קצרים

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

סרט המתעד הופעות של מייקל ג'קסון בארגנטינה יוצע למכירה פומבית

בהגרלה פומבית שתיערך ב-26 בנובמבר יוצע למכירה סרט וידיאו שהפיק מייקל ג'קסון ב-1993 ומתעד חלק ממסע ההופעות העולמי "Dangerous", שקיים הזמר בשיא הקריירה שלו. הצעות המחיר עבור העותק היחיד של קלטת הווידיאו המדוברת צפויות להגיע ל-4 מיליון לירות שטרלינג ויותר. את הסרט הפיק הזמר המנוח בבואנוס איירס, ארגנטינה, בעזרת צוות הפקה גדול, אך לא היה מרוצה מהתוצאה הסופית וויתר על הוצאתו לחנויות. הסרט, שאורכו כשעתיים, מכיל צילומים של ג'ורדי צ'נדלר, הילד שהיה במרכז שערוריית הניצול המיני שבה הסתבך ג'קסון מאוחר יותר. העותק היחיד שקיים מאותו סרט מצא את דרכו לידי הנהג שהסיע את ג'קסון באותם ימים. הנהג, שנותר בעילום שם לבקשתו, טוען כי קיבל את הקלטת אישית ממייקל ג'קסון כאות הערכה ושמר אותה בסוד עד מותו של הזמר ביוני 2009, אז הדליף קטע קצר ממנה ליוטיוב. המעשה גרר אחריו מיד את עורכי הדין של ג'קסון שטענו לזכויות על הקלטת והווידיאו הוסר מיד. אך לפי החוק האמריקאי, הבעלות על דבר מה שניתן במתנה מקנה למחזיקה את הזכות למכור או להעביר לגוף שלישי אך לא להפיץ עותקים.

אורי זר אביב

הכנסת תציין היום עשור לחוק הקולנוע

הכנסת תציין היום עשור לחוק הקולנוע בטקס חגיגי שיתקיים במשכן הכנסת. בטקס ישתתפו שרים, חברי כנסת, במאים, שחקנים, נציגי היוצרים ואנשי תעשיית הקולנוע המקומית. לצדו של יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין, שיזם את האירוע והיה אחד הח"כים שנאבקו בשעתו למען אישורו של החוק, יישאו דברים שרת התרבות והספורט לימור לבנת, חברי הכנסת לשעבר שנלחמו לצדו של ריבלין להעברת החוק, דדי צוקר ויונה יהב (היום ראש עיריית חיפה), היו"ר הראשון של מועצת הקולנוע עו"ד אלי זהר וכן הבמאי אבי נשר שיהיה נציג היוצרים בטקס. בתום הטקס יעברו הנוכחים לציין את "יום הקולנוע" באולם המליאה. חוק הקולנוע אושר בכנסת בסוף שנת 2000 לאחר מאבקים ממושכים כדי לעגן ולהסדיר את התמיכה הממשלתית בקרנות הקולנוע ובגופי הקולנוע השונים. במסגרת החוק, שנכנס לתוקף בינואר 2001, הוקמה מועצת הקולנוע והוטל עליה להמליץ לפני משרד התרבות כיצד לחלק את תקציב הקולנוע בין הגופים הנתמכים. החוק קובע את מקורות תקציב הקולנוע, כך ש-50% מהתמלוגים המגיעים למדינה משידורי הרשות השנייה לטלוויזיה ומשידורי הכבלים והלוויין יוזרמו לתמיכה בסרטים ישראליים. עם זאת בשנים האחרונות נקבע תקציב הקולנוע באמצעות הסכמים רב-שנתיים שנחתמו בין נציגי ענף הקולנוע לבין הממשלה. כמו כן החוק מסמיך את שרת התרבות לתקן תקנות הקובעות בין היתר מהו סרט ישראלי הזכאי לתמיכה.

נירית אנדרמן

בראד פיט: בגיל 50 אפסיק לשחק

האם בראד פיט אכן מתכוון להפסיק לשחק? בראיון לטלוויזיה האוסטרלית כחלק ממסע יחסי הציבור לסרטו החדש "מאניבול", אמר השבוע השחקן בן ה-47 כי בעוד שלוש שנים, כשימלאו לו 50, יפרוש מהמקצוע ויתמקד בהפקת סרטים. פיט, שהיה מועמד לאוסקר פעמיים על תפקידיו ב"הסיפור המופלא של בנג'מין באטן" ו"12 הקופים", מגלם בסרטו החדש, שאותו גם הפיק, מנהל קבוצת בייסבול ורבים בהוליווד מאמינים כי יהיה מועמד לאוסקר גם על תפקידו זה. בראיון לטלוויזיה האוסטרלית אמר כי הוא נהנה מאוד מעבודת ההפקה. הוא הסביר גם כי הוא מתכנן לפרוש ממשחק משום שנמאס לו מהצלמים שרודפים אחריו ואחרי משפחתו לכל מקום והוא רוצה להגן על ילדיו מפני החשיפה התקשורתית.

איתמר זהר

פסטיבל תיאטרון קצר יתקיים בדצמבר זו השנה ה-14

פסטיבל תיאטרון קצר, המתקיים בפעם ה-14 בתיאטרון צוותא בתל אביב, ייפתח ב-7 בדצמבר ויימשך ארבעה ימים. השנה ייפרד הפסטיבל מיוזמו ומייסדו, השחקן והבמאי שלום שמואלוב, שהיה מנהלו האמנותי של הפסטיבל במשך 13 שנה. את תפקידו יתפוס הבמאי אבי מלכה שהשתתף בפסטיבל בעבר כבמאי. "אני חושב שזה אצילי מצד שלום לפרוש, זו גישה מרעננת", אומר מלכה, "אני בטוח ששלום עוד יחזור בצורה כזו או אחרת כיוצר או כשחקן". השנה יורכב הפסטיבל מ-15 הצגות בכורה חדשות, שש מהן באורך של כ-20 דקות ותשע של עד חמש דקות. ההצגות נבחרו מתוך 160 מחזות שהוגשו לוועדה האמנותית שבה ישבו מלבד מלכה עצמו גם גדליה בסר, מיטקו בוזקוב, רוברטו פולק ואיילה קורקוס. לצד הצגות אלה יתקיים פרויקט 14/48 המתקיים שוב לאור הצלחתו בשנה שעברה. במסגרת הפרויקט מועלים 14 מחזות חדשים ומקוריים שנכתבים על פי נושא שנבחר בהגרלה וזאת בתוך 48 שעות. עם הבמאים שהוזמנו להשתתף בפסטיבל ניתן למנות את אורן דולפין, אוהד שחר ואבי גרייניק ושחקנים רבים ובהם אלברט כהן, ניקו ניתאי, אביגיל אריאלי, עמוס שוב וקארין אופיר.

עידו בלאס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ