אריק גביזון, עכבר העיר

הילדים של היום, בניגוד לילדים של פעם, יודעים בדיוק לאיזו דמות הם רוצים להתחפש בפורים, וחסר לכם, ההורים, שתחליטו בעבורם. במיוחד עבורכם אספנו צרור עצות שימושיות שיעזרו להם לשרוד את קניית התחפושות ויהפכו את פורים לשמח במיוחד.» אירועי פורים 2014 - לכל הפרטים» תחפושות לפורים - לכל הכתבות» תחפושות של מעצבות ישראליות» תחפושות לבנים» תחפושות לבנות» רעיונות לתחפושות מקוריות

היו קשובים לילדים: עוד לפני שיצאתם לקניית התחפושות ובכלל לפני שפגשתם את שלל התחפושות הססגוניות המחכות לכם בחנויות השנה, רצוי שתשבו עם הילד ותשאלו אותו למה הוא רוצה להתחפש והאם יש דמות מועדפת עליו. כך תוכלו למנוע מראש מריבות וויכוחים בחנות ותהפכו את הקנייה לאפקטיבית הרבה יותר.

אין טוב ממראה עיניים: ישנו מגוון רב של גרסאות לכל תחפושת, ולכן על מנת למנוע אכזבה מצד הילדים רצוי כי הם יצטרפו אליכם במסע החיפוש אחר התחפושת האידיאלית. הקפדה על תו תקן: חשוב מאוד להקפיד על תחפושות שעברו בדיקה של מכון התקנים. לכן כדאי לרכוש את התחפושת אך ורק בחנויות מוסדרות או ברשתות השיווק. אם יוצרים תחפושת באופן עצמאי בבית, כדאי להימנע משימוש בחומרים כמו צמר גפן או נייר, המתלקחים בקלות.

תחפושת מחממת: כידוע לכולנו, מזג אוויר חורפי וגשום עשוי לאפיין את ימות החג, לכן רצוי לבחור תחפושת שניתן ללבוש מתחתיה ביגוד מחמם (גופיה או סווטשרט, גרבונים ואפילו מכנסיים). מומלץ גם לבחור תחפושת, אותה ניתן ללבוש יחד עם נעלי ספורט נוחות.

תחפושת לא מסורבלת, נוחה ובטוחה: רצוי לרכוש תחפושת נוחה ולא מסורבלת. תחפושת שהילד יוכל לפשוט וללבוש לא שום קושי, וכן תחפושת שלא תקשה עליו ללכת לשירותים. תחפושות, שנרכסות מאחור, למשל, מגבילות מאוד את הילד ואינן מומלצות. עדיף להימנע מרכישת תחפושת לא בטיחותית, שבה יש שימוש בעודפי בדים כמו שובלים ארוכים או שרוולים רחבים מאוד. הבדים הללו עלולים להיתפס בחפצים ולגרום למעידה, או גרוע מכך, להתלקח במידה והם באים במגע עם אש גלויה.אם התחפושת מורכבת גם ממסכה, חשוב לוודא ששדה הראייה של הילד אינו מוגבל, וכן לוודא שהמסכה אינה צמודה מדי לפנים ומאפשרת מעבר חופשי של אוויר. כמו כן, כדאי לרכוש תחפושת מודולרית, שניתן להוריד אביזר ובכל זאת להישאר מחופשים. הכי חשוב שיהיה נוח. רעיונות לתחפושות (צילום: טלי גרנות)איפור בטיחותי: אם רוכשים איפור פנים וגוף, חשוב מאוד להקפיד ולוודא, שהאיפור נושא אישור של משרד הבריאות (מופיע על האריזה). האישור מבטיח שהמוצר אינו מכיל חומרים רעילים. כדאי לנסות תחילה את האיפור על שטח קטן באזור נסתר כדי לוודא שאין רגישות או נטייה לאלרגיה לחומר ורק אחרי שברור כי החומר בטוח לשימוש, להתאפר כיד הדמיון.

לא אביזרים רבים: אביזרים נלווים מאוד חשובים ויוצרים אפשרות למשחק יצירתי עם התחפושת ולמקוריות בעיצובה. אבל כדאי לא לבסס את כל התחפושת על אביזר מסוים, שבלעדיו יורד כל ערכה של התחפושת. לילדים יש נטייה לאבד אביזרים והצורך להיצמד לאביזר מסוים ולשמור עליו ביום החג, יכולה ליצור תחושה של מוגבלות וקושי, שיפגמו בשמחה הפורימית.

במידה המדויקת: הקפידו לקנות תחפושת במידה נכונה המתאימה לילד. כמעט אין כל סיכוי כי הילד ירצה ללבוש את אותה תחפושת גם בשנה הבאה.

להתחפש כל השנה: ילדים אוהבים לשוב ולהתחפש לאורך כל ימות השנה, לכן כדאי לרכוש תחפושת ואביזרים שילווו את הילדים גם לאחר החג. למשל: גלימות, פאות, שרביטים, כלים של רופא, כלי נשק וכו'.

לא ברגע האחרון: כדאי להצטייד מראש בכל הפריטים הרלוונטיים לתחפושת ולא לדחות רכישתם – אם קיים אביזר חיוני לתחפושת, לא כדאי לקחת סיכון, שיחסר ברגע האחרון, בו מצטמצמים מאוד המלאים.