"אני מת על שגרה. היא שומרת עליי מדיכאון"

ג'רי סיינפלד חוזר בספיישל סטנד־אפ בנטפליקס, שלדבריו אולי יהיה המופע המצולם האחרון, כי "אני מתעניין עכשיו בדבר הטהור והקטן של מגע עם הקהל והרגע". ובכל זאת הוא מנסה להסביר למה החליט לעשות לכבוד התוכנית דבר מטופש ומסוכן כמו קפיצה לנהר ההדסון ממסוק בגובה ארבע קומות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'רי סיינפלד. "לא מרגיש שאני מצחיק"
ג'רי סיינפלד. "לא מרגיש שאני מצחיק"צילום: Landon Nordeman / NYT
דייב איצקוף, ניו יורק טיימס
דייב איצקוף, ניו יורק טיימס

רבים מאתנו תהו בעת האחרונה מה היה עושה ג'רי סיינפלד, הדמות מהסיטקום, בתקופה הנוכחית של הבידוד והריחוק החברתי? כיצד האנינות, האנוכיות והבדיקה התמידית של הפרטים היומיומיים — בלי להזכיר את המאפיינים המוגזמים של חבריו ושכניו הבדיוניים — היו מתרחבים והופכים לקיצוניות מגוחכת בסביבה של בידוד וחרדה?

ג'רי סיינפלד האמיתי, שפרש מהסיטקום שנשא את שמו לפני זמן רב כדי להתמקד בתוכנית אירוח אקראית ובקריירה ייחודית בסטנד־אפ, אינו סיינפלד הבדיוני. הוא מתבודד אמנם עם רעייתו ג'סיקה ושלושת ילדיהם, אך הוא מסוּר כתמיד לטקסים ולהרגלים היומיומיים שלו, ועדיין נוטה לבחון התנהגויות אנושיות בעין ייחודית. עם זאת, הוא גם מודע לעצמו בדרך שמעולם לא התבטאה בהופעותיו: הוא מתלוצץ ואחר כך תוהה אם זאת התנהגות הולמת, או אם אנשים רוצים בכלל לצחוק כרגע. אלה שאלות שלקומיקאי קשה להתמודד איתן, וכמו כולם, סיינפלד מנסה להבין מי הוא ומה עליו לעשות כעת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ