב – רעש, כלבים והארומה המוכרת של פלורנטין.

אבל בִפנים, הו בִפנים, בר ענק מזמין אותך, מי יודע למה, ולאורכו יושבים האנשים שאפשר למצוא בלקסיקון העירוני תחת "לופט בפלורנטין", עם הבגדים האלה, והתנועות, והמבט בעיניים. מי, מי זאת שהתלוננה? אנחנו, רק תנו לנו בבחורים חבושי קסקט בטי-שירט עם הדפס "one of". להשלמת החמימות התגייס האלמוני שהופקד על הפסקול והקיף את הבר ויושביו בצ'יל-אאוט צרפתי נעים שהגיע אפילו החוצה.

מה חסר? אה, כן. שתייה (רשמתי לעצמי: לשתות פחות, לזכור יותר). מהחבית מוזגים פה גולדסטאר, הייניקן ומרפיס במחירים שווים לכל נפש, אפשר לשתות גם כוס סאקי (13 שקל) שיכולה לספק אחלה פיק-אפ ליין למי שמחפש, או לקחת צ'ייסר ממבחר משקאות ב-10 או 12 שקלים. אנחנו הלכנו דווקא על יין, ועוד הספקנו לגרד את ההפי-האוור, שבה הוגשה הכוס השנייה בחצי מחיר.

אחר כך רצינו גם לאכול, וכמה שמחנו לגלות שהקטע של המקום הוא סושי. בפלורנטין 10 מגישים מנות של סושי מאקי (4 ו-6 יחידות), סשימי ונגירי, עם שלל תוספות, במחירים נוחים במיוחד. אנחנו בחרנו באופציה הצמחונית – ככה זה כשלחברות שלך יש עקרונות – והזמנו 16 יחידות מאקי מסוגים שונים. היה טעים לאללה, והסתכם ב-50 שקל בלבד.

יכול להיות, חשבנו לעצמנו כשנלחמנו עם המקלות על שבבי האורז האחרונים, שמצאנו את המקום שיספק את כל צרכיה המשתנים של הבליינית המצויה? יכול להיות. וגם אם לא, לפחות היא מקבלת אחלה סושי, מוזיקה, וקצת אוויר פלורנטיני.

ואם דווקא באווירה ניו יורקית חשקתן - נסו את הבאגסי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ