יוזמה: לכבות את הטלוויזיה במחאה על הדרת נשים

אופיר בר זוהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר זוהר

"ביום חמישי, 10.11.11 כולנו ללא יוצאות מן הכלל מכבות את הטלוויזיה במחאה עד לשובן של הנשים למרקע", כך קוראת קבוצת פייסבוק, שהוקמה במחאה על היעדרן של נשים מתוכניות האקטואליה. המקימות, מנכ"לית אג'נדה ענת סרגוסטי והיזמית החברתית ורד כהן ברזילי, קוראות לכיבוי הטלוויזיה היום בשעות השיא (20:00-23:00).

סרגוסטי מסבירה כי העלייה בשיח הביטחוני בתקופה האחרונה הבליטה מאוד את התופעה של מיעוט נשים בשידורים: "המצב הזה מראה לצופים שרק גברים יכולים להסביר את המציאות וזה גם מגדיר את נושא הביטחון בצורה מסוימת, שביטחון זה רק טנקים ומטוסים. הרבה אנשים אומרים: "יש את יונית ואילנה ואחרות, וזה נכון, אבל העובדה שכולם יכולים למנות את שמותיהן אומר שיש מעט מדי. יש הרבה התנגדות לזה, גם של נשים שלא מבינות שגם הן יכולות לדבר על ביטחון. התקשורת היא סוג של מראה. ברובד העמוק יותר הסכסוך מדיר נשים ומחזק גברים".

הקבוצה הוקמה עוד בטרם ההחלטה להדיח את קרן נויבך מהתוכנית מבט שני בטענה שהיא "לא עוברת מסך". ההערכות הן כי נויבך הודחה בשל דעותיה הפוליטיות והביקורת שהיא מעבירה על השלטון. סרגוסטי, שהגישה פינה בתוכניתה של נויבך, אמרה בעניין הטיעון שנמסר: "חזרנו 40 שנה אחורה, כמו בימים שהעיפו את כרמית גיא כי היה לה רווח בין השיניים. רק נשים עם שיער בלונדיני חלק יכולות להיות בטלוויזיה? והבנים לא צריכים להוריד את הכרס ולהשתיל שיער? אני פשוט לא מאמינה שמישהו אמר את זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ