סערת האוסקר: אחרי מפיק הטקס, גם המגיש אדי מרפי פרש

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

יום לאחר שמפיק טקס האוסקר ברט ראטנר פרש מתפקידו, הודיע אתמול השחקן אדי מרפי כי לא ינחה את הטקס. ראטנר פרש לאחר שהוטחה בו ביקורת קשה על כך שהשתמש בביטוי פוגעני נגד הומואים.

עזיבת השניים מותירה את מארגני האירוע במצב מביך, ארבעה חודשים בלבד לפני הטקס, כאשר עמדות המפתח שלו אינן מאוישות.

ראטנר, שנבחר להיות מפיק הטקס באוגוסט, פרש ביום שלישי לאחר שפרצה מהומה בעקבות מלות גנאי שהשתמש בהן, ותיאורים של הרגלי המין שלו, בתוכנית הרדיו של הווארד סטרן. מרפי הלך בעקבות חברו, שהוא גם הבמאי של סרטו האחרון "מיליארד סיבות לשוד".

"אני מבין כיצד אדי מרגיש עתה, כשאיבד את שותפו ליצירה, ראטנר, בטקס", אמר טום שראק, נשיא האקדמיה לקולנוע, "אנחנו מאחלים לו כל טוב". מרפי כתב בהודעה: "רציתי מאוד להשתתף בהפקה, אבל אני בטוח שהצוות החדש יעשה עבודה מצוינת גם הם". טקס האוסקר הוא אירוע טלוויזיוני גדול המושך מדי שנה כ-40 מיליון צופים בארצות הברית בלבד, ורבים נוספים מחוצה לה. עם זאת, הפופולריות של הטקס ירדה בשנים האחרונות. ב-1995 התקבצו 49 מיליון צופים כדי לראות את "פורסט גאמפ" זוכה בפרס הסרט הטוב ביותר, וב-1998 נרשם מספר שיא של 57 מיליון צופים, שראו את ג'יימס קמרון זוכה על סרטו "טיטאניק". אך זהו עדיין אחד מן האירועים הנצפים ביותר בטלוויזיה האמריקאית.

ביום שלישי, במטרה למזער נזקים, שראק אמר כי פרישתו של ראטנר יכולה לשמש שיעור חשוב. "האירוע הנורא הזה יכול לעורר מודעות ולהביא לקצת טוב", כתב ל-6,000 חברי האקדמיה בהודעה על עזיבתו של המפיק.

תגובות