"יס" נכנסת ל"עידן הקופיקס": האם נזכה לפחות טלוויזיה איכותית וליותר טראש?

לצד ההודעה על הוזלת דמי המינוי התחייב מנכ"ל "יס" ל–12 הפקות מקור בשנה. אבל כיוון שדמי המינוי הם שמממנים את ההפקות ייתכן שאחרי 2018 "יס" לא תוכל לעמוד בהתחייבותה

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

הודעתו היום (של מנכ"ל "יס", רון אילון, על הורדת מחיר חבילת הערוצים מ–260 שקל ל–200 שקל כמוה כהודעת תבוסה. בשלוש השנים האחרונות "יס" איבדה עשרות אלפי מנויים וספגה הפסדים מדי רבעון, ולמרות זאת שמרה על רף מחירים גבוה לעומת המתחרות — "סלקום טי.וי", "פרטנר" ו"נטפליקס".

"החברה מתחייבת להעצים את חווית הצפייה ואת התמורה של הלקוח, שיקבל הרבה יותר וישלם פחות", אמר היום מנכ"ל החברה, רון אילון. ואולם, ייתכן כי התמורה שהצופים יקבלו, לפחות בכל הנוגע לסדרות מקור ישראליות, תהיה פחותה יותר. "יס" ו"הוט" מחויבים בהפקות של יצירות מקור ביחס להכנסותיהן. 8% מסך ההכנסות מופנים מדי שנה לטובת הפקת תוכניות טלוויזיה בעברית. סדרות האיכות של "יס", מ"פאודה" ועד "האחיות המוצלחות שלי", מופקות כולן תחת מטרייה כלכלית זו. חישוב פשוט מגלה כי ההנחה הדרמטית עליה הודיעה "יס" תחתוך את הכנסות החברה בעשרות מיליוני שקלים. המשמעות הנלווית ברורה: פחות כסף להפקות מקור כפי שקבע הרגולטור.

תגובות