כסף זה כן הכל בחיים

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

אילו היתה משודרת "מעושרות", הריאליטי-דוקו-טראש החדש של ערוץ 10, לפני כשנה, אין ספק שהיתה נהפכת לפולחן. יש בה דמויות קיצוניות, תפאורה זרה ואקזוטית לרוב הצופים, ומספיק משפטי מחץ המסוגלים להעסיק מפעל סטיקרים קטן. אבל "מעושרות", העוקבת אחרי חבורת נשים עתירות ממון ואטיטיוד, משודרת עכשיו, זמן קצר אחרי ההמונים ששטפו את הרחובות. ואף שהיא מענגת בטיפשיותה (ובטיפשותן של גיבורותיה), עצם קיומה הוא כמו אצבע משולשת בפרצופם של מרבית הצופים.

אבל גם בלי להתחייב ליכולתה לצבור פופולריות, "מעושרות" היא בידור טוב. זה אגב נכון בדיוק באותה מידה שהיא, או נכון יותר כמה שגיבורותיה, בלתי נסבלות, נובורישיות, מעריצות ממון ועשירים ובעיקר בטעם רע.

שש נשים מרכיבות את הסדרה: טלי סיני ריקליס, גרושתו של אריק סיני המשייטת בארמון רחב הממדים שקנה לה בעלה הטרי והנערץ, המיליונר משולם ריקליס בן ה-87; ניקול ארדמן היפהפייה בת ה-24, מפיקת אירועים ואם לתינוקת מאוליגרך המבוגר ממנה ב-40 שנה, שזהותו נשמרת כסוד מדינה; עורכת הדין ענבר שנהב וחברתה הצפונבונית דפנה שחר; אתי דודאי, אמנית וגרושתו של איש עסקים כבד שהמונולוג שלה בתום ביקור במאהל המחאה מעלה תהיות רציניות בנוגע לכישוריה בהבנת הנשמע וגולת הכותרת, הכוכבת הראשית: לאה שנירר, חובבת הניפוח (בשיער, בשפתיים ובשרירים) שפניה שבעי הבוטוקס מעוררים בצופה התלבטות בנוגע להבעה השפוכה עליהם תדיר: משהו בין חיוך פרוע, פליאה וקיפאון.

"מעושרות", בדומה לאמה האמריקאית הרוחנית "עקרות בית אמיתיות", מעוררת בצופה תחושות מנוגדות. מצד אחד, משיכה לחיי הפאר הנוחים, למרחבים ביתיים צבועים בשמנת ומרוהטים יקר. מצד אחר, בחילה קשה לנוכח הניתוק, חוסר המודעות העצמית והיעדרה המוחלט של בושה ("קודם כל הוא חום", מסבירה שנירר על הזמר החביב עליה, איל גולן, "אבל בסדר, עם חום נסתדר"). איכשהו, כאשר מדובר בחבורה דוברת עברית, קרוב כל כך הביתה, האמוציות ש"מעושרות" מעוררת גדולות בהרבה.

"מעושרות". ערוץ 10, 21:00

תגיות:

תגובות