פעילויות עם הילדים בראש השנה 2019

סיורי דבש, סדנאות מיוחדות, כתיבת ברכות ועוד שלל פעילויות לראש השנה - רגע לפני ששנה אחת נפרדת מאיתנו ושנה אחרת נכנסת לחיינו, הנה כמה הצעות לבילוי משפחתי

דלית כהן
דלית כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ילדים עם דבוראי ליד כוורת דבורים
דלית כהן
דלית כהן

השנה החדשה בפתח ואיתה החלטה ברורה - הפעם לא נשארים בבית ולוקחים את המשפחה לחרוש קצת את הארץ על מנת להבטיח שנתחיל את עונת החגים באנרגיות טובות. אחרי הכל, כמה אפשר לשבת ולאכול את שאריות ערב החג? שלל אטרקציות ממתינות בכל פינות הארץ, כאלה שמתאימות גם לנועזים שבכם וגם למי שמחפשים בילוי סולידי. פעילויות לראש השנה - מתחילים.

ראש השנה 2019 - כל האירועים
טיולים בראש השנה
מה עושים עם הילדים בראש השנה
מתכונים לראש השנה
מדור ילדים המלא

פסטיבל הדבש
פסטיבל מתוק של מועצת הדבש יקבל את המבקרים ויעניק מגוון חוויות ביניהן: מפגש עם דבוראים, צפיה בדבורים ובמלכת הדבורים בכוורת זכוכית, ביקור במכון רדיית דבש, הקרנת סרטון על חיי הדבורים לצד סדנאות יצירה לילדים בנושא דבורים עם מוצרי המכוורות, טעימות דבש הישר מהמקור, תחפושות, חידונים, אפיית עוגות דבש ועוד. 
איפה: מכוורת ברחבי הארץ
מתי: 19-21 בספטמבר ו-26-30 בספטמבר
פסטיבל הדבש - פירוט האירוע ומחירים

מכוורת יד מרדכי צילום: Gilad Kavalerchik/תיירות �

סדנאות במוזיאון הפתוח בתפן
המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן, מזמין בראש השנה את כל המשפחה ליהנות מסדנאות יצירה באווירת החג, בהן יוכלו להכין קופסה חגיגית בצורת רימון, תליון בצורת יהלום ואבני משאלה. עוד במוזיאון: תערוכת "פסלים" של האמן בועז ועדיה, תערוכת בולים וסקיצות, אוסף מכוניות קלאסיות ומעוצבות שכולן נסעו על כבישי הארץ, גן פסלים במדשאות הגן ומשחקיה לילדים מגיל 3 ומעלה. 
איפה: מוזיאון הפתוח בתפן
מתי: 28 ו-30 בספטמבר וב-1 באוקטובר
ראש השנה במוזיאון הפתוח בתפן - פירוט האירוע ומחירים

גן הפסלים במוזיאון הפתוח בתפן צילום: המוזיאון הפתוח תפ

מני ממטרה ההצגה
אל השכונה מגיע שכן שונה ומוזר במיוחד. למרות שצוחקים עליו, הוא מצליח בדרכו הייחודית להתחבב על כולם. יום אחד נפתח שער מסתורי המוביל אל ממלכה קסומה עם יצורים מוזרים ומני ממטרה מיד נבחר להנהיג ולהציל את כולם מפני דרקו - הנסיך האפל. ההצגה תכלול את כל השירים האהובים והחיקויים של מני ממטרה ואורכה כשעה וחצי כולל הפסקה. 
איפה: רחבי הארץ
מתי: 7 בספטמבר עד 20 בנובמבר
מני ממטרה ההצגה - פירוט האירוע ומחירים

מני ממטרה צילום: אילן בשור

סדנאות ודבש בחוות דרך התבלינים
לכבוד ראש השנה יתקיימו בחווה שבבית לחם הגלילית מגוון פעילויות הכוללות סדנאות דבש מתובל, פעילויות יצירה לילדים, מתחם מים, סיורים בטרקטור בשדות התבלינים, סיורים רגליים בשוק תבלינים, הדגמות במטבח השף, טעימות ממיטב תנובת הארץ ואריזות שי מיוחדות. 
איפה: חוות דרך התבלינים
מתי: 21 בספטמבר וב-28 בספמטבר עד 1 באוקטובר
ראש השנה בחוות דרך התבלינים - פירוט האירוע ומחירים

מכינים דבש מתובל בחוות דרך התבלינים צילום: נועה אבן חיים

רוח הדאדא במוזיאון ינקו דאדא
בין הפעילויות המוצעות בחג לכל המשפחה, תמצאו סיורים, סדנאות מיוחדות ופעילות במתחם "מעבדאדא" שבמוזיאון ינקו דאדא. בסדנאות יוכלו הילדים להכין סימניות אישיות, להוסיף משאלה פרטית לעץ הברכות וליצור קישוטים לחג הסוכות הקרב. במעבדאדא מחכה לקטנטנים מרחב יצירתי חווייתי. 
איפה: מוזיאון ינקו דאדא
מתי: 29 בספטמבר ל-1 באוקטובר 
ראש השנה במוזיאון ינקו דאדא - פירוט האירוע ומחירים

"מעבדאדא". מוזיאון ינקו דאדא צילום: רענן טל

"להיות האדם הקדמון ליום אחד" ביער עופר
נקיים פעילות משפחתית על מדרונותיו הדרומיים של רכס הכרמל, בה נצא לסדנת שטח בין עצי האורן והחורש הים-תיכוני של יער עופר. במהלך היום נעבור בתחנות הדרכה שונות, בהן נתנסה במלאכות קדומות כמו הדלקת אש, הסוואה ובניית מסתור, הכנת חבלים ויצירה מהטבע. בהדרכת מרכז הדרכה בית ספר שדה חוף הכרמל של החברה להגנת הטבע. פרטים נוספים בטלפון 03-6388688
איפה: יער עופר
מתי: יום שלישי 17 בספטמבר בין השעות 9:30-12:30
כמה: 56 שקלים, חברי החברה להגנת הטבע - 46 שקלים

מתוק בקיבוץ יד מרדכי
קיבוץ יד מרדכי מציין את ראש השנה בחגיגה מלאת דבש וחוויות הכוללות: פעילות בבית הדבש והדבורה - דבוראי יקבל את פני המבקרים ומאחורי חלון זכוכית מיוחד ואטום יפתח לנגד עיניהם כוורת פעילה, סיור בטרקטור הקיבוצי - הטרקטור הנאמן של הקיבוץ רתום לעגלה ולוקח את המבקרים לטיול במרחבי הקיבוץ, אפיית עוגות דבש, מרכז הטֶכְנוֹסְטַלְגְּיָה - מרכז המאפשר היכרות עם סוג אחר של טכנולוגיה ועוד. 
איפה: קיבוץ יד מרדכי
מתי: 28 בספטמבר עד 1 באוקטובר
סוכות בקיבוץ יד מרדכי - פירוט האירוע ומחירים

לומדים על עולמן של הדבורים. קיבוץ יד מרדכי צילום: באדיבות תיירות קי

פסטיבל חלוצים ודבש
בעין שמר במוזיאון חצר ראשונים יתקיים פסטיבל חלוצים לכל המשפחה הכולל: פעילות יצירה והכנת איגרות שנה טובה, פעילויות היכרות עם הדבש ותהליך הפקתו, ספארי דבורים, סיור חווייתי במוזיאון בנושא ראשית הקיבוץ ב,  המשתתפים יוכלו ללבוש בגדים של חלוצים ולהתנסות בעבודות של פעם כמו אפיית לחמניות שמרים בתנור לבנים היסטורי ולסייר בעגלה רתומה לטרקטור. כולל הקרנת סרט.
איפה: עין שמר
מתי: 1 באוקטובר
פסטיבל חלוצים ודבש בעין שמר - פירוט האירוע ומחירים

כך זה היה בשנים קודמות. פסטיבל חלוצים ודבש בעין שמר צילום: מוזיאון חצר ראשונ

סדנת יצירה במוזיאון נחום גוטמן
במוזיאון תוכלו להשתתף לקראת ראש השנה בסדנת יצירה לילדים בשם "קפסולת זמן משפחתית". בסדנה יכינו המשפחות קפסולת זמן, חוויה מגבשת המתחילה ביצירת קופסה מעוצבת המייצגת את בני המשפחה וכוללת ציורים, סיפורים והחלטות לעתיד. את הקופסה תחביא כל משפחה בביתה ותקבע מועד פתיחה חגיגי בה תחזיר את בני המשפחה אחורה בזמן.
איפה: מוזיאון נחום גוטמן לאמנות תל אביב
מתי: שבת 28 בספטמבר 
ראש השנה במוזיאון נחום גוטמן - פירוט האירוע ומחירים

יוצרים במוזיאון נחום גוטמן צילום: דורי עינת

פסטיבל אבירי ירושלים
במוזיאון עין יעל כחלק מאירועי ראש השנה יתקיים פסטיבל אבירי ירושלים בסימן "דונה גרציה" והתקופה המפוארת של הרנסנס. בין הפעילויות: קרבות בזירה הראשית בשריון מלא ואותנטי לתקופה עם לוחמים המגיעים מכל רחבי העולם, תחרות שמלות מן הרנסנס, מגוון סדנאות, הכנת פיתות, סייף היסטורי, קרמיקה, יריד אומנים עם נפחים, תכשיטנים ועוד.
איפה: מוזיאון עין יעל
מתי: 30 בספטמבר 
פסטיבל אבירי ירושלים - פירוט האירוע ומחירים

ראש השנה יהיה מתוק במיוחד. פסטיבל הדבש ברחבי הארץ צילום: Dina Tenenbaum

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ