עשו זאת בעצמכם: 3 הצעות להכנת משלוח מנות מקורי לפורים

צריכים רעיון להכנת משלוח מנות מקורי משלכם ושלא יעלה יותר מדי? לפניכם כמה הצעות צבעוניות ומיוחדות להכנה פשוטה בבית שירשימו את כולם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משלוח מנות - חד קרן
אפשר להכין בשני גדלים. משלוח מנות - חד קרןצילום: נועה קליין, Imonleave

פורים מעבר לפינה, ריח הפרג כבר מדגדג באף, הספקתם למיין לילדים את התחפושות השונות לפי כל אחד מהימים של השבוע הבא, ועכשיו נותרה המשימה המתוקה באמת של החג על הפרק: משלוח המנות. אז נכון שהכי קל ופשוט לקנות אותם מוכנים, מרשרשים בנייר צלופן ורעשנים, אבל אם אתם בעניין של DIY שלא יסבך אתכם ואת הילדים, או דווקא מעוניינים בזמן איכות יצירתי באמצעות פריטים שניתן למצוא בבית או בחנויות הסטוק - אתם בדיוק במקום הנכון. שלוש הצעות למשלוחי מנות מבטיחים.

פורים 2020: כל אירועי פורים במקום אחד
איפה קונים תחפושות בזול?
המדריך לתהלוכות עדלאידע
מה עושים עם הילדים בפורים?
פורים בתל אביב | פורים בירושלים

משלוח סוכריות צבעוניות
המעצבת ובלוגרית ה-DIY "אורות ורזים", אסנת ברק, מציעה הרכבת משלוח מנות מתוק במיוחד ממספר מוצרים שלא תאמינו כמה הם פשוטים ויומיומיים.

מה צריך?
גלילי נייר טואלט
ניירות קרפ בצבעים שונים
סרט הדבקה
סרטים לקשירה

כך תעשו זאת בעצמכם:
את גליל נייר הטואלט גוזרים באמצע, אבל לא עד הסוף. כל גליל עוטפים בשלוש שכבות נייר קרפ, כדי שיהיו צבעוניים בצדדים. את הניירות גוזרים לשלושה מלבנים ומניחים זה על זה, כשכל מלבן קצר בשני סנטימטרים מזה שמתחתיו - החיצוני 23 סנטימטר, האמצעי 25 סנטימטר והפנימי 27 סנטימטר, כשכל המלבנים ברוחב 17 סנטימטר. מניחים את הגליל במרכז ערימת המלבנים, עוטפים אותו ומדביקים באמצע בפיסת נייר הדבקה. קושרים בסרט צד אחד ודרך הצד השני, הפתוח, ממלאים בממתקים. קושרים בסרט גם את הצד השני וסוגרים את המשלוח. זוכרים את הגזירה של הגליל בהתחלה? זה כדי שיהיה אפשר לפתוח את משלוח המנות בשבירה.
לצעד אחרי צעד עם תמונות - לחצו כאן

המשלוח הזה כל כך יפה שלא באנו לנו לפתוח לנו אותו. משלוח מנות בצורת סוכריותצילום: אסנת ברק

משלוח מנות חדי קרן
חדי קרן הם ללא ספק להיט גדול, ופולטי הנצנצים וצבעי הקשת הדמיוניים הללו בהחלט לא פוסחים גם על חג פורים עם שלל תחפושות שאנו צפויים לפגוש בשבוע הבא. בלוגרית ה-DIY Imonleave, נועה קליין, לוקחת את העניין המרשמלואי הזה צעד אחד קדימה עם מארז משלוח מנות פשוט להכנה עם פרינטבל חינמי.

מה צריך?
דפי A4/A3
סכין יפנית
סרט הדבקה
דבק דו צדדי/יוהו.

כך תעשו זאת בעצמכם:
הדפיסו את קבצי הפרינטבל - שימו לב שעם דף A4 תוכלו ליצור שקיות קטנות שיתאימו למספר ממתקים קטן ועם A3, שקיות גדולות עם נפח גדול יותר. גזרו מסביב, קפלו לפי קווי הקיפול ולאחר מכן חיתכו עם סכין יפנית חריצים במקומות המסומנים. הכניסו את הזנב/האוזניים/קרן לחריצים המיועדים להם והדביקו בצד השני עם סרט הדבקה. קפלו את הקופסה והדביקו עם דבק דו צדדי/יוהו במקומות המסומנים ומלאו בכל טוב. הדביקו את הסוגר (ראש חד הקרן) עם דבק דו צדדי/יוהו.
להדפסת הפרינטבל - לחצו כאן (שימו לב - יש צורך להרשם בכדי לקבל גישה לקבצים).

פשוט להדפיס ולהדביק. משלוח מנות חד קרןצילום: נועה קליין, Imonleave

משלוח מנות בהשראת ספר הג'ונגל
ניבה נקש, אם לשלושה, כבר נערכה לחג והקדישה כאחרונת האימהות המשקיעות אחר-הצהריים שלמים עם הבן וחברו כדי להכין משלוח מנות בהשראת ספר הג'ונגל עם כל הטוב שניתן למצוא במחלקת היצירה של מקס סטוק. כמובן שאם בא לכם נושא אחר, אין שום בעיה. בלי פרינטבלס, לא בחמש דקות - אבל זמן יצירה משותף עם הילדים יש כאן בשפע, ממש כמו פעם.

מה צריך? 
קופסת קרטון דמויית ספר
מדבקות בצורת בעלי חיים ועצים
נייר קרפ צבעוני
מדבקות עיניים
ליצן מקלקר
צנצנות זכוכית קטנות
פייטים צבעוניים
דבק

כך תעשו זאת בעצמכם: 
הדביקו את מדבקות העיניים על דמויות הליצנים וקשטו בפייטים. קשטו גם את הצנצנות בנייר קרפ, בחיות ובעצים (לאחר מכן פשוט ממלאים אותן בסוכריות ובשוקולדים). הדביקו על כריכת ה"ספר" נייר קרפ, אותו תוכלו לקשט בדמויות חיות, עצים ובדמות הליצן. המשיכו בקישוט גם בתוך ה"ספר".

אפשר לבחור כל נושא שרוצים. משלוח מנות בהשראת ספר הג'ונגלצילום: ניבה נקש

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ