מיה סלע
מיה סלע

מה תעשה מבקרת טלוויזיה שנגזר עליה לצפות בעוד תוכנית בישול בשעה שהמצב הכללי אינו נראה לה תואם את ההצעה הטלוויזיונית להיטמטם עד אין קץ? המבקרת תאמר "כן אדוני ראש הממשלה" כי היא מבקרת נבונה.

מן המרקע ניבטו אליה השניים שהנחו את תוכנית הבישול "ישראל מבשלת". הם חייכו חיוכים מזויפים, מוגזמים, שפתותיהם נמתחו עד הקצה. השף ישראל אהרוני העיד על עצמו שהוא "הצביקה פיק של עולם הבישול". הוא לימד את צביקה פיק של עולם המוזיקה לסחוט לימון.

גיא לואל הצהיר כי מדובר בתוכנית המאחדת את כל עם ישראל. המבקרת העדיפה את לואל כשהיה קוזו מנכ"ל משרד ראש הממשלה בסדרה "פולישוק" אבל זמן הסאטירה עבר. בעולם דמיוני כלשהו, עולם שלא היה ולא נברא, שחקנים נאלצים לבחור בין השתתפות בתוכנית סאטירית לבין הנחיית תוכנית שמאחדת את העם. אף אחד לא מכריח אותם, הם חיים במדינה דמוקרטית שבה יש בחירה, אבל רוח הזמן ברורה.

קוזו האיש הנכלולי של אחורי הקלעים הציג עכשיו ממלכתיות. הוא ביקש מהמבקרת לשלב ידיים עם החברים הדמיוניים שלה לרגע של איחוד. היא הסכימה כי גם היא מבינה את רוח הזמן. היא נתנה יד לבנימין ושרה, החרימה את המוסד, חיסלה את הרפואה הציבורית ועזרה ליריב לוין ובני מינו לשאת את האלונקה שעליה הונח הישבן המלכותי של המדינה. היא נתנה יד גם למדינה עצמה, כי המדינה מעל הכל. היא תמכה בסלט של אהרוני שינקה את הטעם הרע שהותיר רביב דרוקר לערוץ המתחנן על חייו.לואל ואהרוני צרחו כאילו אין הגברה, מייצרים אווירת שוק של חסה ושעשועים. ערוץ 10 העמיד את המבקרת בקונפליקט. כאשר המאכלת מונחת על צווארו, היתה רוצה להיות בעדו, אבל התקשתה להילחם בשם התבשיל הפושר של אהרוני. היא הציבה תצלום של דרוקר על שולחנה.

יש לתוכנית "ישראל מבשלת" אפיל של מערכת בחירות וייתכן שכך יתנהלו מערכות הבחירות בעתיד. המצלמות נעות בין המשתתפים, מייצרות תחושת דחיפות וגורליות עם קריצה. הגורליות הישראלית תמיד היתולית, יש לה טיקים, הרי מקסימום אהוד ברק שוב ילבש בגדי נשים. על המסכים מופיעים מוקדי שידור מרחבי הארץ הטובה, הגדולה. ישראל המאוחדת מבשלת, איש איש ומטבחו, הופכים לעם ישראל ולארץ ישראל. באולפן מסתובבים מפורסמים כקישוט לקרנבל הדמוקרטי הגדול, הקרנבל שגדולתו העיקרית היא בכך שהוא שלנו. אלו יהיו הבחירות שעליהן חלמנו אלפיים שנה. במקום פתקים בקלפי, יבשל המנהיג ביום הבחירות את העם. רעייתו תהיה הבוזקת האחרונה של המלח על הפצעים. לאחר מכן יישבו השניים עם כתר על ראשם, סביב שולחן אבירים. אחרי שיאכלו את מה שבישלו יהיו שבעים מאוד ונפוחים, שפתותיהם יימתחו עד הקצה לחיוך.

עשו לנו לייק ותוכלו לקבל את כל הכתבות ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ