קצרים 09.10.11

גלריה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גלריה

מועצת הקולנוע ממליצה על שקיפות ושינויים בקריטריונים של הקרנות

לאחר שנים ארוכות שבהן קראו בענף הקולנוע לעדכן את מבחני התמיכה שלפיהם מחולק תקציב הקולנוע בין הגופים הנתמכים, אישרה מועצת הקולנוע ביום רביעי האחרון שורת המלצות לעדכון הקריטריונים. ההמלצות המרכזיות מתייחסות להגדלת התמיכה בפריפריה, הגדלת התמיכה בפסטיבלי הקולנוע הגדולים, תמיכה בסרטי עלילה קצרים על חשבון דרמות ועדכון נוהלי העבודה של הלקטורים בקרנות הקולנוע. המלצות המועצה כפופות לשימוע ציבורי ולאישורה וחתימתה של שרת התרבות והספורט לימור לבנת.בין היתר ממליצה המועצה להגדיל משמעותית את התמיכה המופנית לטובת הפריפריה ומציעה להקצות תקציב מיוחד לטובת יוזמות חדשות בתחום הפריפריה, כגון השקעה בחממות קולנוע וטיפוח יוצרים מהפריפריה. עוד ממליצה המועצה להעביר חלק מהתמיכה בתחום הדרמה לסרטים עלילתיים קצרים ולהגביר את השקיפות בעבודת הקרנות. המועצה גם ממליצה שהקרנות יידרשו למנות לקטורים שישקפו מגוון השקפות ועמדות תרבותיות ולהגביל את כהונתם לתקופה של עד שנה. כמו כן, כל יוצר יוכל להגיש יותר מפעם אחת בקשה לסיוע. עקב המצוקה התקציבית שאליה נקלעו בשנים האחרונות פסטיבלי הקולנוע, ממליצה המועצה להגדיל בכ-50% את התמיכה בפסטיבלים המרכזיים. הגדלה זאת תתבצע באמצעות איחוד תקציב הפסטיבלים עם תקציב הפרסים.

נירית אנדרמן

מופע המחווה למייקל ג'קסון התקיים בבריטניה על רקע מחאת משפחתו

סמוקי רובינסון, ליאונה לואיס, סי לו גרין, כריסטינה אגילרה ו"JLS" היו בין הזמרים הבולטים שהופיעו אתמול באיצטדיון המילניום בקרדיף שבוויילס במופע לזכרו של הזמר מייקל ג'קסון. במופע, "מייקל ג'קסון לנצח", נכחו בין השאר גם פרינס מייקל, פאריס ובלאנקט, שלושת ילדיו של הזמר שמת ביוני 2009. לפני כמה חודשים, כשנודע על המופע המתוכנן, הביעו כמה מבני משפחתו של ג'קסון תרעומת, מאחר שהתאריך חופף למשפט המתנהל בימים אלה בקליפורניה נגד ד"ר קונארד מאריי, שהיה רופאו של הזמר ומואשם בהריגתו. אחיו של ג'קסון - ג'רמיין, רנדי וג'נט - סירבו לפיכך לקחת חלק באירוע. עם זאת, ארבעה אחים אחרים של ג'קסון - טיטו, מרלון, לה-טויה וג'קי - כן הסכימו לשתף פעולה עם מארגני המופע והם הופיעו בו יחד. חבר המושבעים במשפט של ד"ר מאריי שמע שלשום לראשונה קלטת של העדות שנתן מאריי לאחר האירוע במשטרת לוס אנג'לס. מאריי העיד כי ג'קסון התחנן בפניו שייתן לו מנה של חומר ההרדמה פרופופול. "הוא אמר לי: 'אני רק רוצה לישון, לא אכפת לי מה יקרה'", סיפר הרופא, המכחיש שהוא אחראי למותו של ג'קסון.

איתמר זהר

דיווחים: פול מקרטני יתחתן היום בלונדון עם האמריקאית ננסי שוול

לונדון. חבר להקת החיפושיות לשעבר פול מקרטני יתחתן היום בפעם השלישית. מקרטני ואשת העסקים הניו יורקית ננסי שוול יינשאו בטקס אזרחי בלונדון, כך דיווחו אתמול העיתונים בבריטניה. צהובוני הממלכה פרסמו שהטקס ייערך בנוכחות 30 אורחים בלשכת הרישום מרילבון בלונדון. במקום הזה התחתן מקרטני עם אשתו המנוחה לינדה ב-1969, כשהביטלס היו בשיא פרסומם. לינדה מקרטני מתה מסרטן השד ב-1998. הצהובון דיילי מירור ציטט מקור הקרוב למקרטני שאמר כי "החתונה תואמת את הדרך שבה פול וננסי ניהלו את כל מערכת היחסים ביניהם: בפרופיל נמוך, באיפוק ובהרבה רצון טוב. איש מהם אינו רוצה שתיווצר מהומה. הדבר החשוב ביותר בעיני שניהם הוא המשפחה". שוול, גרושה בת 51, ומקרטני בן 69, התחילו לצאת ככל נראה לאחר גירושיו הקשים מאשתו השנייה, הדוגמנית לשעבר התר מילס.

רויטרס

שדרן הבי-בי-סי ג'יילס פיטרסון יתקלט בישראל בסוף החודש

התקליטן ושדרן הרדיו המוערך של תחנת 1-BBC הבריטית, ג'יילס פיטרסון, יבוא לארץ ויופיע במועדון הבלוק החדש בתל אביב במסיבת הסגירה של הבר "תדר" ב-21 באוקטובר. פיטרסון נחשב למעצב דעת קהל בבריטניה ומוביל המונים אחרי הטעם המוזיקלי הייחודי, התשוקה והיידענות שלו. פיטרסון הקים עד כה שלוש חברות תקליטים שכל אחת מתמקדת בגיוון מוזיקלי שונה, אך עם זאת כולן עדיין בקו שמאפיין את פיטרסון שהוא עולמי, ג'זי, שחור ועתידני לעתים קרובות. התדר הוא בר שפועל בחודשי הקיץ ונסגר לאחר תקופת החגים וזו השנה השנייה לפעילותו. כמו כן הוא מפעיל תחנת רדיו באינטרנט וישיק היום מגזין תרבות חדש בשם "פאי".

אורי זר אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ