המציאות מחייכת לאסי עזר

הוא חושב שהיציאה מהארון היתה הצעד הכי חכם שעשה בקריירה שלו. חוץ מזה הוא רוצה אהבה, ומקווה שהפרויקט הבא שלו - סדרה עם בר רפאלי ועליה - לא יביא לנפילתו

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

אם היה חושב על זה קודם לכן, סביר להניח שלא היה ממהר להזדהות, אבל בין אסי עזר לשלוש משתתפות התוכנית החדשה שהוא מנחה נמתח קו עבה של דמיון. בהתחלה הוא לא רצה לקחת חלק בתוכנית, וגם כשהסכים כבר, סיכם על מעורבות מינימלית. מה לו ולשלוש נשים שמחפשות אהבה? אבל הדברים התגלגלו אחרת.

"שלוש", דוקו-ריאליטי שזכיינית ערוץ 2 קשת החלה לשדר במוצאי שבת לפני כשבועיים, עוסקת בחיפוש אהבה, ועזר מצא את עצמו מזדהה יותר ויותר.

"התוכנית הזאת היא לא רק על בנות שבאות למצוא אהבה", הוא אומר, "אלא על בנות שמנסות להבין למה אין להן אהבה. למה זה לא קרה עד עכשיו. זה לא רק בחור שמגיע לדייט אתן, כמו ‘הרווק' או ‘קחי אותי שרון'. זה ניסיון להבין איפה הבעיות שלהן, איפה אנחנו נתקעים, למה אנחנו בוחרים את הטיפוסים שאנחנו בוחרים".

עברת ללשון רבים.

אסי עזר. לובש את המגננותצילום: עמית ישראלי

הוא מהנהן במרץ: "ככל שניהלתי אתן יותר ויותר שיחות עליהן, התחלתי לחשוב ולהבין את הבעיות שלי. אני רווק כבר שנתיים. במצב שאני נמצא בו היום, לא כל כך ברור לי למה אין לי אהבה, אם אני בכלל רוצה או רק משחק אותה כאילו אני רוצה. ככל שהן העלו את הנושאים שהן העלו ואני הגבתי, מצאתי את עצמי מנהל שיחות עם עצמי".

כלומר?

"אני שואל את מיה (רובין, אחת המשתתפות, לצד קים בוסי ושרית גומז, ג"א) - שחזרה מארצות הברית ולא הצליחה למצוא זוגיות, להתחתן, עד גיל 36 ועכשיו היא רוצה אהבה - אם היא עדיין מחכה לאיזה גבר מושלם שיגיע ויהיה בדיוק וכל מה שהיא רוצה והוא יסחף אותה. פתאום אני תוהה אם אני שואל עליה או על עצמי".

אתה מחכה שיגיע מישהו ויסחף אותך?

"אני מכיר את עצמי, אני רוצה את כל העוגה ורוצה שהוא יהיה בדיוק כל הסעיפים שחשבתי עליהם. אחרי כל שיחה אתן, שגרמה להן לבכות ולהתערער, ללכת לישון עם זה בבית, הייתי הולך הביתה וחושב גם. אני חושב מה אני עושה עם זה. זה שינה אותי. גרם לי לעשות דברים במקביל אליהן כדי להבין מה אני רוצה".

אחד הדברים האלו, מספר עזר, היה לפתוח את חשבון הפייסבוק שלו גם בפני זרים ולהיעתר לבקשותיהם של מי שמבקשים להכיר אותו. חמישה דייטים יצאו מזה, ולא הרבה יותר. השלב הבא, הוא מספר, היה להתחיל להיפגש עם פסיכולוגית, כדי להבין טוב יותר את חייו.

המסקנה הראשונה, הוא מספר, היתה לתרגל גמישות. "את הבחור הקודם שלי הכרתי בפייסבוק", הוא מגלה. "הוא היה בחור אירי והיינו ביחד בעקבות זה. מאותו רגע החלטתי שקרה דבר מדהים - בחור מהצד השני של העולם - וחשבתי לעצמי שזה יכול לקרות עוד פעם. מאז חיכיתי שיצוץ בחיי בחור מהמם ואני אשב ואחכה שזה יקרה. אם מישהו היה פחות ממושלם, פשוט לא הגבתי. בכל מקרה, עכשיו החלטתי שאם יהיו בחורים שירצו ליצור אתי קשר במייל או בפייסבוק, אני מוכן".

וזה עובד?

"עד היום לא ממש", הוא מחייך, "הרגשתי כמו האודישנים של הבנות בסדרה".

אז למה בעצם סגרת את עצמך ככה מלכתחילה?

"היתה לי איזו סיסטמה בראש. האמנתי שבסופו של דבר אני באמת אמצא בחור שהוא לא מפה, שאני אצטרך לעבוד בשביל להוכיח לו שאני ראוי לו ולאהבה שלו, ולא כמו פה כשזה נורא קל וכל מי שיוצא אתי, יוצא קודם כל עם מי שאני ולא עם הזהות האמיתית שלי. הם גם מתנהלים ככה כשהם יוצאים אתי וזה מאוד קשה לי".

אסי עזר עם ארז טל ב"אח הגדול"צילום: דודו בכר

ועכשיו הדברים שונים? כי המצב שלך כרווק מוכר לא השתנה.

"אני חושב. אני מקווה. רוצה להאמין. אני עושה פעולות שהן שונות, אף על פי שאני לא רואה איך אני נמצא למשל באתר היכרויות. אני לא יכול לעשות את זה, למרות שאני יודע שיש הרבה אנשים שנמצאים שם".

מהבחינה הזאת יש לא מעט חסרונות בסטטוס שלך.

"ויש גם יתרונות. הייתי עם אנשים שלא חשבתי שאני אהיה אתם. פגשתי אנשים שבחלומות הכי מופרכים שלי לא חשבתי שאני אפגוש, אבל כן, בארץ לפעמים קשה לי".

על הרומן הקצר עם הראל סקעת, לפני כשבע שנים, הוא אינו מעוניין לדבר.

גם אם עזר אומר שלא קל לו, חייו נראים בהחלט לא רע. במיוחד כשהוא ישוב על הדום מעוצב בסלון מרוהט היטב, בדירתו הנאה שברחוב שקט במרכז תל אביב.

על מפתן דלתו מכשכש בזנבו במרץ כלב מעורב. מעורב היא לשון המעטה: יש לו פני שועל, זנב עתיר פרווה, גוף גוצי שגודלו כמחצית הזנב ורגלי ננס עקומות. עזר מביט בו בעיניים מאוהבות וקורא לו בחיבה. "עמוס". מדובר ברומן לא ארוך. לפני כמה שבועות פגש עזר ברחוב פעילים של עמותה למען חיות ובו-במקום החליט לאמץ. עמוס - שנקרא על שם גיבור הסדרה שעזר כותב בימים אלו - זכה לקולר שיקי שחור-מנצנץ ולגורל משופר.

עזר, בן 32, מנחה לצד ארז טל את תוכנית הריאליטי "האח הגדול", שעונתה הרביעית תתחיל בקרוב. חוץ מזה הוא גם כותב סדרה לטלוויזיה, על ועם בר רפאלי, שמכלה את מרבית זמנו. לפני כשנה שודר הסרט התיעודי שיצר, "אמא ואבא, יש לי משהו לספר לכם", שעסק ביציאה מהארון והתעמת עם הוריו בפרט ועם הורים של הומואים בכלל.

זהו נושא שקרוב במיוחד ללבו מאז יצא מהארון בכתבה גדולה בשנת 2005. עזר היה אז מנחה בתוכנית הנוער "אקזיט" ומיד אחר כך גם כתב בולט בתוכנית "ערב טוב" עם גיא פינס. איכשהו, אולי בזכות החיוך צחור השיניים שלו והאישיות הטלוויזיונית האהובה, הצליח לגבור על מה שהיה עשוי להיהפך למכשול בדרך למעלה. כיום, כנראה מפני שהוא מתייחס לעניין בנונשלנטיות, נראה כי זהותו המינית מתקבלת על ידי קהל צופי הטלוויזיה כמעט באדישות. היא בוודאי לא עומדת בדרכו.

והדרך בהחלט פונה מעלה. עזר הוא טיפוס שאפתן ומחושב שניכר כי צמח בתעשיית הטלוויזיה. כללי המשחק ברורים לו היטב. כך גם בראיונות עמו: לעתים נדמה שכבר החליט בינו ובינו על מה ידבר ובאיזו מידה ייחשף, תוצר של הבנת הצורך לחדש.

ג'וני קוניאק, שהיה העורך הראשון שלו ב"אקזיט", מספר כי "כבר כשהיה מועמד להנחיה אפשר היה להרגיש בשאפתנות שלו, וכעורך ראיתי בה יתרון עצום שלו על המועמדים האחרים". דורון צברי, במאי הפרויקט הנוכחי (שעורך רועי עוז), נוכח שעזר "קואופרטיבי, מפוקס וחד, גם כשהוא צריך לתפקד באמצע הלילה אחרי הרבה שעות צילום. הוא היה בחירה ושיבוץ של קשת לפרויקט, וזה היה בסדר גמור מבחינתי".

על מידת השאפתנות אפשר היה ללמוד מכתבה שבה סיפר על תיקיית "מטרות" שנמצאת במחשבו האישי ומתעדכנת תדיר. מוגדרים בה יעדים לעתיד הקרוב ולטווחים רחוקים יותר. למשל הסדרה שהוא כותב, שהוא מציין בדאגה שהפקתה נכללה ביעדי 2011 - משמע אי-עמידה במסגרת הזמן. הפרויקט, שהמעורבים בו שומרים בסודיות של מבצע צבאי, יהיה סדרת דרמה קומית. היא תתבסס באופן חופשי על חייה של רפאלי, שתגלם את עצמה. בימים אלה נכתב התסריט ועוד לא ברור מתי יחלו הצילומים. עזר מקווה שהסדרה תעלה לשידור במשך 2012.

ברשימת המטרות ובלוח הזמנים המוקפד יש משהו כמעט רובוטי.

"אני יכול להבין את זה, מצד אחד זה באמת רובוטי, אבל מצד שני, בתחילת הדרך שלי במקצוע הזה לא ידעתי להגדיר מי ומה אני. הייתי חייב להבין מה אני רוצה, לכתוב לעצמי מה אני רוצה מעצמי, לאן אני רוצה להגיע. זה עבד לי".

עד כמה חשוב לך לעשות דברים מעבר להנחיה? להיות חתום על תוכניות?

"זה בוער בי. הסרט שעשיתי, למשל, היה חשוב לי. לפני זה הציעו לי לעשות דוקומנטרי על יציאה מהארון וסירבתי. כשקרה מה שקרה בפיגוע בברנוער מיד רציתי ועבדתי קשה על זה. עכשיו בא לי מאוד לעשות עוד סרט דוקו ואני מחכה לגמור לכתוב את הסדרה כדי לעשות אותו. אני לא אקבל לא. חוץ מזה, חשוב לי להשאיר חותם. לא באתי להיות דוגמן. אני תמיד כותב ועושה, אז עד שהצלחתי להתברג במקצוע הזה אני אתן שרק יעשו בשבילי?"

יש בזה גם עניין של שליטה על הקריירה, לא להיות נתון לחסדי מישהו אחר.

"אצלי זה עובד ככה שקופץ לי רעיון לראש ואני נורא רוצה לקבל פידבק עליו. אין מחשבה מעבר לזה. זה גם לא מבטיח שום דבר, ממש לא. הסדרה שאני כותב יכולה להיות העלייה הגדולה שלי או ההתרסקות הגדולה, הכנסתי את עצמי לצרה צרורה. ברור לי שיחכו לי בפינה וברור לי שיחכו לבר בפינה ויכול להיות שקפצתי מעל הפופיק פה. אני נורא חולה בתקופה האחרונה ואני חושב שהגוף שלי מגיב לקריסה הנפשית", הוא אומר ומחייך חיוך גדול, "אבל אני מנסה שהפחד לא ישתק אותי. אולי זה גם הגיע מרצון לייצר לעצמי עבודה, אבל זה מהלך מאוד לא בטוח".

אתה חושב לפעמים על כישלון? על דודו טופז, על מרגלית צנעני, על הסכנה שיש במעמד הזה?

"ברור. בטח. אני יודע שמגיע הרגע הזה של הפג תוקף, שאתה נהיה כבר פאסה. יגיע מישהו שיהיה טוב ממני, מצחיק יותר ומרענן. העלייה של ‘שלוש' נורא מלחיצה אותי. אם זה לא יעבוד? מה אני עושה? מה אני אומר? עשו עלי כתבה לא מזמן ומנו את רצף הכישלונות שלי כביכול. כתבו שאולי הבעיה שלי היא שאני לא יכול לבד, רק בצמד. לא בא לי לתת לאמירה הזאת תוקף. לא בא לי שלא יעבוד ויתחילו לכתוש, כי יש נטייה כזאת אצלנו להפוך כישלון לכדור שלג, ‘בעצם הוא לא שנון, בעצם הוא מעצבן'. לא בא לי להגיע לרגע הזה. את ארז טל, אחרי ‘איפה אתה חי' גמרו".

מאמי?

בינתיים נדמה שעזר רחוק מהנפילה. עוזרת לו כנראה הפרסונה הטלוויזיונית שלו, שמצטיירת כמתוקה, שובבית ונטולת זדון. וכך, למרות חוסר הניסיון ונתוני פתיחה לא פשוטים - למשל עניין ההעדפה המינית, שבגינה הסוכן שלו לשעבר, עובד מחפוד המנוח, ניסה להניאו מלצאת מהארון - הוצב עזר בלב הקונסנזוס. נער הפוסטר של המיינסטרים, חוצה קהלים ומגזרים.

"אצלי להגיש זה החלק הקל, החלק שאני נהנה ממנו בלי למצמץ", הוא אומר, מונה את כל ערוצי הנישה ותפקידי השוליים שעשה בדרך ותרמו לגיבוש דמותו על המסך. "חוץ מזה, אני חושב שיש לי יכולת טובה של תקשורת בין-אישית בטלוויזיה".

נראה שפיצחת את השיטה, תנאי היסוד לא היו מאפשרים לך כנראה יותר מתפקוד בנישה.

"תקראי טוקבקים, יש טוקבקים איומים, אלימים נורא כלפי, ויש קהלים שהפסדתי אותם מראש. וישנם גם אלו שלא אכפת להם ולא שופטים על פי הנטייה המינית שלי. אבל זה היה תהליך נורא מלחיץ. היו מי שאמרו לי שאני לא אעבוד אם אני אצא מהארון".

וזה התברר כצעד שהוא אולי הכי חכם שעשית בקריירה שלך.

"לא אולי, זה היה הצעד הכי חכם שעשיתי. לא יכולתי להתקיים מבלי לעמוד שלם מול המסך. במקביל, באופן יותר קר ומחושב, העיתונות, התקשורת, נורא אוהבות לקטלג אותך, ואז מ'המנחה החדש של אקזיט' נהפכתי ל'מנחה ההומו'. זה קיטלוג נוראי, אבל פתאום היה על מה לדבר אתי ומה לשאול אותי. זה כנראה עזר".

נעשית עמוק יותר.

"גם. כן. גם זה יישמע קר ומחושב, אבל הייתי השני, אחרי עברי לידר, שעשה את זה. זה היה אישיו. היום זה מקבל איזה אזכור לא חשוב, אבל אז זה היה ביג דיל. בכל מקרה, היציאה מהארון לא שינתה שום דבר, לא לגיא פינס ולא ב'אח הגדול', מה שהיה חשוב זה המקצועיות שלי".

והפרסונה המתוקה.

"בחיים האישיים זה יותר מורכב", הוא אומר בחיוך ומרצין. "הפרסונה שאת מדברת עליה היא בטלוויזיה. בחיים האישיים את תשמעי עלי דברים אחרים. אני כל הזמן אומר שהרבה יותר קל לי להיות חמוד ונחמד בטלוויזיה. במציאות אני לובש עלי המון מגננות, שיורדות בשנייה שהמצלמה נדלקת".

עזר אכן קולע לדברים שעשויים לומר עליו. "הוא לא המאמי שכולם חושבים שהוא, הוא יודע לשחק את התפקיד הזה מצוין", אומר אדם שמכיר אותו היטב ומעוניין להישאר בעילום שם. "הוא איש אמביציוזי מאוד, ויש הבדל רציני בין מי שהוא לפני המצלמה למי שהוא מאחוריה. אני מעריך אותו מאוד, אבל יש הבדל גדול בין חוסר הביטחון שהוא משדר כשהוא לא בשידור לדמות שלו בשידור". אדם אחר, שעבד עם עזר, מספר בלשון זהירה על מגיש שהוא "ממש לא בובה. הוא דעתן. מאוד".

עזר: "אני חושב שכשהמצלמה נדלקת קורה משהו, כל החרדות והשיפוט העצמי יורדים, אחרת אני לא יכול לעבוד, אבל במציאות הכל יושב עלי".

יש מי שהגדירו אותך גם כאיש קשה, אפילו תוקפני או לא נעים.

"זה החלק הלא נעים במקצוע הזה. אני לא הכי סבלני ואני מאוד חשדן, במיוחד במפגשים עם אנשים חדשים, ואני יודע שאני לא האדם הכי נגיש. זה צד אחד שלפעמים מתפרש כסנוביות או התנשאות. תוקפני אני לא חושב, תוקפנות מלחיצה אותי ואין בי אלימות מילולית. אני יכול להתווכח ולהתפרץ, אבל אני נזהר מאוד מהתכתשויות".

יש פה איזה פער בין החצר הקדמית שלך, כשהמצלמות נדלקות, לחצר האחורית, כשהן נכבות.

"מה זה פער? אני איש נורמלי, בחיים הרגילים יש ימים שאני עצוב או מבואס. כשהמצלמה נדלקת אני לא יכול להרשות לעצמי להיות עצבני. יש לי חוק שכל מי שרוצה להצטלם אתי, אני נעצר ומצטלם אתו. אולי ארבע פעמים בשנים האחרונות סירבתי, וזה קרה או כי באמת היה יום נורא או שהייתי אחרי אימון והזעתי.

"זה ככה כי פעם כשהייתי בפסטיבל קאן ראיתי את ראסל קרואו וקוונטין טרנטינו מדברים, והיתה אתי מישהי שנורא התרגשה לראות אותם ורצתה להצטלם אתם, ואני שיחקתי אותה כאילו אין לי בעיה לשאול, ואז קוונטין טרנטינו צרח עלי ש'לא. אנחנו מדברים עכשיו'. כל כך נעלבתי ואמרתי שאני לעולם לא אעשה דבר כזה ואהיה הכי סימפטי. הציפייה ממני שאני תמיד אהיה הכי חכם וחמוד היא לא ריאלית ואני לא יכול לעמוד בה. אני גם לא באמת מנסה לעמוד בה".

ספר לי על הליך גיבוש הפרסונה הזאת.

"ב'אקזיט' נורא לא ידעתי מי אני, איזה מין מנחה אני אמור להיות. זו היתה תוכנית מפוצצת בסטארים אז, ואני הגעתי מחולון, לבוש כמו אידיוט, ועשיתי מלא רעש. פעם אחד העורכים אפילו אמר עלי ‘איזה אידיוט'. אני זוכר שהלכתי באותו היום הביתה והחלטתי שאני מרגיע. אחר כך, אצל גיא פינס, התחילו להגיד לי שאני חמוד, אז הבנתי שזה טייפ-קאסט שאני בהחלט הולך עליו. אתה כמעט מתבאס, כי באיזשהו מקום אתה רוצה להיות הסקסי או הפרוע או הבוטה, אבל כבר אי אפשר. כבר התקבעת".

אתה מתחרט על זה?

"ממש לא. יש המון אנשים במקצוע שלי שנורא חשוב להם לשבור תדמית. אני חושב שזאת טעות. יש לך תדמית? תרוץ אתה. צריך אולי לשחק אתה קצת, להתרענן, להזיז אותה קצת, אבל זה מה שאני, בזה אני טוב, זה מה שעובד לאנשים".

זה מאוד מגביל. כשכתבת בטוויטר ביקורת על אלי ישי, האדמה רעדה, הדובר שלו דרש לפטר אותך.

"אני כותב בלוג באתר ‘מאקו' ואני רואה מה קורה כשאני קצת מנסה לכתוב משהו אחר, עם פן טיפה פוליטי. אני רואה איך אני מגיב כשאנשים אחרים מהתחום כותבים על פוליטיקה. זה לא עובד. טלוויזיה היא ממד שטחי מאוד, אנשים יכולים לקבל ממך כמות מסוימת מאוד של תכונות וברגע שנתת אתה לא יכול לחזור בך".

וזה לא נראה לך מגביל?

"כל עיתונאי שאני מדבר אתו שאל אותי את זה ואני לא מצליח להבין את השאלה. איך זה יכול להיות בעייתי?"

כי כשאתה מביע את דעתך על נושא בסיסי ואנשים משתוללים, אתה מוגבל. אולי אתה יותר מתוחכם מזה.

"קראתי איזו כתבה מטופשת שהיתה עלי, שהכותרת בה היתה משהו כמו ‘איך אסי עם דעות עמוקות מנחה תוכניות מטופשות'. יש שתי טעויות במשפט הזה, גם הדעות שלי לא עמוקות וגם התוכניות שאני עושה הן בעיני לא מטופשות. זה חוסר פרופורציה. ישנה התפישה של עיתונאים, ישנה התפישה שלי וישנו הציבור שבעיני קרוב יותר לתפישה שלי, שזה מזל.

"אני יכול להבין למה את חושבת את מה שאת חושבת, אבל בעיני זה לא ככה. בא לי לכתוב משהו על אלי ישי - אני כותב אותו. וזאת אגב היתה בדיחה שפורשה באיזו צורה אחרת, כאילו אני קורא בכובד ראש לשלול מאלי ישי את האזרחות. רוב הפעמים אני מנסה שלא לתת לצד המטרחן שבי להיגרר לזה ואני מעדיף, אם כבר, לעשות את זה בשקט".

אבל אולי יש בך יותר.

"כמו מה?"

תגיד לי אתה.

"אין, באמת אין. אני לא שחקן, ממש לא רוצה להיות. הייתי אמור לשחק בסרט של איתן פוקס והברזתי לו. לא אהבתי להיות עיתונאי. אני כרגע עושה בדיוק את מה שאני אוהב. יש נפילות ויש עליות, אבל זה מה שאני אוהב ויודע לעשות, אני לא מרגיש שאני צריך להתבאס מזה, זה זה".

אז השאלה היא מה נמצא ברשימת היעדים הזאת שלך לעוד חמש ועשר שנים.

"כל מה שנמצא שם הוא באותו הקו. אני לא אנחה 20 שנה תוכניות ריאליטי, אבל אין לי בעיה שזה יקרה, כל עוד אני אעשה עוד דברים במקביל. סרט דוקומנטרי נוסף, למשל. אני יודע מה הפרויקט הבא שלי ויש לי תוכניות. המטרה היא לא לעמוד במקום, להיות חרוץ. עכשיו, מבחינתי, המשימה הגדולה שלי היא אהבה. שימי את האי-מייל שלי בכתבה. בחיי. רק שיבוא מישהו".

מינון יתר | עזר חי בשלום עם הריאליטי. הבעיה, לדבריו, היא העיתונאים

בתחילת הקיץ הסתמנה לרגע יורשת שנועדה לאיים על מעמדה האיתן של "האח הגדול". קומפלקס ענק, בית-אולפן מפואר, מזכיר מאוד את זה של זכיינית ערוץ 2 קשת בנוה אילן, הלך ונבנה, במיקום סמלי במיוחד - ממש מול המינימרקט של אביו של עזר בבת ים. לרגע היה מתח באוויר, וערוצי הטלוויזיה המתחרים חידדו ציפורניים. אבל "24/7 הדור הבא", ששידר ערוץ 10 הקיץ, לא המריאה וזכתה לנתוני צפייה נמוכים למדי, בוודאי בהשוואה לאלו של המתחרה מערוץ 2.

"כמעט שלא צפיתי בהם", אומר עזר, "ראיתי כמה פעמים. המון אנשים שאני מכיר ואוהב עובדים שם, המון אנשים שעשו את ‘האח הגדול' ובשבילם קצת קיוויתי שזה יעבוד".

היה המון כעס על האנשים שחצו את הקווים, כגון עורכי וידיאו ואנשי צוות טכני.

"לא הייתי מאלו שכעסו עליהם. ‘המרוץ למיליון' מתחיל בקרוב ואני בטוח אראה את התוכנית הראשונה, וגם כאן אני לא בטוח שאני אמשיך לצפות. אני עובד בטלוויזיה, זה כמו שמי שעובד במסעדה איטלקית לא יכול לראות פסטה, יש לי מינון יתר".

נוח לך עם כל מה שאתה משדר?

"מאיזו בחינה?"

אפשר למתוח קו מסוים בין "האח הגדול" ל"שלוש", והוא עובר בכל ריאליטי. בשני המקרים זה שימוש שנעשה בחיים אמיתיים של אנשים, תוך מניפולציה, כדי לייצר תוכן.

"אפשר להגיד שנולדתי לתוך ריאליטי ומתוך ריאליטי. נבחרתי ל'אקזיט' דרך סוג של ריאליטי ואני מודה לאל על כך, כי בכל דרך אחרת לא הייתי מתקבל. ריאליטי הוא משהו שאני חי אתו בשלום, במיוחד זה שעושים בארץ שהוא לכל המשפחה. אין לי בעיה אמיתית כמעט עם שום דבר שנעשה שם.

"הבעיה עם ריאליטי היא שלכם, של עיתונאים. כשאנחנו עושים את ‘האח הגדול' אנחנו מגדירים פג תוקף. תוכנית עולה, יש לה 100 ימים והיא נגמרת. מאותו רגע העניינים יוצאים לפעמים מפרופורציות. חלק מהאנשים נאבקים כדי להישאר בתודעה והם מגיעים למקומות שקשה לי לראות אותם מהצד. חלקם מנסים להימלט מהתודעה ולא נותנים להם, ממשיכים לסקר אותם ולעקוב אחריהם, אף על פי שאין להם מה לתרום. שם הבעיה בעיני".

עובר לך בראש לפעמים שהאדם הזה, שהוא תוכן לטלוויזיה, עובר דרמות איומות? שאלו החיים שלו?

"אני לא רואה את זה ככה. זו חוויה גדולה נורא, שאולי מורכבת בנקודות ספציפיות מחוויות לא קלות, גם לי כמנחה זה אינטנסיבי, אבל בסופו של דבר זו תקופה וחוויה מדהימה וזה גם מה שהם חווים. אני לא זוכר מישהו שאני יכול להגיד שהחיים שלו נהרסו כתוצאה מהדבר הזה. ‘האח הגדול' הוא צינור, שכמו שנכנסת ככה תצא. אם התחלת מתוסבך תצא ככה ואם נכנסת איש שלם ומקסים, ככה גם תצא".

בעונה האחרונה היו רגעים שנראו נבזיים. להכניס את הארוס הנבגד של אחת המשתתפות, למשל. היא היתה היסטרית.

"יש רגעים שאנחנו שואלים את עצמנו אם לא הגזמנו. אנחנו תמיד מתווכחים ובודקים, ובאותו מצב באמת שאלנו את עצמנו אם זה היה נכון, אבל מהר מאוד התברר שכן. בדיעבד זה עשה רק טוב, גם להם אישית וגם לתוכנית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ