קצר רוח

מדודו טופז ועד אייל גולן: לא פלא ש"קשת" לא מביעה תמיכה באושרת קוטלר

עם דודו טופז שביזה נשים, יורם זק שהטריד מינית בשידור חי וחזרתו של אייל גולן לפריים טיים, ייתכן שהציפייה מקברניטי "קשת" להביע סולידריות עם אושרת קוטלר היא מופרכת

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים159
אושרת קוטלר. השיטור לא התחיל עם קריאה לפיטוריה או איום על חייה
אושרת קוטלר. השיטור לא התחיל עם קריאה לפיטוריה או איום על חייהצילום: אוליבייה פיטוסי
איתי שטרן
איתי שטרן

אלכס גלעדי, נשיא "קשת", לא הגיב עדיין לדבריה של אושרת קוטלר שסיפרה ביום חמישי על הצעה מגונה שהפנה אליה לפני שנים רבות. לדבריה של קוטלר, גלעדי הזמין אותה לארוחת ערב והבהיר לה שבכדי להתקדם בשואו־ביזנס, היא תצטרך להמשיך איתו את הערב. כמו גלעדי, גם מנכ"ל קשת, אבי ניר, ממלא את פיו מים. אף טאלנט של החברה הזו לא הוציא הודעת גינוי לגלעדי או הביע תמיכה בקוטלר, מהעיתונאיות המובילות בארץ.

יכול להיות שהיעדר הסולידריות עם קוטלר, קשור ביריבות הקיימת בין "קשת" וערוץ 10 אך סיבה זו כה אומללה, עד שקשה לקבל אותה. אם כן, ייתכן כי כולם מחכים למוצא פיו של גלעדי. האם יכחיש? אולי יתנצל? האם ישכיל להבין ש"הממזרות" שינו את הכללים? ומעניין גם לגלות מי האיש שילחש על אוזנו ויסביר לו שמעתה והלאה יבואו עימו חשבון גם על דברים שעשה בעבר הרחוק, כשאפשר היה להטריד ולסחוט, מתוך הבנה שמאזן הכוח ישמור על סביבה שקטה וסטרילית.

קרדיט: טוויטר של @news10

מנגד, ייתכן בהחלט שהציפייה מקברניטי "קשת" לתגובה על נושא כמו הטרדה מינית, מופרכת מהיסוד. אחרי הכול, זהו גוף התקשורת שחיבק מטרידנים ומבזי נשים והעלה אותם לדרגת אלילים של ממש. דודו טופז, האיש שעשה קריירה מביזוי נשים ושבר שיאי צפייה כשהפך אשה למטרת קליעה של כדורי שוקולד, הפך ל"ראשון בבידור" ולמלך האולטימטיבי של "קשת" כבר בימיה הראשונים. אבי ניר ואלכס גלעדי הבינו כבר אז כמה זול הבידור של הראשון בבידור. ידעו והמשיכו לתקצב ולתמוך. רק ברגע הקריטי, בו עמדו בפני המכרז על המשך קיומו של ערוץ 2, אי שם בתחילת שנות האלפיים, הסירו אותו מלוח השידורים, מתביישים בו בדיעבד.

יורם זק, המלך הגדול של "קשת" ומי שהוביל את "האח הגדול" (תוכנית הדגל שלה בעשור האחרון), הטריד מינית בשידור חי את דנה רון במשפט ההוא שכלל את המלים "בולבול" ו"שדיים". ההתבטאות שלו היתה כה וולגרית, עד שהוא לקח הפסקה מתפקידו ונעלם מחיינו לשלושה ימים. שלושה ימים שלמים בהם המדינה דיברה רק על פליטת הפה הזו, שהרסה את חייה של אשה אחת, התובעת את זק על כך בימים אלו. לאחר אותם שלושה ימים, בהם "קבר את עצמו במיטה" (כך סיפר בעבר) חזר זק לכסאו והמשיך לנהוג את ספינת הדגל של "קשת", אליה ליהק באדיקות גברים אלימים ומטרידים, כולל כאלו עם רקורד פלילי.

ניתן היה לקוות שהסאגה המטונפת הזו תסתיים עם המעבר של "האח הגדול" לזכיינית "רשת", אך רק לפני שבוע וחצי התקבלה הודעה חגיגית על כך ש"קשת" עומדת להחזיר לפריים טיים שלה את אייל גולן, אותו הדיחה בעבר מכס השיפוט ב"כוכב הבא", עם פתיחת החקירה על פרשיית הקטינות בה היה מעורב. גולן אומנם יצא נקי מבחינה פלילית בתיק אך גם הוא העיד על כך שקיים יחסי מין עם צעירות אל מול עיני אביו, אותן היו אוספים לא פעם ברכב הלהקה, שזכה לכינוי "הפותמוביל".

בזמן הזה, בו "נטפליקס" עוצרת את צילומי סדרת הדגל שלה "בית הקלפים" בשל טענות על הטרדות מיניות מצד קווין ספייסי וכאשר הוליווד מחסלת את הקריירה של גדול מפיקיה, הארווי ויינשטיין, ניתן היה לקוות שהודעה כמו זו של קוטלר היתה זוכה לתמיכה פומבית מצד כל גורמי הכוח בשוק הטלוויזיה המקומי. "קשת" שתופסת את עצמה (במידה רבה של צדק) כגוף הטלוויזיה המוביל בישראל, היתה אמורה להצטרף לשורות המקהלה ולגנות את נשיאה שלה, תוך דרישה לתגובה מיידית. כל זה כנראה לא יקרה. אחרי הכל, מהי עוד "הצעה מגונה" בעולם שבו דודו טופז, יורם זק ואייל גולן הם הדגלים שבהם אתה מנופף כמנצח.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ