בבת אחת: הטיילור מייד ועוד ארבעה ברים נוספים בתל אביב נסגרים

חמישה ברים ובהם הטיילור מייד (אחרי שבע שנות פעילות מוצלחות), ייסגרו לטובת מתחם מגורים יוקרתי ברחוב אלנבי

ליבי שפרלינג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הטיילור מייד בתל אביב
ממובילי התעררות מתחם בית הכנסת הגדול, הטיילור מיידצילום: איתמר וגילי

בסוף השבוע האחרון הודיעו בעלי הבר "טיילור מייד" על סגירת המקום בסוף חודש יוני. הטיילור מייד נפתח בשנת 2012 עם ראשית גל ברי הקוקטיילים שהכו אז בתל אביב והציעו לצד המשקאות אוכל ברים קטן ומושקע יחסית, מגמה שהלכה ותפסה מאז תאוצה ואולם אז הייתה עדיין בראשיתה.

הטיילור מייד נפתח בחצר פנימית ונסתרת ברחוב אלנבי, ממש מול בית הכנסת הגדול, בחלל שאכלס את מסעדת סטפן בראון זצ"ל, בבניין שהוקם עוד טרם קום המדינה והוא רווי היסטוריה הקשורה בטבורה של העיר הלבנה. למעשה, הבניין הוקם בשנת 1918 והיה מהראשונים לקום ברחוב אלנבי, שאז עוד נקרא "דרך הים". טרם קום המדינה שכן באותו המקום ממש בית משפט ובית מעצר בריטי ולימים שכנה בו חנות הפרוות של הפרוון הנודע סטפן בראון.

חמישה ברים נסגרים לטובת עוד מתחם יוקרתיצילום: ערן חרודי

לא מעט בליינים תולים לזכות פתיחת הבר לפני שבע שנים את התעוררות האזור כולו ובאופן דומה - גם סגירתו הצפויה של הטיילור מייד. יחד עמו צפויים להיסגר עסקים שכנים נוספים במתחם הבניינים אלנבי 99-אלנבי 101 ובהם חנות הספרים לוטוס וארבעה ברים - בית הפסנתר, הוטל אלנבי, הסליפרס והבר דוראק. כמו כן צפויים להיסגר פיצוציית 101 ודוכן המיצים של אלי, שכבר העתיקו את מיקומם למיקומים סמוכים, לאחר שלטון הגמוני של שנים במתחם.

סגירתם של העסקים מתרחשת על רקע הריסת כל המתחם ובנייתו של פרוייקט יוקרה בשם "בית הפסנתר". מתחם המגורים שיוקם על חורבות העסקים הללו יכלול שבע קומות מגורים, קומת מסחר בקומת הרחוב וחניון תת קרקעי. הפרויקט מהווה עוד נדבך בתכניות "ההתחדשות עהירונית" של העירייה, בסמוך למתחם בית הכנסת הגדול שעומד לעבור מהפך של ממש, עת החניון מאחורי המתחם יהפוך לפיאצה בהשראה איטלקית.

בחודש האחרון לפעילות מתכוונים לנצל בטיילור מייד את הזמן כמו שצריך ולסגור מעגל מוזיקלי, כבר עם הופעות חיות שלא מעט אמנים התחילו במתחם שלו את דרכם - כמו שפיטה, ג'יין בורדו, מועדון הקצב של אביהו פנחסוב ואחרים.

בינתיים, אנשי הטיילור מייד מסמנים כבר את תחנתם הבאה ועובדי המתחם ייקלטו לאחר סגירתו לטי האוס, בר קוקטיילים ואוכל חדש שפתחה הקבוצה במתחם בית ציוני אמריקה, גם בו מייחדים חלל מיוחדות להופעות חיות. "אנחנו מודים לקהל הנאמן שליווה את המקום במהלך השנים האחרונות" אומר עידן מרדכי מבעלי הטיילור מייד שמתכנן חודש של חגיגות פרידה שיסוכם במסיבה ב-29 ביוני.

טיילור מייד, אלנבי 99, תל אביב. כל ערב החל מהשעה 20:00. 03-5033387.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ