תוכנית הגמר של "מאסטר שף" היא המשדר הנצפה ביותר בישראל מאז מדידת הרייטינג

תוכנית הגמר ששודרה בשבת גרפה 40.5% רייטינג ומספר הצופים הסתכם ביותר ממיליון ו-400 אלף - מספר הצופים הגבוה ביותר

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

גמר תחרות הבישול "מאסטר שף", ששודר במוצאי שבת האחרונה, הוא משדר הטלוויזיה שהשיג את מספר הצופים הגדול ביותר מאז תחילת מדידת הרייטינג בשנת 1994. תוכנית הגמר גרפה רייטינג של 40.5% בממוצע בכלל האוכלוסייה, ויותר מממיליון ו-400 אלף צופים.

אולם, זה אינו נתון הרייטינג הגבוה ביותר אי פעם. כך למשל, צברה תחרות האירוויזיון שנערכה ב-1999 - 42 אחוזי רייטינג. עם זאת, בוועדה למדרוג הבחינו אמש בין אחוז הרייטינג למספרם של הצופים בפועל, כך שלמרות שנרשמו נתוני רייטינג גבוהים יותר, מספר הצופים שנרשם אמש הוא מספר הצופים הגדול ביותר מאז תחילת המדידה על ידי הוועדה למדרוג. עוד הסבירו בוועדה כי מדובר בנתון חריג לתוכנית שאינה חד פעמית, וכי לנתונים דומים זוכים בדרך כלל משדרים כמו תחרויות ספורט.

השיא הקודם, שנצבר בגמר המונדיאל האחרון, בשנת 2010, היה מיליון ו-373 אלף צופים. על פי נתוני הזכיינית קשת, המשדרת את "מאסטר שף", ברגע השיא של התוכנית נרשמו 44.2 אחוזי רייטינג, שהם למעלה ממיליון צופים וחצי. בגמר התוכנית בשנה שעברה צפו מיליון ו-227 אלף צופים, 36.9 אחוזי צפייה בכלל האוכלוסייה, והנתון הגבוה ביותר עד לשידור גמר העונה הנוכחית בשבת.

נתון זה, ובוודאי זה שנרשם בשבת, גובר בצורה משמעותית על תוכניות עתירות רייטינג אחרות ששודרו בשנים האחרונות, למשל גמר העונה החולפת של "כוכב נולד", שבו נרשמו 35.5%, גמר האח הגדול האחרון שצבר 32.9%, וגמר העונה הראשונה של "הישרדות", שגרף 27.7%.

ממוצע הרייטינג של "מאסטר שף" בעונה הנוכחית היה גם הוא גבוה ביותר - 28.2%. בתוכנית ששודרה בשבת זכה המועמד אבי לוי, בן 35 מירושלים, העובד לפרנסתו כמדריך נגמלים מסמים. במקום השני זכה אליהב ששון, מעצב שמלות כלה תושב ראשון לציון, ואל המקום השלישי הגיע עמנואל רוזנצווייג, טייס אל על מהיישוב שוהם.

באופן בלתי מפתיע, כובשות שתי התוכניות השבועיות של מאסטר שף, ששודרו בשבוע החולף, ולצדן תוכניות ספיישל ששודרה לפני הגמר, את טבלת הרייטינג השבועית. על פי נתונים לא סופיים, נמצאות תוכנית הגמר ותוכנית חצי הגמר, שרשמה 32.3%, במקומות הראשון והשני. במקום השלישי מדורגת תוכנית הסיום של הסיטקום הוותיק "החיים זה לא הכל", שירדה מהמסך בשבוע שעבר אחרי תשע עונות. במקום הרביעי דורג משדר חדשות השבת של ערוץ 2, עם 25.7%, ובמקום החמישי "אחד נגד מאה", עם 25 אחוזים. אף תוכנית של ערוץ 10 לא התברגה לעשירייה הפותחת בדירוג השבועי.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ