אבי עדאקי, הטרובדור הביישן, בהופעה בדסק "הארץ"

עדאקי הוא סוד כל כך שמור שאת המוזיקה שלו לא תמצאו בשירותי הסטרימינג הפופולריים, אבל לקהל שלו יש יחסים אינטימיים איתו: מי שמתחבר לשיריו מתחבר אליהם בצורה טוטאלית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי עדאקי
אבי עדאקי
נועה אברבנאל
נועה אברבנאל

בכל שבוע בשבועות הקרובים נביא כאן הופעה מיוחדת, שמצולמת ומוקלטת באולפן "הארץ". והפעם על הבמה: אבי עדאקי.

צד אל"ף
צד אפל

כל הופעה מורכבת משני צדדים: צד אל"ף הוא הופעה קצרה, שירים רגילים עם מנגינה, לואו-טק, היי סול. צד אפל הוא החלק בהופעה שאין בדיסק, החלק בחזרות שאין בהופעה. אמנים טובים נותנים מסע קצר.

יש לי גנים של גמד / וזין של חמור / ויש לי חשק כמו ארנב עם כח כמו לשור / ורעמה כמו של אריה / אני חופשי כמו ציפור / כן, במיטה אני נמר / רק שעכשיו אני שיכור

בכנות חורכת וללא מניירות עומד אבי עדאקי על הבמה הקטנה, עם גיטרה בלבד, וחולצה ללא צבע. כך נראה נסיך אינדי יפה וכועס, משורר שהוא גם שרברב (נראה לכם שיש פרנסה באינדי?). עדאקי נמצא בחשבון נפש תמידי, נע כמטוטלת בין תקווה לאכזבה, מבקש למצוא את הדרך, לצאת מההרגלים ולשלוט ביצרים.

כאן בהופעה הוא ביצע שירים בעיקר מאלבום הקאלט המינימליסטי "מודע אני", שיצא בשנת 2008. עדאקי הוא סוד כל כך שמור שאת המוזיקה שלו לא תמצאו בשירותי הסטרימינג הפופולריים. האלבומים שלו נמצאים בשלמותם בבאנדקאמפ, וחלק מההופעות מתועדות ביוטיוב. הוא לא הופיע שנים. חושק שיניים, עיניו רושפות ועצובות, הוא שר ונראה שהוא מתחבר לרגעים האישיים בהם כתב את השירים. לקהל של עדאקי יש יחסים אינטימיים איתו, מי שמתחבר לשיריו מתחבר אליהם בצורה טוטאלית. מוזמנים לגלות את הסוד הזה ולהכיר את הטרובדור הביישן - אבי עדאקי.

סדר השירים:

צד אל״ף

ראשון ראשון ואחרון אחרון

מאושר למדי

גנים של גמד

קשה להיות משה

מודע אני

צד אפל

עצם החיים

אבל אני

כל מה שצף

ללכת

התקווה

כל המילים והלחנים: אבי עדאקי

מלבד "התקווה", מילים: נפתלי הרץ אימבר, לחן: שמואל כהן, בהשראת לחן עממי

רוצים את ההופעה בקובץ אודיו? לחצו כאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ