ילדי מעמד הפועלים

רותה קופפר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
רותה קופפר

"חסרי בושה", גרסה אמריקאית לסדרה שמקורה הבריטי בעל אותו השם היה מעולה, מצטרפת עכשיו לסדרות מעמד הפועלים, שמתחזקות קצת על המסך האמריקאי, עם סדרות כמו "לגדל את הופ" המצחיקה. אלא שסדרה זו, שבארצות הברית יש לה תוספת מרשימה בדמותו של שחקן הקולנוע ויליאם ה' מייסי ("לילות בוגי"), נשארה מאוד בריטית באופיה ובתכניה.

הגרסה האמריקאית, שהופקה על ידי ערוץ הכבלים שואוטיים ותשודר בארץ מהערב בהוט-3, נצמדת מאוד למקור של פול אבוט, ומבוססת למעשה על סיפור חייו. על פי הפרק הראשון, נראה כי השפה, החספוס, הגסות, היחס לאב השיכור - כל אלה מתלבשים היטב על התרבות הבריטית, וקצת פחות על הטלוויזיה האמריקאית. אולי זה רק בעיני מי שצפו במקור הבריטי בשקיקה, וייתכן שבהמשך היא תשכנע יותר. בכל אופן, הפרק הראשון של הסדרה קבע שיא צפייה של השנים האחרונות בשואוטיים.

"חסרי בושה" עוקבת אחת משפחת גלאגר הלא תפקודית, שחיה בשכונת עוני בשיקגו. לילדים יש אב אוהב אך שיכור ונעדר. אמם עזבה אותם, והם נאלצים להסתדר בכוחות עצמם. מאחר שהם מוצלחים מהוריהם, הם עושים זאת היטב, בהתחשב בנסיבות. כל עזרה מצד מבוגרים כלשהם מתבררת לרוב כמיותרת. השכנים שלהם ורוניקה וקב אמורים לעזור, אך הם בעיקר נטל.

פיונה (אמי רוסום, "מיסטיק ריוור") היא הבכורה, היפה והחכמה בין הילדים. היא האמא והאבא של הבית. מרוב שהיא דואגת לכולם, היא לא מתפנה לחיים מלאי הבטחה שלה. ליפ מצטיין בלימודים ועוזר לחברותיו לספסל הלימודים, שבתמורה מודות לו מקרב לב או בכל פה; איאן, אחיו, מגלה את זהותו המינית. הילדים למדו לתמוך זה בזה בדרכם. בני משפחת גלאגר עניים ונאבקים אך אינם מתביישים במי שהם.

הסדרה התברכה בצוות שחקנים מרשים הכולל גם את ג'ואן קיוזק בתפקיד השכנה, עקרת הבית הנואשת, ג'סטין צ'טווין ("מלחמת העולמות") ואמי סמארט ("אפקט הפרפר").

"חסרי בושה". הוט-3, 22:30

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ