קצרים 25.09.11

אייפון 5 יושק באוקטובר, "אווה שם זמני" זכה בפרס ופסטיבל "מספרי סיפורים" ישודר בערוץ מיוחד באינטרנט

גלריה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גלריה

אייפון 5 יושק באוקטובר הקרוב

סגן נשיא ארה"ב לשעבר אל גור, שמכהן כיום כחבר מועצת המנהלים של אפל, חשף השבוע כי האייפונים החדשים יצאו בחודש הבא, חודש אוקטובר. דבריו אלו, בכנס Discovery Invest Leadership Summit בדרום אפריקה, עוררו גל של תהיות בגלל השימוש של גור במלה אייפונים ברבים, והחיו את השמועה שלפיה לצד אייפון חמש המצופה יושק גם מיני אייפון. על פי הדברים שנמסרו ל-The Next Web על ידי אחד ממשתתפי הכנס, גור אמר: "וזאת מבלי להזכיר את האייפונים החדשים, שיוצאים בחודש הבא". למרות שהוא אמר במפורש את המלה ברבים, הוא לא פירט בדיוק במה מדובר, כך שייתכן שמדובר במקרה. אולם לפי הערכות, מדובר באייפון 5 לצד שדרוגו של הדגם הנוכחי - אייפון 4S. הדיווח הנוכחי, של All Things D, הצטרף לדיווח קודם של הבלוג השייך לוול סטריט ג'ורנל ולפיו האייפון החדש ייחשף באירוע של אפל ב-4 באוקטובר.

עודד ירון

"אווה שם זמני" זכה בפרס הראשון לסרטי סטודנטים בפסטיבל סן סבסטיאן

"אווה שם זמני", סרטו של דור פדלון, זכה בסוף השבוע בפרס הראשון בתחרות הבינלאומית לסרטי סטודנטים של פסטיבל סן סבסטיאן בספרד. זה הפרס הבינלאומי השני שבו זוכה סרטו של פדלון, סטודנט בחוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב. לפני חודשים ספורים זכה הסרט בציון לשבח בפסטיבל טרייבקה האמריקאי. בתחרות הסטודנטים בסן סבסטיאן, חבר השופטים מורכב מנציגים של בתי הספר לקולנוע שנבחרו להתמודד בתחרות, והפרס הניתן לזוכה הוא ציוד צילום לארבעה שבועות או שובר בסך 10,000 יורולשכירת ציוד צילום. השנה הרכיבו את חבר השופטים 15 משלחות מבתי ספר לקולנוע מסין, פולין, ארה"ב, מקסיקו, מרוקו, אורוגוואי, צרפת, גרמניה וישראל. "אווה שם זמני", שאורכו 14 דקות, מספר את סיפורה של אווה (אוולין קצ'ולין), שחקנית בתחילת דרכה, המנסה להיאחז במציאות בעודה משתתפת בצילומי סצינה אלימה.

נירית אנדרמן

פסטיבל "מספרי סיפורים" ישודר השנה לראשונה בערוץ מיוחד באינטרנט

פסטיבל "מספרי סיפורים" שיתקיים בחול המועד הקרוב בפעם ה-18, ישודר השנה בערוץ מיוחד של אתר האינטרנט וואלה. לאתר יועלו גם הקלטות של אירועי הפסטיבל משנותיו הקודמות, בהם השתתפו מגוון אנשי רוח וביניהם נחום היימן, חיים גורי, רבקה מיכאלי, ויוסי שריד. לטענת הגורמים המעורבים, הוחלט על הפרויקט לאחר פניות רבות לאורך השנים מקהל בארץ ובחו"ל שדרש לצפות בתוכני הפסטיבל. "אומנות הסיפור היא העממית ביותר הקיימת בעולם האומנות", אמר יוסי אלפי, מנהלו האמנותי ומייסדו של הפסטיבל, "כאשר ההשתלבות במדיום האינטרנטי היא ביטוי מודרני לכיכר השוק העתיקה".

עידו בלאס

בועז בן-משה ינהל את חג המוזיקה הישראלית החל מהשנה הבאה

המלחין בועז בן-משה נבחר לנהל בשלוש השנים הבאות את "חג המוזיקה הישראלית", אירוע שנתי שבו מבוצעות במרוכז יצירות ישראליות רבות בקונצרטים פומביים, במשך ימים אחדים, במימון משרד התרבות ובהפקת המכון למוסיקה ישראלית. בחירת היצירות לביצוע מציבה את מנהל החג בעמדת כוח חשובה. בשנים האחרונות מילא את התפקיד המלחין מיכאל וולפה, המסיים את כהונתו עתה - חג המוסיקה שיחל במוצאי שבת (1 באוקטובר) הוא האחרון בעריכתו. בן-משה הוא בן 49, ברקורד שלו כמלחין יצירות רבות והוא אף הוכתר בפרס ראש הממשלה ב-2003.

חגי חיטרון

תיאטרון חיפה חגג 50 להיווסדו

תיאטרון חיפה חגג ביום שישי יובל להיווסדו בטקס שישודר בראש השנה בערוץ 2. הטקס היה מפגן רב משתתפים, בהם בלטו: נתן דטנר, משה איבגי, רמה מסינגר וגילה אלמגור. שיאו של האירוע היה נאומו של חיים טופול, שביקש לקרוא לתיאטרון ע"ש יוסף מילוא והזמין את כל ותיקי התיאטרון לבמה

ציפי שוחט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ