קצרים | 10.10.2011

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

תקשורת

הדובר החדש של רה"מ התחייב לא לתת ידיעות בלעדיות לערוץ 2 בשנה הקרובה

דוברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לירן דן, התחייב בהסכם ניגוד העניינים שעליו חתם ב-19 בספטמבר, לאחר כניסתו לתפקיד, כי לא יעביר בשנה הקרובה כל מידע בלעדי לחברת החדשות של ערוץ 2 או לזכייניות "רשת" ו"קשת". דן נאלץ לחתום על סעיף התחייבות זה בשל העובדה שמשנת 1999 עבד בחברת החדשות של ערוץ 2, בתפקידו האחרון משנת 2007, כסמנכ"ל האחראי על אתר האינטרנט של החברה. "כל ידיעה שאעביר לכלי התקשורת האמורים, אעביר בו זמנית לעוד שני אמצעי תקשורת אחרים לפחות, בסדרי גודל דומים", נכתב בהסכם ניגוד העניינים שהגיע לידי "הארץ". "הגבלה זו תחול עלי לתקופה של שנה, החל מתחילת עבודתי במשרד ראש הממשלה". דן גם התחייב כי בשנתיים הקרובות לא יעסוק במסגרת תפקידו "בנושאים העלולים להעמיד אותו במצב של חשש לניגוד עניינים" בסוגיות שקשורות במישרין לחברת החדשות של ערוץ 2 ולזכייניות "רשת" ו"קשת", ושחורגים מהעברת ידיעות במסגרת פעילותו השוטפת של משרד ראש הממשלה מול התקשורת. ניר חפץ, ששימש בעבר ראש מערך ההסברה הלאומי תחת בנימין נתניהו, נאלץ לחתום על הסכם ניגוד עניינים דומה. חפץ, שלפני כניסתו לתפקיד ערך את מוסף "7 ימים" של העיתון ידיעות אחרונות התחייב לא להעביר לעיתון זה כל ידיעה בלעדית למשך שנה. חפץ, שעזב את לשכת ראש הממשלה לפני כמה חודשים, משמש כיום העורך הראשי של עיתון מעריב.

טלוויזיה

יעל שטרנהל תגיש רצועה על מאבק חברתי בתוכנית "הינשופים" בערוץ 8

העיתונאית ואשת האקדמיה יעל שטרנהל תחזור להגיש באופן קבוע בטלוויזיה. שטרנהל תצטרף לעונה החדשה של רצועת "הינשופים" בערוץ 8 ותשוב למסך אחרי כעשר שנות היעדרות. שטרנהל, ד"ר להיסטוריה ומרצה ללימודים אמריקאיים באוניברסיטת תל אביב, תצטרף למשבצת "ינשופים מתחלפים" - יום בשבוע שבו יתחלקו מגישים שונים (בהם למשל עופר שלח שהודיע בשבוע שעבר על הצטרפותו). במסגרת הרצועה היא תגיש תוכניות תרבות על מאבק אזרחי והתנגדות ותארח אנשי תרבות, רוח ופוליטיקה. שטרנהל הגישה בעבר את "בוקר טוב ישראל" של ערוץ 1 וכן את תוכנית הראיונות "שבע וחצי", ששודרה עד שנת 2002. מאז התמקדה בקריירה אקדמית והגיחה מדי פעם כפרשנית לענייני ארצות הברית. היא תצטרף לעונה השנייה של "הינשופים", רצועת השידור היומית של ערוץ 8, שתשוב למסך בחודש נובמבר הקרוב. "הינשופים" הושקה בינואר 2011 ועוסקת בתרבות ישראלית מנקודות מבט שונות. בין מנחיה הקבועים שימשיכו לעונה השנייה: מודי בר און, שיגיש בימי שני תוכנית ראיונות אישית, יאיר ניצני, שינחה מדי יום שלישי תוכנית תרבות דיגיטלית, והעיתונאי רוגל אלפר, שיגיש פעמיים בשבוע, בימי ראשון וחמישי, תוכנית על תרבות פופולרית.

גילי איזיקוביץ

מוזיקה

"פסטיבל בשקל" חוזר לקרית שמונה

"פסטיבל בשקל" יחזור השנה למקום שממנו התחיל - קרית שמונה. פסטיבל התרבות והמוזיקה מתקיים מאז 2002 בערי פריפריה ושכונות שונות ומציג הופעות בעלות של שקל אחד בלבד. השנה יתקיים הפסטיבל ב-24 באוקטובר מול רחבת עיריית קרית שמונה, וישתתפו בו הדג נחש, Umlala, רמי פורטיס, חיים אוליאל, ג'ולייטה, מיכאל ושמרית גריילסאמר ועוד. כמו כן, יתקיימו גם הצגות רחוב והופעות של אמנים נוספים. את האירוע ינחה מודי בראון.

מוזיקה

התזמורת הצוענית מ"בוראט" ומסרטי קוסטריצה תופיע לראשונה בישראל

התזמורת הצוענית Fanfare Ciocarlia (פאנפרי צ'יקוריליה), שמוכרת לרבים מסרטיו של אמיר קוסטריצה ומפסקול הסרט "בוראט", תגיע לראשונה לשתי הופעות בישראל. התזמורת תופיע במועדון רדינג 3 ב-17 באוקטובר ולמחרת בהיכל התרבות קרית מוצקין. חברי התזמורת, שבאים מכפר קטן ברומניה, אחראים באופן משמעותי להצלחתה של המוזיקה הבלקנית בעשור החולף. התזמורת, שמורכבת מ-12 נגנים, התחילה את דרכה כלהקת חתונות וטקסים דתיים. ב-1996 גילה אותה במקרה האמרגן הגרמני הנרי ארנסט, שראה אותה מופיעה בכפר שבה מתגוררים חבריה. עד כה הופיעה פאנפרי צ'יקוריליה בלמעלה מ-50 מדינות ובשנת 2006 קיבלה את פרס המוזיקה העולמית של ה-BBC.

אורי זר-אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ