"ישראל היום" יצא הבוקר לראשונה

בין היתר בגיליון הראשון - מאמר פרשנות של ניצב בדימוס משה מזרחי בנושא המלחמה בשחיתות

אסף כרמל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אסף כרמל

העיתון החדש "ישראל היום" יצא הבוקר (שני) לאור בפעם הראשונה. העיתון, שהמו"ל שלו הוא המיליארד היהודי-אמריקאי שלדון אדלסון ועורכו הוא עמוס רגב, הופץ ב-150 אלף עותקים, ללא תשלום, למנויים באזורים שונים בארץ וכן בנקודות חלוקה. בין אלה שקיבלו את העיתון למפתן ביתם - כמה מאות שנתפסים בעיני עורכי העיתון כקובעי דעת קהל.

בשלב זה כולל העיתון 32 עמודים, בחלק אחד. מדור החדשות הוא הגדול ביותר. הידיעה הראשית של הגיליון הראשון עסקה בתוכנית חדשה של החשב הכללי במשרד האוצר, ירון זליכה, למלחמה בשחיתות. היא לוותה במאמרי פרשנות של העיתונאי הוותיק דן מרגלית ושל ניצב בדימוס משה מזרחי, ראש אגף החקירות לשעבר.

אתמול פורסמה הודעה מטעם העיתון, לפיה בחודש הראשון לתפוצתו הוא יפרסם אך ורק מודעות של ארגונים חברתיים, כגון האגודה למלחמה בסרטן, אקי"ם ואל-סם, ללא תשלום. כן נודע אתמול כי העיתון כבר הצטרף למועצת העיתונות.

בחודשיים האחרונים גייס העיתון החדש לשורותיו שורה של עיתונאים, כמה מהם ותיקים ומנוסים, בניסיון להתבסס בתוך זמן קצר כעיתון מוביל שיתחרה ב"ידיעות אחרונות".

בין השאר גויסו מרגלית, שיכתוב טורי פרשנות בעיתון, הפרשן המדיני חמי שלו, האלוף במיל' יעקב עמידרור שישמש פרשן צבאי, ד"ר אביעד הכהן שיהיה הפרשן המשפטי, הכתב בכנסת גדעון אלון, הכתב המדיני שלמה צזנה, הכתב הפוליטי מתי טוכפלד, הכתבת הצבאית לילך שובל והכתב המשפטי צבי הראל. בעמוד המאמרים של העיתון יכתבו, בין השאר, המחזאי יהושע סובול, פרופ' איתמר רבינוביץ', ההיסטוריון מיכאל אורן וחברי הכנסת זהבה גלאון (מרצ) ורובי ריבלין (ליכוד).

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ