ערוץ 10 יפטר עשרה אחוזים מעובדיו לפני סוף השנה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

ערוץ 10 צפוי לפטר 30 עד 50 מעובדיו ולצמצם את מצבת כוח האדם של הערוץ ב-10% לפני סוף השנה. כיום מועסקים בערוץ 10 כ-130 עובדים ו-250 נוספים בחברת החדשות של הערוץ. הפיטורים יהיו בכל מחלקות החברה, כולל בחברת החדשות ובמטה הערוץ. כמו כן, הערוץ צפוי לבטל או לדחות הפקות שהיו אמורות לצאת לדרך בחודשים הקרובים.

בחודשים האחרונים נרשמה ירידה בהיקף הפרסום, בעיקר בעקבות גל המחאה החברתית. גם בתקופת החגים האחרונה נרשמה ירידה של כ-15% בהיקף הפרסום לעומת שנים קודמות. גורמים בענף אומרים כי "זהו מצב חסר תקדים של עצירה כמעט מוחלטת של תקציבי הפרסום".

ערוץ 10 נפגע קשות, ולפי הערכות, יפסיד 80-100 מיליון שקלים ב-2011. ההחלטה לפתוח בתהליך התייעלות היא חלק מההיערכות לשנה הבאה. נוסף על כך, בעלי המניות של הערוץ הפסיקו בחודשים האחרונים להזרים אליו כספים. בעל המניות המרכזי, יוסי מימן, נקלע למשבר במיזם הובלת הגז ממצרים לאחר ההפיכה במדינה, והפסיק את הזרמת הכסף ביולי. הערוץ מנסה לאתר משקיעים חדשים, ובין השאר הוזכרו בעלי "ידיעות אחרונות" נוני מוזס ואיש העסקים חזי בצלאל.

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "כמו כל ענף הטלוויזיה, גם אנחנו נפגעים מההאטה הדרמטית בביקושים לפרסום, דבר שהביא אותנו לתוצאות עסקיות קשות ב-2011. אנו נוקטים פעולות כדי להיערך למצב החדש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ