"דבריי נאמרו בכאב גדול": אושרת קוטלר מגיבה על הסערה

העיתונאית ענתה הערב בגרון חנוק לפוליטיקאים שתקפו אותה אחרי שדיברה בגנות הכיבוש בשבוע שעבר. "אינני יכולה להתעלם מהמחיר היקר שאנחנו משלמים דרך ילדינו, חיילינו, על מציאות השליטה בעם אחר. מציאות שנמשכת 52 שנה"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

העיתונאית אושרת קוטלר הגיבה הערב (שבת) במהלך שידור תוכניתה "המגזין" על בשבוע שעבר, כשאמרה בשידור כי בישראל "שולחים ילדים לצבא, לשטחים, ומקבלים אותם חיות אדם — זו התוצאה של הכיבוש". בסיום המהדורה פצחה קוטלר במונולוג שנועד להבהיר את דבריה, ובמהלכו גם נחנקה מדמעות.

"בשבוע שעבר שידרנו כאן כתבה מורכבת וכואבת מאד על חיילי 'נצח יהודה' שהיו מעורבים בשורה של מעשי אלימות קשים", אמרה קוטלר. "במשך שבועיים תיחקרנו, צילמנו וערכנו, הכתב אריק וייס ואנוכי, את הכתבה הזו בשיא הזהירות מכיוון ששנינו הבנו שהנושא טעון מאד וקשה מאד לעיכול". קוטלר הוסיפה כי "מטרת הכתבה, כמו גם מטרת דבריי שבאו לאחר מכן, היתה לגרום לנו כחברה לקחת אחריות אישית על מעשיהם של חיילי 'נצח יהודה', שכן אי אפשר להאשים אותם בחציית גבולות מוסריים וחוקיים כשאנחנו הם אלה שמעמידים אותם במציאות בלתי אפשרית יום אחרי יום. לא לחיילים צריכה להיות מופנית הביקורת הציבורית, וראוי שבית הדין יתחשב בכך ויקל על עונשם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ