שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

שנתיים אחרי ששודרה "איך להיות מאושר בשישה שיעורים", עם מיקי רוזנטל ופרופ' יורם יובל, תשודר מהערב סדרת ההמשך: "איך להצליח בשישה שעורים". רוזנטל אמנם כבר לא שם, ובמקומו נכנס לתפקיד רונאל פישר, אבל המראה, הקצב והקריינות האופייניים עדיין שם. כמו חלקה הקודם, גם כאן מנסה התוכנית לפרק את מרכיבי היעדים הנחשקים, ועושה זאת בעירבוביה של קטעים דוקומנטריים, תמצות נהיר של מחקרים חשובים ושיחות. הפרק שישודר הערב קשור לאובססיה אחרת של ישראלים. לא רק איך להצליח בעצמם, אלא חשוב מזה: איך לגדל ילד מצליח?

את יסודות השיטה מדגימים פישר ויובל באמצעות שלושה טיפוסים. הראשון הוא לאסלו פולגר, הונגרי כריזמטי שגידל שלוש בנות אלופות עולם בשחמט וטוען בתוקף שכל ילד ניתן להפוך לגאון וכי הדבר פשוט יותר משחושבים (כל שצריך הוא לא לשלוח אותו לבית הספר ולגרום לו לתרגל ולתרגל ולתרגל, לפחות עד גיל שמונה).

הסיפור השני הוא סיפורו של עו"ד קובי סודרי, מצליחן שהרים עצמו מאשפתות והממשפחה הרוסה. השלישי הוא סיפורה של משפחת דרמון, שבה חמישה ילדים, שכל אחד מהם גדל כאילו מדובר במפעל סטארט אפ: אלוף טריאתלון בן 18, אדריכלית בת 21, אנימטור בן 13, ברוקר בן 12 ושדרנית רדיו בת 15. בין תחומי העניין והקריירות המשגשגות של החמישה עומדים ההורים, נכונים לכל משאלת לב ומגשימים כל תנאי בדרך להצטיינות.

בפרקים הבאים של הסדרה צפויים פישר ויובל לבחון שאלות מהותיות כמו "האם כל אחד יכול להצליח", "מהי העבודה הנכונה בשבילי" "האם אפשר להצליח מבלי להיכשל" ו"מה זאת הצלחה". כותרות המזכירות, כמו שם הסדרה בכלל, ספרי עזרה עצמית. אם לשפוט מהסגנון הקליל, ייתכן שזוהי גם הכוונה.

"איך להצליח בשישה שיעורים". ערוץ 2, 22:00

"איך להצליח בשישה שיעורים". אובססיה ישראליתצילום: צילום מסך
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ